انتقاد وزیر ایتالیا از پوشاندن مجسمه های عریان

یکی از اعضای کابینه دولت ایتالیا می‌گوید پوشاندن مجسمه‌های عریان موزه «کاپیتولین» رم به هنگام حضور رئیس‌جمهور ایران، به دستور او یا نخست‌وزیر انجام نشده است.

خبرگزاری فارس: وزیر فرهنگ ایتالیا روز چهارشنبه از پوشانده شدن مجسمه‌های عریان موزه‌ای که میزبان حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران بود، انتقاد کرد و گفت در جریان این مسئله نبوده است.

به نوشته خبرگزاری آسوشیتدپرس، «داریو فرانسچینی» روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت پوشاندن این مسجمه‌ها، اقدامی «غیرقابل درک» است و نمی‌داند که چرا این کار انجام شده است.

وی گفت نه او و نه ماتئو رنتزی نخست‌وزیر ایتالیا از این اقدام مطلع نبوده‌اند و احتمالا این کار توسط مقامات رده پائین انجام گرفته است.

روز گذشته همزمان با حضور رئیس‌جمهور ایران در موزه «کاپیتولین» شهر رم، تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد مجسمه‌های عریان این ساختمان با جعبه‌هایی چوبی پوشانده شده است.

همین امر موجب انتقاد احزاب مخالف دولت شده که می‌گویند رنتزی به واسطه نیاز به عقد قرارداد اقتصادی با ایران، حاضر به چنین کاری شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار