وقتی در کلاس درس، پسری کنار دختری بنشیند و بوی عطر دختر در بینی پسر بیچید، معلم چگونه می تواند از این 2 جوان انسان بسازد / بی حجابی آپارتاید جنسی است نه حجاب

امام جمعه مشهد گفت: من یک دانشگاه ساز در این مملکتم و در رابطه با موضوعات دانشگاهی اجنبی نیستم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

امام جمعه مشهد گفت: من یک دانشگاه ساز در این مملکتم و در رابطه با موضوعات دانشگاهی اجنبی نیستم.

به گزارش «انتخاب»، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در آئین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به هفته بزرگداشت معلم اظهار کرد: علت اینکه سالروز شهادت شهید مطهری روز معلم نام گرفت به خاطر این است که این شهید بزرگوار شخصیتی چند بعدی داشت و بعد برجسته آن، شخصیت پدافندی ایشان در برابر انحرافات فکری و فرهنگی جامعه دینی  بود.

 وی ادامه داد: جامعه آن روز که تحت خفقان حکومت ستم شاهی بود به مجرد اینکه یک انحراف فکری در جامعه ایجاد می شد ايشان با قلم توانمندش این جریان انحرافی را نشانه می گرفت و آن را سرکوب می کرد.

به نوشته ایسنا، وی افزود: کتابهای شهید مطهری امروز نیاز به بازخوانی دارد تا مطالب ارزنده، هنجارمند و انسان ساز ایشان با شرایط امروز نظام و انقلاب و تطبیق شود و این امر فعالیت و اندیشه شما معلمین بزرگوار را می‌طلبد.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه رسالت اولیه معلم پدافند فرهنگی و اخلاقی است، تصریح کرد: اگر بنا شد فضای تعلیم و تربیت فضای آلوده و ناهنجار فرهنگی شود معلم و استاد دانشگاه نمی‌تواند رسالت انسان سازی خود را ایفا کند، وقتی بنا شد در کلاس درس پسری کنار دختری بنشیند که این دختر آرایش کرده و موهایش پریشان است و بوی عطر آن در بینی این پسر پیچیده است اين معلم چگونه می تواند از این ۲ جوان ۲ انسان بسازد. 

علم الهدی با تاکید بر اینکه هرچه ناهنجاری در دانشگاه توسعه پیدا کند به همان اندازه فرآیندهای فکری  و علمی ما دچار تنزل می‌شود، ادامه داد: فضای دانشگاه را ناهنجاری‌ها گرفته است، به رئیس یکی از دانشگاه‌ها گفتم شما مدیر یک معبد هستی،شما مدیر یک عبادتگاه هستی و اینجا باید انسان سازی صورت گیرد، چرا می‌گذارید این مکان مرکز فسق و فجور شود، خیلی از دانشگاه‌های تهران این کار را کرده اند و حراست دانشگاه از طریق نگهبانی از ورود دختران دانشجوی ناهنجار و  آرایش کرده و با قیافه نامناسب جلوگیری می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه بعد از دو هفته من از رئیس دانشگاه پیگیر این مطالبه شدم، اضافه کرد: او گفت ما جلوی این دانشجوها را گرفتیم اما بعد از آن پلاکارد بلند کردند و گفتند آپارتاید جنسی محکوم است و ما هم آنها را رها کردیم.

وی تاکید کرد: بی حجابی آپارتاید جنسی است نه حجاب، اینکه یک بی حجاب می خواهد خود را ملعبه یک عده قرار دهد آپارتاید جنسی است نه باحجابی بانوان.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه من یک دانشگاه‌ساز در این مملکت هستم، خاطرنشان کرد: من 23 سال موفق ترین دانشگاه های کشور را مدیریت کردم و یک اجنبی به محیط دانشگاه و آکادمیک نيستم ، در دانشگاه دانشجو معصوم است، پشت اين قضیه یک جریان عوضی، ناهنجار و ضد دین می‌آید و بعضی دانشجوهای زمینه ‌دار را عمله منویات خودش می کند چون فکر کرده آنجا می تواند یک گروه ضد فرهنگی به وجود بیاورد.

وی با تاکید بر اینکه مسوولین دانشگاه باید پشتوانه این حرکت را پیدا کنند، گفت: دانشجویان نباید عمله جریان‌های انحرافی بیرون دانشگاه شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار