گردش روحانی و ظریف در روم باستان +تصاویر

حسن روحانی رییس جمهوری ایران و اعضای هیات همراه در آخرین ساعات سفر سه روزه خود به رم، از مناطق باستانی روم قدیم و آثار چند هزار ساله برجای مانده در پایتخت ایتالیا بازدید کرد.

خبرگزاری ایرنا: بسیاری از این مجموعه های آثار باستانی در هسته مرکزی شهر رم قرار دارد که بخش های اصلی آن مانند مجموعه سنگی عظیم «کلوسئو» پس از چند هزار سال تقریبا سالم برجای مانده است.گردش روحانی و ظریف در روم باستان +عکسحضور روحانی و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در هسته مرکزی شهر رم که همیشه شاهد حضور هزاران گردشگر خارجی است، مورد توجه قرار گرفت و افراد بسیاری از این بازدیدها عکس می گرفتند.

شهر رم پایتخت ایتالیا بیشترین آثار باستانی متمرکز و مجموعه ای از جمله کاخ های امپراتوران رومی را در خود جای داده است که بسیاری از آنها برای جلوگیری از فرسودگی و خطر آسیب دیدن برای بازدید از نزدیک گردشگران بسته است.

گردش روحانی و ظریف در روم باستان +عکسکلوسئو از اصلی ترین مجموعه های باستانی رم است که تقریبا مشابه ورزشگاه های امروزی با سکوهای تماشاگران، مکان ویژه جلوس امپراتور و اعضای خانواده، مسیرهای دسترسی های زیر زمینی، مکان های نگهداری حیوانات درنده و اتاق های شبیه سلول برای محبوس کردن گلادیاتورها با هدف مبارزه با حیوانات ساخته شده است.

در جریان سفر روحانی در راس یک هیات بلندپایه به ایتالیا به عنوان یک کشور اروپایی که پس از 11سال انجام گرفت، مذاکرات گسترده ای بین سران دو کشور انجام شد و 14 قرارداد به ارزش حدود 17 میلیارد دلار امضا شد.

گردش روحانی و ظریف در روم باستان +عکسروابط ایران و واتیکان مرکز مذهبی کاتولیک ها نیز در دیدار روحانی و پاپ فرانسیس مورد بررسی قرار گرفت که نخستین دیدار یک رییس جمهوری ایران و پاپ پس از 16 سال به شمار می رود.

براساس برنامه اعلام شده، قرار است امروز هیات بلندپایه ایرانی برای مذاکره با مقامات بلندپایه فرانسه راهی پاریس شود.

گردش روحانی و ظریف در روم باستان +عکس

گردش روحانی و ظریف در روم باستان +عکس

گردش روحانی و ظریف در روم باستان +عکس

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار