حادثه ای مصیبت بارتر از سفر معتمدآریا رخ نداده که لایق عزای عمومی و غصه دار شدن باشد؟!/ پایین آمدن سطح دغدغه ها

آیا امام جمعه محترم کاشان، تنها نگران وضعیت حجاب یک خانم هنرپیشه هستند و هیچ دغدغه دیگری ندارند؟ آیا اساسا دغدغه مردم کاشان هم فقط همین مورد است؟

پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- اظهارات آیت الله نمازی امام جمعه محترم کاشان درخصوص سفر فاطمه معتمدآریا به این شهر، واکنش های مختلفی را مخصوصا در میان هنرمندان کشور در پی داشته است. ایشان با بیان اینکه بخاطر این سفر، غصه خورده اند و قصد اعلام عزای عمومی دارند (!) گفتند: «مصیبت بزرگی است در این شهر مذهبی کهنسال، با این همه سوابق روشن صلحا و متقین و برخوردار از مردم متدین و بهره‌مند از خانواده‌های شهدا چه جوابی خواهیم داشت.»

این واکنش تند به سفر یک هنرپیشه زن به کاشان آنقدر عجیب است که اگر صدر و ذیل خبر مربوطه و اسم فاطمه معتمدآریا را از خبر حذف کنیم، احتمالا مردم و خوانندگان تصور می کنند اتفاق مصیبت باری در جامعه پیش آمده که حالا مسئول محترمی قصد اعلام عزای عمومی را دارند!

این نوشته به هیچ وجه قصد دفاع از کسی را ندارد، ما هم به وضعیت حجاب و عفاف و برخی ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی انتقاد داریم، اما سوال ما این است که مگر چه اتفاق تازه و عجیبی رخ داده که امام جمعه یک شهر آن هم شخصیتی مثل آیت الله نمازی که سال ها در مسئولیت های مختلف سرد و گرم روزگار را چشیده اند، همچین اظهارات عجیبی را بیان می کنند؟ سفر یک هنرپیشه خانم آنهم صرفا برای شرکت در جلسه پرسش‌وپاسخ یک فیلم، به کجای ارزش های اخلاقی و دینی مردم کاشان حمله می کند؟ چرا سطح دغدغه ها را تا این حد پایین می آوریم و یک سفر عادی و معمولی را به موضوعی جنجالی تبدیل می کنیم؟ آنهم با این شدت و حدت و تبدیل آن به یک مصیبت و فاجعه اخلاقی؟!

آیا به نظر حضرت آیت الله نمازی، در سالهای اخیر، حادثه ای مهمتر و مصیبت بارتر  از سفر معتمدآریا به کاشان رخ نداده که لایق عزای عمومی و غصه دار شدن باشند؟! آیا امام جمعه محترم کاشان، تنها نگران وضعیت حجاب یک خانم هنرپیشه هستند و هیچ دغدغه دیگری ندارند؟ آیا اساسا دغدغه مردم کاشان هم فقط همین مورد است؟ 

شخصیت حقیقی و حقوقی ائمه محترم جمعه اقتضا می کند که سطح نگاهشان را بالاتر ببرند و خودشان را درگیر همچین مسائلی نکنند. دغدغه دینی و مذهبی به جای خود، اما خوب است که ایشان نیم نگاهی هم به تاثیر رسانه ای و اجتماعی سخنان و مواضع خود داشته باشند. اگر امام جمعه محترم کاشان، تصور می کنند که اظهارات اخیر و مواضع تند و عجیب ایشان، تاثیر مثبتی در جامعه و در میان هنرمندان و مردم عادی داشته است، حرفی نیست! ما هم حرفمان را پس می گیریم...  

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار