بهترین گیاهان خانگی را از نمایشگاه گل و گیاه 95 تهران بخرید!

گیاهان خانگی: در زیباترین ماه از قشنگترین فصل سال یعنی اردیبهشت چیزی که در همه کوچه ها و خیابانها چشم را به خودش جذب می کند، سبزینگی تازه و برگ و گلهای نوی گیاهان است. در این روزها نیز مثل روند هر ساله، نمایشگاه گل و گیاه در محل نمایشگاه شهرداری تهران در بوستان گفتگو برپا شده تا مقداری از این قشنگی ها را به رخ بکشد. چیدانه برای شما ایده های متفاوتی از استفاده گیاهان در خانه یا فضای بیرونی را که در این نمایشگاه ارائه می شود، معرفی می کند:

تصویر صدف حقیقت

این نمایشگاه، چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه است که از ۲۰ تا ۲۴ اردیبهشت ۹۵ به مدت پنج روز از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران واقع در ضلع جنوبی بوستان گفتگو برگزار می شود و شهروندان می توانند جهت بازدید همه روزه در این ساعات مراجعه کنند.

تصویر صدف حقیقت

شادابی و سرزندگی گیاهان در فضای خانه بر روحیه افراد هم تاثیر گذاشته و روح زنده ای جاری می کند.گیاهان آپارتمانی مثل فیکوس بنجامین، کاج مطبق، آگلونما، گندمی و گیاهانی ازین قبیل علاوه بر زیبایی ظاهری در فرم برگ یا فرم رشد برگها، دارای نگهداری نسبتا راحتی هستند و نور غیر مستقیم و آب کافی برایشان کفایت می کند.

تصویر صدف حقیقت

بنفشه آفریقایی که این روزها بخاطر تنوع رنگی گلها و فرم قشنگ برگهایش خیلی باب شده، در گوشه ای از خانه که نور خوبی داشته باشد، فضا را دلنشین می کند. هوای این گل را زیاد داشته باشید چون کمی حساس است!

تصویر صدف حقیقت

رشد گیاهان در محیط کشت بافت، سبک جدیدتری از تکثیر هست که از ریشه زدن و به قول خودمانی تر جون گرفتن گیاه اطمینان می­دهد. بخشی از سلول گیاه مادر در محیط کشت، با بستر خاص و در شیشه های در بسته بزرگ می شوند.

تصویر صدف حقیقت

گیاهان گوشتی یا سدوم ها تنوع زیادی دارند و به علت اندازه کوچکشان در هر خانه ای برای خود جا باز می کنند. این گیاهان به علت آبدار بودن نیاز به آبیاری زیاد ندارند، ولی نور مناسب برایشان لازم است.

تصویر صدف حقیقت

کاکتوس ها شاید بخاطر داشتن خار و ظاهر کمی خشن طرفدار زیادی نداشته باشند، ولی بدانید که این گیاهان پارازیت های مضر محیط را جذب می کنند. پس درموردشان بیشتر فکر کنید، خصوصا اینکه انواع گلدار و فرمهای جالب آنها بسیار زیبا هستند.

تصویر صدف حقیقت

استفاده از کنده های چوب برای گلدان، ایده جالبی است. چرا که گلدان نیز مانند گیاه، ارگانیک بوده و حس بیشتری از طبیعت را به شما القا می کنند.

تصویر صدف حقیقت

درکنار توجه به نوع گیاه انتخابی تان، گلدان را هم مد نظر قرار دهید. طیف متنوعی از رنگها، شادی و نشاط بیشتری برایتان هدیه می آورند و حتی اگر گونه مشابهی باشند متنوع به نظر می رسند.

تصویر صدف حقیقت

گیاهان خاص ظاهر بسیار قشنگی دارند؛ ولی ممکن است همه آنها مناسب فضای منزل شما نباشند. مثلا گاهی نور کم برایتان محدودیت ایجاد می کند و گیاهان نوردوست دوام زیادی نمی آورند. ولی دیگر نیاز به نگرانی نیست، تولید پایه های نوری کوچک که نور مورد نیاز هر گیاه را تامین می کنند، این مشکل را حل کرده اند.

تصویر صدف حقیقت

چیدمان و کاشت گیاهان کوچکی که با هم سازگاری دارند در یک گلدان، جذابیت زیادی دارد. چه بهتر که به شکل تراریوم باشد تا رطوبت بیشتری را در خود حفظ کند. منتها مراقب باشید که با رطوبت بیش از حد گیاهانتان نگندد!

تصویر صدف حقیقت

گلهای ارکیده خیلی زیبا هستند، از آنها غافل نشوید! رنگهای لطیف و ملایم زیبایی شان را دوچندان می کند و فرم گلبرگهای خاص، از دور هویتشان را آشکار می کند. این گل اگر در گلدان هم نباشد، نسبت به باقی گلهای شاخه بریده، ماندگارترند.

تصویر صدف حقیقت

اگر خانه تان فضای خالی ندارد، آویزهای گل جایی برای گلایه نمی گذارد و هر جای خانه روی دیوار یا میله های کوچک، قابل نصبند.

تصویر صدف حقیقت

بعضی ماهی ها شانس زندگی در فضای جنگلی و سبز را داشته اند. با تهیه آکواریوم هایی از این نوع، این شانس را از آنها دریغ نکنید!

تصویر صدف حقیقت

برای فضاهای خارج از خانه آبنما، دیوارهای قابل نصب گیاهی، گیاهان گلدار یکساله و فصلی، درختچه های گلدانی زیبا و ... در فضای نمایشگاه دیده می شوند.

تصویر صدف حقیقت

هدیه دادن گلهای تک شاخه ای که درون آب ایستاده اند، ایده جدیدی برای جلب رضایت مخاطب است. دیدن آرامش گل در محیط آبی بی اغراق زیباست...

تصویر صدف حقیقت

گلهای شاخه بریده آنتوریوم، لیلیوم، ارکیده و رز مثل همیشه سنگینی و متانت قابل تحسینی دارند. ترکیب رنگ و هارمونی فوق العاده شان بی شک جذبتان می کند.

تصویر صدف حقیقت

و در نهایت اگر از دوستداران همیشگی گل و گیاهان هستید، می توانید آنها را همیشه با خود همراه داشته باشید، در قالب یک جاکلیدی...

تصویر صدف حقیقت

در پایان پیشنهاد می کنم نمایشگاه گل و گیاه امسال را از دست ندهید و با آوردن گل و گیاهان زیبا به منزل خود، دکوراسیون منزل تان را سرسبز و تازه کنید.

مطالب پیشنهادی:
گیاهان آپارتمانی از نمایشگاه گل و گیاه
نکاتی مهم برای نگهداری گل ها در آپارتمان

نویسنده: صدف حقیقت | عکاس: صدف حقیقت | تحریریه چیدانه

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار