معافیت ته‌لنجی در حال پیگیری است/ لزوم تحقق مطالبه ساحل‌نشینان

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری صبح یکشنبه در حاشیه رونمایی از فیلم مستند روی پوست نهنگ در سینما بهمن بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گام‌های بسیار مهمی در راستای رفع مشکلات مردم استان بوشهر برداشته شده است و پیگیری‌های مستمری در این زمینه داریم.

وی در ارتباط با وضعیت ته‌لنجی(کالای همراه ملوان) که در روزهای اخیر باعث بروز مشکلاتی برای مردم شده بود، بیان کرد: معیشت بخش قابل توجهی از مردم استان بوشهر با دریا گره خورده است و وظیفه داریم که برای رفع مشکلات این قشر تلاش کنیم.

استاندار بوشهر به پیگیری‌های صورت گرفته برای معافیت ته لنجی و رفع مشکلات ساحل‌نشینان اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع یکی از مطالبات و خواسته‌های مردم استان بوشهر است که در این زمینه تلاش ویژه‌ای داریم.

سالاری در ادامه به  فیلم مستند روی پوست نهنگ با موضوع بافت تاریخی بوشهر اشاره کرد و افزود: بافت تاریخی بوشهر دارای اهمیت بسیار زیادی است و تهیه فیلم در این زمینه در معرفی این بافت و کمک به احیای آن گامی موثر خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی و تلاش‌های صورت گرفته برای احیای بافت تاریخی بوشهر، بیان کرد: این بافت دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که باید برای حفظ آن تلاش ویژه صورت گیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه دولت به تنهایی قادر به احیا و بازسازی این بافت نیست، اضافه کرد: از مشارکت مردم و بخش خصوصی برای احیای بافت تاریخی بوشهر استقبال می‌شود.

وی از افتتاح دانشکده معماری بوشهر در بافت تاریخی بوشهر در سال جاری خبر داد و افزود: امیدواریم این دانشکده زمینه‌ساز تحول در بافت تاریخی بوشهر باشد.

فیلم مستند روی پوست نهنگ ساخته رامتین بالف در سینما بهمن بوشهر رونمایی شد و در پایان با حضور استاندار بوشهر از عوامل این فیلم تقدیر شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار