حمله افغان‌های بی‌رحم به خانه خانم‌های پولدار پایتخت + تصاویر

تعدادی جوان افغان که با حمله به خانه‌های زنان ، دست به سرقت می‌زدند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

حمله افغان‌های بی‌رحم به خانه خانم‌های پولدار پایتخت

حمله افغان‌ها به خانم‌های پایتخت

18 بهمن ماه سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در منطقه مینی سیتی به کلانتری 164 قائم اعلام شد .

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که چند جوان افاغنه با تهدید چاقو و قمه ، اقدام به بستن دست و پای شاکیه و مادرش نموده و در ادامه وجوهات نقد داخل خانه و همچنین طلا و جواهرات شاکیه و مادرش را سرقت کردند .

حمله افغان‌های بی‌رحم به خانه خانم‌های پولدار پایتخت

حمله افغان‌های بی‌رحم به خانه خانم‌ها

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ :


با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت بعنف منزل" و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات مالباخته :


شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " چند روز پیش ، چند جوان افاغنه به عنوان گچ کار به منزل من آمدند و طی این چند روز در خانه من حضور داشتند ؛ بنده بهمراه مادرم به تنهایی زندگی می کنم و آنها در طی این چند روز متوجه این موضوع شده بودند ؛ حدودا ساعت 02:00 بامداد مورخه 08/11/1394در حالیکه بواسطه انجام گچ کاری ، من و مادرم داخل یکی از اتاق ها در حال استراحت بودیم ، متوجه باز شدن در خانه شدم !! ؛ از اتاق بیرون آمدم تا موضوع را بررسی کنم که ناگهان دو نفر از کارگران افاغنه بنام های "علیرضا" و "نعمیم" به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کردند ؛ آنها ابتدا دست و پا و دهان من و مادرم را بسته و داخل یکی از اتاق ها حبس کرده و سپس اقدام به سرقت طلا و جواهرات و همچنین وجه نقد داخل خانه به ارزش تقریبی 40 میلیون تومان نموده و سپس از خانه خارج شدند " .

وقوع سرقت مشابه :


با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت بعنف منزل در منظقه مینی سیتی و در شرایطی که کارآگاهان بدنبال شناسایی مخفیگاه متهمین و دستگیری سارقین آن بودند ، وقوع سرقت مشابه دیگری اینبار در منطقه فرمانیه – خیابان دیباجی شمالی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که طی آن چند جوان افاغنه به همان شیوه و شگرد اقدام به سرقت 150 میلیون تومانی کرده بودند .

 حمله افغان‌های بی‌رحم به خانه خانم‌های پولدار پایتخت

 افغان‌های بی‌رحم

با حضور کارآگاهان در محل سرقت اخیر در منطقه فرمانیه و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که در این خانه ، شاکیه بهمراه مادر و خواهر کوچکترش زندگی می کند .

شاکیه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " حدودا ساعت 12:00 مورخه 02/12/1394 متوجه سر و صدای مادرم از داخل اتاق پذیرایی شدم ؛ قصد خارج شدن از اتاق خود را داشتم که ناگهان یک نفر از پشت سر به من حمله ور شد و با چاقو مرا تهدید کرد که "صدایت در نیاید" . بسیار ترسیده بودم ؛ زمانیکه داخل اتاق پذیرایی آورده شدم ، مادرم را مشاهده کردم که با دست و پای بسته شده بر روی صندلی قرار داشت و یک جوان افاغنه نیز با چاقو و [ شوکر ] بالای سرش ایستاده بود ؛ خواهر کوچکترم نیز داخل یکی از اتاق حبس شده بود . سارقین با رشته ای پلاستیکی ، دستانم را از پشت سر و دهانم را نیز با پارچه ای بستند تا مانع از کمک خواستن من شوند ؛ آنها پس از بریدن طلا و جواهرات داخل دستان من و مادرم به سراغ گاو صندوق رفته ، طلا و جواهرات و همچنین وجوه نقد داخل آنرا سرقت کرده و از محل متواری شدند " .

دستگیری سه عضو گروه سارقین :


کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اطمینان از انجام دو سرقت توسط یک گروه از سارقین ، دستگیری "علیرضا . خ" (27 ساله) و "نعیم . م" (25 ساله) را در دستور کار خود قرار دادند .

با شناسایی مخفیگاه "علیرضا" در شهرستان ورامین – منطقه خیرآباد ، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که علیرضا از این محل متواری شده است ؛ با انجام اقدامات دقیق پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که "علیرضا" پس از متواری شدن از منطقه خیرآباد ، به تازگی و بعنوان نگهبان در یک مجتمع مسکونیِ در حال ساخت و ساز مشغول بکار شده است که بلافاصله کارآگاهان با شناسایی دقیق این محل در منطقه سعادت آباد ، در مورخه 12/02/1395 موفق به دستگیری علیرضا شدند .

با دستگیری "علیرضا . خ" بعنوان سرکرده گروه ، مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده بنام های "نعیم . م" و "فرید . ع" (هر دو نفر 25 ساله) در یک خانه مجردی در منطقه خیرآباد شناسایی و در همان تاریخ 12/02/1395 دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

حمله افغان‌های بی‌رحم به خانه خانم‌های پولدار پایتخت

حمله افغان‌های بی‌رحم به خانم‌های پولدار

شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان :


در بازرسی از مخفیگاه متهمین ، کارآگاهان موفق به کشف تعدادی گوشی تلفن همراه و همچنین مقادیری طلا و جواهرات شدند که متهمین صراحتا به مسروقه بودن تمامی این اموال اعتراف کردند ؛ همچنین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ نیز  از متهمین کشف شد که در بررسی سوابق موتور سیکلت مشخص شد که دارای سابقه سرقت در شهرستان ورامین است .

یکی از مالباختگان که متهمین در منطقه اوشان اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراه و رشته گردنبند طلا از وی کرده بودند ، پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی دقیق متهمین به کارآگاهان گفت : " در ساعت 13:00 مورخه 13/10/1394 با خودرو شخصی خود وارد پارکینگ مجتمع شدم ؛ همزمان با ورود به پارکینگ ، جوانی افاغنه نیز در حال زدن برچسب آگهی بر روی دیوار مجتمع مسکونی ما بود . داخل پارکینگ و به محض پیاده شدن از ماشین ، ناگهان همان جوان افاغنه را با چاقو در مقابل خود مشاهده کردم ! قصد فریاد زدن داشتم که این شخص با ضربه ای شدید که به صورتم زد مرا بر روی زمین انداخت و با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و یک رشته گردنبند طلا از من نمود و به سرعت از محل متواری شد " . 

مالباخته ای دیگر که متهمین در شهرستان ورامین اقدام به سرقت موتورسیکلت و دیگر اموال وی و همسرش کرده بودند ، پس از شناسایی متهمین در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "بهمراه همسرم [داخل خانه سرایه داری محل زندگی خود در یک گاوداری ] در حال استراحت بودیم که متوجه ورود یک نفر از طریق دیوار به داخل گاوداری شدم ؛ با باز شدن دربِ گاوداری چند نفر دیگر نیز وارد گاوداری شده و با تهدید چاقو و قمه مرا مجبور به تسلیم کردند . آنها دست و پای من و همسرم را داخل اتاق نگهبانی بسته و در ادامه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه ، طلا و جواهرات متعلق به همسرم ، مبلغ 400 هزار تومان پول و همچنین موتورسیکلت [ طرح ] هوندا 125 متعلق به گاوداری کرده و از محل خارج شدند " .

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شناسایی دقیق متهمین از سوی آنها ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمین با استفاده از موتورسیکلت هوندا 125 قرمز رنگ سرقت شده از گاوداری و همچنین به صورت پیاده نیز اقدام به انجام چندین فقره زورگیری و انجام سرقت های بعنف گوشی های تلفن همراه و طلا و جواهرات از افراد پیاده و رهگذر کردند که تعدادی از این مالباختگان شناسایی و به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت شدند .

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به شناسایی دقیق متهمین توسط تعدادی از شکات و مالباختگان ، کشف اموال مسروقه از متهمین و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی ، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که توسط چند جوان افاغنه و به شیوه و شگردهای مختلف مورد تهدید ، زورگیری ، سرقت اموال و ... قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر – مسیر شرق به غرب – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند " .

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط:

ماجرای آزار و اذیت زن 40 ساله توسط دو افغان بی‌رحم

دام سیاه مرد افغان برای دختر ایرانی

 سرقت طلا، انگيزه 3 افغان براي قتل زن ايراني

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار