مناسب ترین کفپوش دکوراسیون منزل: موکت یا سرامیک؟

مواد و مصالح: سردرگمی در موقع انتخاب مواد و مصالح مناسب برای هر قسمت از خانه، یک امر کاملا عادی و طبیعی است. اگر این سردرگمی ها و سوال های مداوم نباشند، چه بسا ممکن است که انتخاب مناسبی هم صورت نگیرد. در این میان وظیفه رسانه هایی همچون چیدانه این است که شما را در انتخاب متریال و مواد و مصالح مناسب تر راهنمایی کند. این بار می خواهیم به سراغ کف خانه برویم و ببینیم بهتر است کف خانه را موکت کنیم یا سرامیک؛ با چیدانه تا انتهای این مطلب همراه باشید.

عکس نمونه محصولات موکت سیزالتصویر موکت سیزال

سرامیک و موکت هر کدام مزیت ها و معایبی دارند که نمی توان به راحتی از آن ها گذشت و شما باید با توجه به این مزیت ها و معایب و بررسی آن ها تصمیم بگیرید که کدام یک برای خانه تان مناسب تر است. به طور قطع نمی توان گفت که کدام یک بر دیگری برتری دارد، تنها کاری که از دست ما بر می آید این است که شما را نسبت به تمام این معایب و مزایا آگاه کنیم، تصمیم نهایی با خود شما است. 

تصویر خانه سرامیک فرزانه

سرامیک راحت تر تمیز می شود یا موکت؟ 

درست است که این روزها بازار پر شده است از انواع تمیز کننده هایی که کار تمیز کاری فرش و موکت را برای شما راحت تر می کند، اما باز هم برنده این بازی سرامیک ها هستند که تنها با یک دستمال مرطوب تمیز می شوند، انکار نمی کنم که هر چند وقت یک بار باید درز آن ها را تمیز کرد اما باز هم تمیز کردن آن ها به نسبت موکت ها دارای سهولت بیشتری است. پیشنهاد می کنم مطلب فرش و موکت تان را به همین آسانی برق بیاندازید را حتما بخوانید. 

عکس نمونه محصولات موکت سیزالتصویر موکت سیزال

سرامیک راحت تر نصب می شود یا موکت؟ 

خب قاعدتا برنده این قسمت موکت ها هستند چون برای نصب شدن نهایتا به یک چسب احتیاج دارند، اما خب سرامیک ها برای نصب شدن به ملات و زیر سازی احتیاج دارند.ضمن آن که موکت ها بعد از چسبیدن هم به راحتی کنده می شوند و اگر بعد از مدت کوتاهی دلتان را زدند به راحتی می توانید آن ها حذف و انواع جدیدی را جایگزین کنید. 

عکس نمونه کارهای گروه طراحی معماری دکوکوتصویر شرکت معماری دکوکو

سرامیک ارزان تر است یا موکت؟ 

راستش را بخواهید آن قدر این دو متریال تنوع دارند که به راحتی نمی توان به این سوال پاسخ داد، در این زمینه واقعا باید خودتان کمر همت ببندید و با پرس و جو از اهالی فن این حوزه ها به نتیجه برسید. 

عکس نمونه محصولات موکت سیزالتصویر موکت سیزال

تنوع موکت ها بالاتر است یا سرامیک ها؟ 

راستش را بخواهید در این مورد هر دو با هم برابر هستند. این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز شاهد ظهور مواد و مصالح جدید و همچین توسعه مواد و مصالح قبلی هستیم . همین مساله باعث می شود تا دست بازتری در انتخاب مواد و مصالح داشته باشیم. شما هم می توانید انواع و اقسام موکت ها و سرامیک ها را بررسی کنید و هر کدام که بیشتر با دکوراسیون داخلی خانه شما ست می شوند را انتخاب کنید. 

عکس نمونه کارهای گروه طراحی معماری دکوکوتصویر شرکت معماری دکوکو

موکت ها ایمن تر هستند یا سرامیک ها؟ 

جواب این سوال کاملا واضح است، موکت ها به دلیل بافت های نرم تر و پارچه ای مواد و مصالح ایمن تری به نسبت سرامیک ها محسوب می شوند. اگر در خانه تان کودک و یا افراد سالمند دارید پیشنهاد می کنم که برای پوشاندن کف خانه تان از موکت ها استفاده کنید تا بوانید خانه را برای این دو گروه آسیب پذیر ایمن کنید. 

مطلب پیشنهادی چیدانه: راه حل های دکوراسیون برای خانه های بچه دار!

عکس نمونه محصولات موکت سیزالتصویر موکت سیزال

کدام یک بهداشتی تر هستند؟ 

جواب دادن به این سوال کمی سخت است. موکت ها و سرامیک ها اگر درست تمیز نشوند می توانند زمینه آلودگی محیط و دکوراسیون داخلی خانه تان را فراهم کنند. اما در این بین موکت ها از سرامیک ها حساس تر هستند. موکت ها بعد از مدتی به دلیل جذب رطوبی محیط، بوی بدی به خود می گیرند و باید یا کاملا آن ها را حذف کرد و موکت ها جدید جایگزین کرد، یا آن که آن ها را برای مدتی در معرض نور خورشید قرار داد و دوباره از آن ها استفاده کرد. 

عکس طراحى و اجراى فروشگاه سرامیک البرزتصویر استودیو معماری آرش مدنی

برای خانه های کوچک موکت ها مناسب هستند یا سرامیک ها؟ 

اگر بخواهیم در مورد خانه های کوچک نظر بدهیم و راه حل های طراحی دکوراسیون خانه های خیلی کوچک را بررسی کنیم، سرامیک ها به دلیل بازتاب بیشتر نور به دلیل سطح صیقلی و براقشان برای خانه های کوچک مناسب تر هستند. سرامیک ها نور را بازتاب می دهند و خانه شما را پر نور تر و بزرگ تر جلوه می دهند. 

عکس عکاسی معماری پروژه ی لواسانتصویر ثمین موسوی

کدام یک عایق بهتری برای خانه هستند؟ 

اگر بخواهیم از لحاظ عایق بودن بررسی کنیم، موکت ها به دلیل بافت دار بودن عایق صوتی و حرارتی بهتری برای خانه محسوب می شوند. پس اگر برای تان مهم است که خانه تان عایق شود، ازموکت ها استفاده کنید. 

مطلب پیشنهادی چیدانه: دکوراسیونی لوکس با بافت هایی گرم و جذاب

ما دوست داریم دلایلتان را برای انتخاب هر کدام از این مواد و مصالح بدانیم. برای این که ما را از نظراتتان آگاه کنید از دو راه می توانید استفاده کنید، اول قسمت نظرات انتهای مطلب، دوم لینک همکاری با تحریریه چیدانه. مشتاقانه منتظر خواندن نظرات و متن های شما هستیم. 

مطالب مرتبط: ​کفپوش چوبی یا کاشی و سرامیک؛ کدام بهتر است؟
بهترین رنگ سرامیک متناسب با دکوراسیون داخلی خانه
چگونه سرامیک و انواع سنگ را برق بیندازیم؟
راهنمای خرید کاشی و سرامیک دکوراسیون منزل
موکت و تاثیر شگفت انگیز آن در دکوراسیون داخلی!
چگونه موکت رابا دکوراسیون داخلی منزل ست کنیم؟
چطور از موکت مراقبت کنیم؟

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار