توهین به معتمدآریا، توهین به سینماست

اتفاقات ناخوشایند و بی‌احترامی‌هایی که روز یکشنبه چهار بهمن، پس از حضور فاطمه معتمدآریا برای اکران فیلم «یحیی سکوت نکرد» در شهر کاشان رخ داد، واکنش هنرمندان بسیاری را در پی داشت.

روزنامه شرق: اتفاقات ناخوشایند و بی‌احترامی‌هایی که روز یکشنبه چهار بهمن، پس از حضور فاطمه معتمدآریا برای اکران فیلم «یحیی سکوت نکرد» در شهر کاشان رخ داد، واکنش هنرمندان بسیاری را در پی داشت.

جمشید مشایخی از پیش‌کسوتان عرصه بازیگری در گفت‌وگو با خبرآنلاین، این اتفاق را رفتاری قبیح دانست و آن را به‌شدت محکوم کرد. مشایخی سخنانش را با این بیت از حضرت حافظ شروع کرد: «حافظ این حال عجب با که توان گفت که ما/ بلبلانیم که در موسم گل خاموشیم» بازیگر نقش کمال‌الملک، ادامه داد: «هنرمندان دارای رسالتی هستند. آنها کلید درهای بسته هستند و امثال این برخوردها با این افراد دور از انتظار و نادرست است». این هنرمند پیش‌کسوت سینما، تئاتر و تلویزیون معتمدآریا را هنرپیشه‌ای جهانی خواند و ادامه داد: «خانم معتمدآریا هنرپیشه‌ای جهانی است و همان‌طور که می‌دانید در سطح دنیا با احترام زیادی با او برخورد می‌شود.

 ما انتظار رفتارهایی به این شکل را نداریم و می‌خواهیم در داخل کشور نیز با این هنرمندان با احترام برخورد شود». رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی بازیگران و سینمای ایران مجددا این اتفاق را به‌شدت محکوم کرد و حساب عموم مردم کاشان را از عده‌ای که این رفتار از آنها سر زده است، جدا دانست.

پرویز پرستویی هم در اینستاگرامش نوشت: حتما در دنیای مجازی و رسانه‌ها شنیدید که چه توهینی به بازیگر ارزنده و همکار خوب من در کاشان، شهر سهراب سپهری، شده. فقط می‌تونم بگم برای اون دسته از هم‌وطنانی که مرتکب چنین عمل زشت و پست شده‌اند، متأسفم؛ چراکه معتمدآریا دشمن نیست، بلکه یکی از هنرمندان خوب کشورمان است. چه خوب است که دوغ را از دوشاب تشخیص دهیم. این برخورد شایسته با یک هنرمند نیست، یادمان باشد با کسانی که سرمایه‌های مملکت را غارت کردند چنین برخوردی نکردیم. مهناز افشار با انتشار تصویری از معتمدآریا در اکانت توییتر خود نوشت: «مگر می‌شود «گیلانه» ما را، «روسری آبی» ما را، فاطمه معتمدآریای ما را دوست نداشت؟».

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار