X بستن تبلیغات
5. Fixed

آیا هزینه عتبات نوروزی تغییر می کند؟

آیا هزینه عتبات نوروزی تغییر می کند؟

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰

مدیرکل عتبات سازمان حج از آغاز ثبت‌نام نوروزی عتبات از اول اسفند خبر داد و گفت: سازمان حج بنای افزایش هزینه سفر عتبات برای ایام نوروز را ندارد.

به گزارش جهان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، محسن نظافتی درباره اعزام‌های نوروزی به عتبات عالیات گفت: ثبت‌نام این دوره از اول اسفند‌ماه و اعزام‌ها از 23 اسفندماه آغاز می‌شود؛همچنین نحوه ثبت‌نام و قرعه‌کشی در آینده اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت بنای هیچ گونه افزایش هزینه‌های سفرهای نوروزی عتبات را ندارد، گفت: اما اگر هزینه حمل و نقل عمومی افزایش پیدا کند قاعدتا به همان اندازه هزینه سفر به عتبات نیز افزایش می‌یابد.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: سازمان حج و زیارت پس از اعلام هزینه سفر به عتبات و پس از پایان ثبت‌نام‌ها حتی اگر نرخ دلار بالا هم برود از متقاضیان مبلغ اضافی را دریافت نمی‌کند زیرا هزینه‌ها را بر اساس ریال ایران حساب می‌کند ولی برخی از کاروان‌های آزاد و دفاتر غیرمجاز برای ایمن بودن از مشکل افزایش نرخ ارز هزینه‌ها را براساس دلار محاسبه می‌کنند و اگر نرخ دلار بالا برود مابه‌تفاوت آن را از مردم می‌گیرند.

نظافتی در ادامه با اشاره به اضافه شدن سفر به سامرا به بسته‌های نوروزی گفت: در آینده‌ای نزدیک اعزام به سامرا به بسته‌های عتبات سازمان حج اضافه خواهد شد و در اعزام‌های نوروزی و قبل از آن سفر به سامرا به صورت اختیاری است و هر زائری که علاقه‌مند سفر به سامرا باشد می‌تواند این بسته را انتخاب کند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هزینه بسته‌های سفر به سامرا فقط به اندازه حمل‌ونقل کاظمین تا سامرا زیاد می‌شود، گفت: به دلیل عدم زیرساخت‌های موجود در سامرا امکان سکونت در این شهر وجود ندارد و زوار صبح به زیارت بارگاه سیدمحمد و سپس به سامرا می‌روند و بعد به کاظمین باز‌می‌گردند.

وی با بیان اینکه در سفرهای نوروزی ارائه خدمات به زائران در عراق بهبود می‌یابد، گفت: سازمان حج و زیارت گروه‌های ممیزی برای سنجش کیفیت هتل‌های عراق را در اختیار دارد که هتل‌های نابسامان را از چرخه هتل‌های حج و زیارت خارج می‌کند و از سویی سامانه‌ای برای ثبت نظرات و انتقادات مدیران کاروان و زائرین وجود دارد که با استفاده از نظرات ایشان چرخه خدمات از جمله هتل‌ها ارزیابی و درباره آنها تصمیم گیری می‌شود.

نظافتی ارائه خدمات و هتلداری را از معضلات سفرهای زیارتی عتبات دانست و گفت: هتلداران و نیروهای خدماتی هتل‌ها در عراق آن آموزش‌های آکادمیک را ندیده‌اند و بر همین اساس سازمان حج و زیارت دوره‌های آکادمیک هتلداری و ارائه خدمات را با زبان عربی در چند دوره برای عراقی‌ها برگزار کرده است و امسال شاهد بهبود خدمت‌رسانی به زائران در عراق خواهیم بود.

کد مطلب: 470332

Share/Save/Bookmark

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار