معتمدی: باوجود عدم تعهد دانشگاه در قبال مسکن فارغ‌التحصیلان مشکل آن‌ها را پیگیری کردیم

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، عده‌ای از فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تجمع در مقابل این دانشگاه مدعی شدند که در تحویل مسکن نخبگان این دانشگاه تاخیر ایجاد شده است و این مشکل از سال 92 تاکنون ادامه دارد.

دراین زمینه سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر به خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: مشکل مسکن فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر به این صورت است که در سال 92، زمینی در جایی از تهران وجود داشت که امتیازاتی را نیز برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه امیرکبیر لحاظ شده بود و روابط عمومی دانشگاه فقط این مسئله را اعلام کرد، ولی دانشگاه در مسائل معامله‌ای این زمین هیچ دخالتی نداشته و فقط روابط عمومی با نیت خیر مسئله را اطلاع‌رسانی و پیگیری کرده است.

وی افزود: جامعه فارغ‌التحصیلان دانشگاه نیز که یک انجمن خصوصی است در این زمینه مکاتباتی صورت داده و توضیحاتی در رابطه با این زمین به فارغ‌التحصیلان ارائه داده است، ولی آنها در مسائل حقوقی هیچ دخالتی نداشته‌اند و با توجه به اینکه این انجمن شخصیت حقوقی ندارد به لحاظ حقوقی اجازه دخالت هم نداشته است.

معتمدی گفت: البته این مسئله در دوره ریاست قبلی دانشگاه اتفاق افتاده، ولی من در دفاع از دوره قبلی می‌گویم که نه رئیس و نه معاونان دانشگاه امیرکبیر هیچ تعهدی در قبال این زمین‌ها نداشتند و انجمن خصوصی فارغ‌التحصیلان نیز شخصیت حقوقی نیست که بخواهد تعهدی داشته باشد، بلکه فقط با فارغ‌التحصیلان صحبت کرده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، ادامه داد: حتی در مواردی برخی مسائل مرتبط با ستاد رفاهی خود دانشگاه است که به تمام اساتید اعلام می‌کنیم، ولی برای معامله خودشان بررسی می‌کنند، بنابراین اگر متضرر شوند، هیچ مسئله‌ای متوجه دانشگاه نیست و نمی‌توانند به‌ لحاظ حقوقی مدعی شوند، ولی با این وجود ما وظیفه خود دانستیم که به این فارغ‌التحصیلان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه از میان 180 فارغ‌التحصیلی که در این زمینه مشکل دارند، 80 نفر از دانشگاه امیرکبیر هستند، گفت: یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه امیرکبیر در شورای شهر عضو است که از وی خواستیم با شهرداری منطقه صحبت کند و مشکل این افراد را رفع کند و  شهرداری نیز قبول کرد که جرائم بخشیده شده و این افراد مبلغ موردنظر را واریز کنند، ولی خودشان این کار را نکردند و مشکلات‌شان به دانشگاه مرتبط نمی‌شود.

معتمدی ادامه داد: دانشگاه امیرکبیر در هیچ مقطعی هیچ‌قولی به فارغ‌التحصیلان نداده است و تعهدی نداشته، زیرا به طور کل اجازه‌ای نداریم که از بیت‌المال یک ریال به هر شخصی در هر سمتی کمک کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، عنوان کرد: نمی‌دانم این افراد چه کمکی از دانشگاه می‌خواهند، ولی ما تا جایی که می‌توانستیم به آنها کمک کرده و با اینکه تعهدی از سوی دانشگاه صورت نگرفته و حتی اگر می‌گرفت نیز تخلف بود، مسائل این افراد را پیگیری کردیم، ولی به‌جز این پیگیری‌ها کاری از دانشگاه برنمی‌آید و ما فقط می‌توانیم بگوییم اگر این افراد از هر فردی حتی پرسنل دانشگاه شکایت دارند، می‌توانند شکایت کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار