چگونه رنگ مبلمان، فرش و پرده را ست کنیم؟

ترفندهای دکوراسیون: قوانین، قوانین و باز هم قوانین؛ تمام لذت کارهایی که باید شاد، الهام‌بخش و حتی بدون ‌برنامه باشند را از ما می‌گیرند. پس از کجا باید بدانیم که از کدام قانون پیروی کنیم و از کدام پیروی نکنیم؟ در این مطلب ما می‌خواهیم دستورالعمل‌هایی را در مورد ست کردن رنگ ها پرده و فرش و مبلمان در دکوراسیون داخلی با شما در میان بگذاریم و به شما بگوییم بهتر است به کدام‌ یک عمل کنید یا اصلا از قانون‌های من درآوردی خودتان پیروی کنید. پس تا انتهای این مطلب جذاب و کاربردی با چیدانه همراه باشید.

عکس نمونه کارهای گروه طراحی معماری دکوکوتصویر شرکت معماری دکوکو

ست کردن رنگ ها و مبلمان ها 

اگر برای دکوراسیون منزل مبلمانی با رنگ‌های روشن را در نظر گرفته‌اید، بهتر است برای روح بخشیدن به دکوراسیون داخلی اتاق‌تان از رنگ‌های شاد برای پرده یا فرش استفاده کنید. اما دقت داشته باشید فقط یکی از این دو عنصر را با رنگ‌های متضاد و خیلی چشمگیر انتخاب کنید.

عکس نمونه کارهای گروه طراحی معماری دکوکوتصویر شرکت معماری دکوکو

ست کردن رنگ ها و پرده ها 

اگر می‌خواهید فضای صمیمانه‌تری را تجربه کنید از پرده‌های طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاده کنید. می‌توانید پرده‌های‌تان را از پارچه‌های طرحدار و مختلف انتخاب کنید ولی رنگ‌ها اگر از خود مبلمان‌ الهام گرفته شوند، بهتر است. با این کار رنگ ها راحت تر ست می شوند. 

عکس آباژور متناسب با رنگ دکوراسیون منزلتصویر آباژور خانه نور

ست کردن رنگ ها و فرش ها 

بعد از پرده‌ها، فرش‌ها خیلی بر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیرگذارند. هرقدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده‌ها و مبلمان داشته باشید، این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد. برای فرش‌ها می‌توانید از رنگ‌های پارچه و کوسن‌های مبل‌تان الهام بگیرید. از فرش‌های روشن نترسید؛ درست است که در نظر اول تمیز کردن‌شان کاری دشوار به نظر می‌رسد اما نمی‌توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی و دکوراسیون منزل‌تان می‌بخشند به سادگی گذشت؛ در ضمن وقتی فرش‌های‌تان روشن باشند به‌راحتی با دیگر رنگ‌ها ست و هماهنگ می‌شوند.

عکس عکاسی معماری از دکوراسیون منزل دولتتصویر امیر صادقی

ست کردن رنگ فرش، پرده و کوسن 

اگر از رنگ سفید برای دیوارها و سقف فضای‌تان استفاده کرده‌اید برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا می‌توانید از یک رنگ واحد و پرجلوه برای پرده، کوسن‌ها و فرش اتاق‌تان استفاده کنید. اما دقت کنید رنگ‌ها نباید دقیقا یکسان باشند. می‌توانید مانند عکس بالا رنگ پرده‌ها را بافت‌دار یا کمی روشن‌تر از رنگ کوسن‌ها انتخاب کنید.

مطلب پیشنهادی چیدانه به شما: ۷ راه جلوه گری دیوارهای سفید در دکوراسیون

عکس نمونه عکس های عرفان شریفتصویر عرفان شریف

ست کردن رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی 

اگر مایل هستید در فضای داخلی خانه خود تفاوت ایجاد کنید، می‌توانید تمام رنگ‌هایی که برای دکوراسیون منزل‌تان انتخاب کرده‌اید را در هر سه عنصر پرده، فرش و مبل به کار ببرید. این کار مهارت زیادی می‌خواهد اما اگر نتیجه خوب از آب درآید، بسیار هیجان‌انگیز است. می‌توانید چند مبل با رنگ‌های مختلف و فرشی با توناژهای رنگی متفاوت و پرده‌ای از ترکیب رنگ‌های مختلف را در کنار هم ست کنید.

عکس مبلمان آنتیک متناسب فضای نشیمنتصویر آسمانه

ست کردن رنگ ها با استفاده از فرش های ایرانی

برای اینکه فضای اتاق‌تان را از کسالت و بی‌روح بودن خارج کنید، بهترین گزینه استفاده از فرش‌های پرنقش ایرانی با رنگ‌های بسیار شاد است. فضاهایی را که اغلب دکوراسیون کرم و قهوه‌ای دارند با فرش‌های ایرانی زیباتر دیده می‌شوند. برای اینکه فضا جذاب‌تر باشد، می‌توانید از کوسن‌هایی زیبا با نقش‌مایه‌های همان فرش‌ها استفاده کنید. فرش ایرانی پرنقش و نگار و پر از رنگ است. سعی کنید در کنار آن از پارچه‌های ساده‌تر استفاده کنید تا فضا سنگین و شلوغ نشود.

مشاوره دکوراسیون چیدانه بهترین مکانی است که شما را در اسرع وقت به بهترین جواب ها در مورد سوال های دکوراسیونی تان می رساند.

مطالب بیشتر: ​ساده ترین روش های ست کردن پرده و مبلمان!
ست کردن پرده، مبلمان و فرش در دکوراسیون منزل
۶ قانون ست کردن رنگ ها در دکوراسیون منزل!
طراحی دکوراسیون شیک و کم هزینه بدون ست کردن!
ست کردن رنگ چوب در دکوراسیون داخلی

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار