X بستن تبلیغات
5. Fixed

دستگیره درب، کوچک اما چشمگیر

درب و پنجره: جزییات برای شما تا چه اندازه اهمیت دارد؟ اصلا آن جور که باید و شاید جزییات را می بینید؟ یا از کنار آن ها به سادگی عبور می کنید؟ چقدر از اهمیت وجود جزییات در خانه و دکوراسیون داخلی آن مطلع هستید؟ به نظر شما جزییات مهم تر است یا کلیات؟ خب بگذارید کمی راهنمایی تان کنم، جزییات همان بخش هایی هستند که باعث می شوند تا کلیات زیباتر به چشم بیاید. جزییات باعث می شوند تا کلیات پر کار تر  ارزشمند تر جلوه کنند. یکی از مثال هایی که برای این قضیه می توان زد، دستگیره های درب هستند که با حضور خود باعث می شوند تا زیبایی ظاهری درب ها بیشتر نمایان شود. اگر تا انتهای این مطلب با چیدانه همراه باشید، با هم نمونه هایی از این دستگیره های زیبا را بررسی می کنیم.

عکس درب ورودی ویلای شخصی کاری از مهندسین مشاور آراستانتصویر مهندسین مشاور آراستان

دستگیره های درب به راحتی می توانند تبدیل به موجودات خاصی شوند. اگر متوجه منظور حرفم نمی شوید، عکس بالا را خوب تماشا کنید. در نگاه اول این درب، فقط یک درب چوبی قهوه ای با تزیینات دایره ای به نظر می رسد، اما اگر خوب نگاه کنید متوجه خواهید شد که حضور دستگیره نقره ای رنگ، حس یکنواخت ظاهری درب را کاملا از بین برده است. درست است که این دستگیره حالتی کشیده دارد و به نظر می رسد که با تزیینات دایره ای درب جور در نمی آید، اما اگر دقت کنید، انحنای کمی که در دو طرف دستگیره وجود دارد این مشکل را هم بر طرف کرده است. البته رنگ نقره ای دستگیره هم بی تاثیر نبوده است. 

عکس پروژه ساختمانی شرکت بریج عمران

دستگیره ها از آن چه که شما فکر می کنید می توانند باهوش تر و کارآمدتر باشند. به عنوان مثال در عکس بالا، دستگیره ها نه تنها به عنوان یک عضو تزیینی که به عنوان عنصری که در زیبایی بصری درب ها تاثیر گذارند مورد استفاده قرار گرفته اند. همان طور که می بینید، پرده های کرکره ای پشت درب حالتی افقی دارند و کمی استایی درب را به چالش کشیده اند، اما دستگیره های بلند و عمودی که با زیرکی خاصی برای این درب ها استفاده شده است، کاملا تعادل را در ظاهر این درب به وجود آورده است. 

عکس فضای ورودی و راهرو کاری از مهندسین مشاور آراستان تصویر مهندسین مشاور آراستان

دستگیره ها همان قدر که می توانند روی درب ها جلوه گری کنند، می توانند اصلا هم به چشم نیایند، یعنی رنگ آن ها به صورتی باشد که خیلی جلب توجه نکند. درست مثل عکس بالا. در این عکس دستگیره ها عنصر شاخص و جذابی نیستند، دست کم نه آنقدری که جلب توجه کنند، حضورشان صرفا جهت کارایی آن ها است. 

قفل IK3191 آی کی

قفل IK3191 آی کی

قیمت: 

نامشخص

قفل IK3121 آی کی

قفل IK3121 آی کی

قیمت: 

نامشخص

دستگیره ها می توانند کاربردهای دیگری هم داشته باشند. مثلا می توان آن ها را با تکنولوژی ترکیب کرد و از آن ها قفل و دستگیره های هوشمند ساخت. نمونه هایی از این قفل ها و دستگیره های هوشمند را در عکس بالا می توانید ببینید. البته شکل ظاهری این دستگیره ها چندان جذاب به نظر نمی رسد. اما از لحاظ امنیت به نسبت دستگیره های معمولی در رتبه بالاتری قرار دارند. 

قفل IK5200 آی کی

قفل IK5200 آی کی

قیمت: 

نامشخص

قفل IK5100 آی کی

قفل IK5100 آی کی

قیمت: 

نامشخص

البته این قفل ها و دستگیره های هوشمند خود دارای ظاهرهای متفاوتی هستند.. بعضی از آن ها دارای ظاهری مدرن هستند، درست مانند آن چیزی که در پاراگراف قبل مشاهده کردید، بعضی از آن ها هم دارای ظاهری کلاسیک هستند، دقیقا مانند آنچه که در عکس های بالا می بینید. پس اگر قصد خرید این دستگیره ها را دارید نگران آن نباشید که چگونه می خواهید آن ها را با سبک دکوراسیونی تان ست کنید. طراحان این دستگیره ها قبلا این مشکل را برای شما حل کرده اند. 

قفل و دستگیره کدd212 سپیدارچوب

قفل و دستگیره کدd212 سپیدارچوب

نامشخص

قفل و دستگیره کد d213 سپیدار چوب

قفل و دستگیره کد d213 سپیدار چوب

نامشخص

قفل و دستگیره کد d215 سپیدار چوب

قفل و دستگیره کد d215 سپیدار چوب

نامشخص

البته در این میان نباید از نقش دستگیره های معمولی هم غافل شد، این نوع دستگیره ها معمولا روی درب هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرارمی گیرند، نصب می شوند و از لحاظ شکل ظاهری بسیار ساده هستند. گاهی ظاهرشان خطی است و گاهی کمی پیچ و قوس در ظاهر دستگیره ها دیده می شود. معمولا هم اندازه های کوچکی دارند و بسیار کم تزیینات هسند. 

به نظر شما دیگر چه جزییاتی در خانه ها وجود دارد که پرداختن به آن ها می تواند جذاب و مفید باشد؟ حتما نظرات خودتان را با ما از طریق لینک همکاری با تحریریه چیدانه به اشتراک بگذارید. 

مطالب پیشنهادی: ​درب های داخلی خانه را با این ایده های آسان نونوار کنید!
زیباترین درب ورودی چوبی برای آپارتمان شما کدام است؟
طراحی شفاف دیوار و درب ورودی حیاط در پروژه های ایرانی
با انواع درب پاسیو آشنا شویم!
لذت زندگی در نشیمن های دنج پشت پنجره

نویسنده: شمیم آقازاده | تحریریه چیدانه

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار