‫وسوسه شیطانی پسر 30 ساله با عکس های دختر 28 ساله

رکنا: با تلاش ماموران پلیس فتا استان فارس فردی که در شبکه های اجتماعی و چند سایت اینترنتی با انتشار اخبار کذب و تصاویر شخصی، موجب هتک حیثیت دختر جوان شده بود، دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: دختر 28 ساله با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه و مدعی شد فردی ناشناس، با به دست آوردن عکس های شخصی وی و انتشار آن به همراه مطالب کذب در شبکه های اجتماعی باعث هتک حیثیت او شده است.
سرهنگ "سیدموسی حسینی" ادامه داد: این دختر جوان مدعی بود که انتشار این تصاویر به گونه ای است که بسیاری از آشنایان با او تماس گرفته و از انتشار عکس های وی در فضای مجازی خبر می دهند که دختر جوان از نحوه به دست آوردن این تصاویر توسط متهم، بی خبر است و به کسی نیز مظنون نمی باشد.
وی اظهار کرد: با قرار گرفتن پرونده در دستور کار افسران جوان پلیس فتا، با اقدامات فنی و تخصصی متهم شناسایی، دستگیر و روانه زندان شد.
رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: متهم که هیچ  گاه فکر نمی کرده شناسایی شود، پسری 30 ساله است که در ابتدا منکر انجام هرگونه عمل مجرمانه ای می شود اما در ادامه با دیدن مستندات و ادله دیجیتال به بزه انتسابی خود اعتراف کرده و ماجرا را این گونه بیان می کند:
چند وقت پیش در یکی از پارک های شیراز مشغول قدم زدن بودم که متوجه فلش مموری شدم که در روی صندلی پارک رها شده بود. پس از اتصال آن به رایانه شخصی متوجه شدم تعداد زیادی عکس های شخصی در آن ذخیره است که با وسوسه شیطان و فکرهای پلید خودم تصمیم گرفتم عکس ها را در شبکه های اجتماعی و با موضوعات ساختگی انتشار دهم.

سرهنگ حسینی از شهروندان درخواست کرد: به هیچ عنوان اطلاعاتی که برایشان اهمیت دارد  بر روی حافظه های قابل حمل از قبیل فلش مموری، دوربین عکاسی، موبایل، تبلت، لپ تاپ و ... نگهداری نکنند و جهت نگه داری این اطلاعات از هارد اکسترنال با گذاشتن رمز عبور استفاده کنند.
وی به افرادی که قصد سوء استفاده از این فضا را دارند هشدار داد: مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشند چرا که هیچ حرکتی در فضای مجازی از چشمان تیزبین پلیس فتا پنهان نمی ماند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار