X بستن تبلیغات
5. Fixed

کارهای عجیبی که ستاره های دنیای تنیس به انجام آنها اعتقاد دارند

کارهای عجیبی که ستاره های دنیای تنیس به انجام آنها اعتقاد دارند

خیلی از ما برای انجام بعضی از کارها روش های خاص خودمان را داریم و فرآیند اجرای کار را یکی از مهم ترین دلایل موفقیت آن می دانیم. برای مثال بعضی ها پس از روشن کردن رایانه اولین کاری که انجام می دهند پاک کردن محتویات recycle bin است. یا عده ای نظم خاصی برای چیدمان آیکون ها روی صفحه دسکتاپ در نظر می گیرند و هیچ وقت آن را تغییر نمی دهند. این عادت ها فقط مربوط به کار با رایانه نیست و در همه بخش های دیگر زندگی هم می توانند وجود داشته باشند. اما جالب ترین اتفاقات معمولا بین ورزشکاران اتفاق می افتد. برای مثال فوتبالیست هایی هستند که برای ورود به زمین روش خاصی دارند (دست خود را روی زمین می زنند، روی زانو ها وارد زمین می شوند) یا اعتقاد دارند رنگ کفش ها تاثیر مثبتی در نحوه بازی آنها دارند. اگر از طرفداران تیم رئال مادرید هم باشید حتما می دانید که دروازبان سابق این تیم عادت داشت پس از برخورد توپ به تیر دروازه اش حتما از آن تشکر کند! از میان سایر رشته های ورزشی شاید نگاه کردن به رفتارهای عجیب تنیسورها به دلیل سبک زندگی خاصشان جالب توجه باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا با کارهای عجیبی که برخی از ستاره های تنیس اعتقاد به اجرای آنها دارند آشنا شویم.

تنیسور محبوب اسپانیایی همیشه قبل از آغاز بازی هایش کار عجیبی انجام می دهد. او باید حتما دو بطری آب را به صورت موازی روبروی صندلی اش کنار زمین قرار دهد و در زمان استراحت به نوبت از آنها استفاده می کند. همچنین در زمین های خاک رس هم زمانی که سرویس را دریافت می کند حتما باید خط انتهای زمین کاملا تمیز و مشخص باشد.

داستان بهترین تنیسوز زن جهان هم دست کمی از رافائل نادال ندارد. سرنا ویلیامز آمریکایی عادت دارد قبل از زدن سرویس اول حتما توپش را 5 بار به زمین بزند و اگر کار به سرویس دوم کشید توپ باید حتما 3 بار به زمین بخورد. همچنین اعتقاد دارد اگر در طول مسابقات جوراب هایش را عوض کند نمی تواند در آنها موفق باشد!

ریچارد گاسکه یکی از محبوب ترین تنیسورهای کشور فرانسه است که عادت دارد اگر امتیاز گرفت بازی را با همان توپ ادامه دهد و اگر امتیاز از دست داد حتما باید توپ را عوض کند. این در حالیست که بسیاری از تنیسورها پس از هر امتیاز از توپ های جدید استفاده می کنند اما ریچارد گاسکه اعتقاد دارد این کار باعث موفقیتش خواهد شد.

چه کسی است که فقط یک بار اخبار تنیس را شنیده باشد و راجر فدرر را نشناسد؟ فدرر پر افتخار ترین تنیسور دنیاست و در حال حاضر هم حتی وقتی در دوران اوج خود نباشد طرفداران بسیار زیادی در جهان دارد. فدرر در همه مسابقات 8 راکت به همراه خودش دارد، 8 بطری آب با خودش به زمین می آورد و 8 حوله هم درون کیف ورزشی اش قرار دارد. احتمالا 8 عدد شانس راجر فدرر محبوب است.

ماریا شاراپوا شاید عجیب ترین روش را در بین تمام تنیسورها داشته باشد. این تنیسور روس که در حال حاضر در رده پنجم بهترین تنیسورهای زن جهان قرار داشته و سابقه قهرمانی در چهار گرند اسلم را هم در کارنامه دارد همیشه بین امتیازات پشت به زمین می ایستد و بعد از چند ثانیه توقف مجددا بر می گردد. برای زدن سرویس هم اول باید سیم های راکتش را چک کند، بعد یک بار توپ را به زمین بزند، موهایش را درست کند، مجددا دو بار توپ را به زمین زده و بعد سرویس بزند.

 

شما چه موارد مشابهی را از سایر ورزشکاران به یاد دارید؟ آیا خودتان هم برای انجام بعضی از کارها به انجام این روش های همیشگی اعتقاد دارید؟

 

google

facebook

insta

twitter

telegram

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار