بیوتاک : بیوگرافی Sub Zero

او خود جنگجوی بسیار ماهری است که هیچ وقت از کمک کردن به دوستان خود دریغ نکرد, در این بین شاید با شکست هایی هم رو به رو شد اما این شکست ها خود به هزاران پیروزی بزرگ برای او تبدیل شدند.

سری بازی های محبوب و مبارزه ای Mortal Kombat از زمان های دور و از وقتی که کنسول سِگا داشتیم بین علاقه مندان بازی محبوب بوده و تاکنون نیز فراموش نشده است.

در این بازی کاراکتر های بسیای حضور دارند که هر کدام دارای قابلیت های منحصر به فرد و توانایی های مختص به خود در هنر های رزمی هستند.

این مبارزان قدرتمند در کنار تمامی مهارت هایی که در مبارزه دارند, هر کدام داستان زندگی خاصی دارند که باعث شده تصمیم بگیرند به عنوان یک مبارز زندگی خود را ادامه دهند.

یکی از این مبارزان همیشه با نام Sub Zero شناخته می شود, او یکی از محبوب ترین کاراکتر های سری Mortal Kombat بوده و تاکنون در اکثر نسخه های این فرانچایز حضور داشته است.

NSfBB46

به زبان ساده تر او نباشد انگار Mortal Kombat چیزی کم دارد , ساب زیرو هیچ وقت فراموش نمی شود و هرگز از شهرت او بین طرفداران و علاقه مندان Mortal Kombat کم نخواهد شد.

او مبارز توانا و با قدرتی است که مهارت های بسیاری در مبارزات رزمی دارد و هم اکنون تجربه های زیادی هم در این زمینه به دست آورده که این امر او را قدرتمند تر از گذشته می کند.

نام واقعی او Kuai Liang بوده و یک دو رگه ی چینی آمریکایی می باشد, البته او نیمی انسان است و نیمی دیگر از نژاد Cryomancer می باشد. کوای لیانگ ۳۲ سال سن داشته و قد او ۱۸۸ سانتی متر می باشد, او همیشه پوششی به رنگ آبی داشته و از آن جایی که قدرت ایجاد یخ را دارد این امر خیلی عادی و طبیعی است.

در واقع باید گفت که او ساب زیرو اصلی در سری Mortal Kombat نیست بلکه برادر کوچک تر اوست.در ابتدا Noob-Saibot به عنوان ساب زیرو اصلی محسوب می شد و از نسخه ی دوم این سری در مبارزه ی مرگبار شرکت کرده و کم کم به عنوان یک مبارز محبوب و همیشگی شناخته شده است.

noob_saibot_by_shashinkaihi-d58pk66

داستان زندگی این دو برادر که شباهت های بسیاری از نظر پوشش, چهره و یا اخلاق به هم داشتند, باعث شد کوان لیانگ جای برادرش را بگیرد و هم اکنون بیشتر ما او را به عنوان ساب زیرو می شناسیم.

Noob-Saibot برادر بزرگ تر ساب زیرو که در نسخه های ابتدایی این سری حضور داشت بیشتر با نام Bi-Han شناخته می شد و یکی از قدرتمند ترین مبارزان Mortal Kombat بود.

این دو برادر در گروه قاتلان Lin Kuei آموزش دیده و مهارت های رزمی خود را در ابتدا از استادان بزرگ خود در آن جا یاد گرفتند.شاید بهتر است بدانید که هر دو یآن ها از نژاد Cryomancer بوده و از این نظر شبیه به پدر خود می باشند.

mortal_kombat_x_sub_zero_wallpaper_by_danteartwallpapers-d8vhg7y

این نژاد ها انسان نیستند و صرفا قلمرو مختص به خود را در مکانی خارج از زمین دارند.این موجودات توانایی جالبی دارند و می توانند یخ را کنترل کنند.

از آن جایی که کوان لیانگ و بی هان هر دو از پدر خود توانایی هایی به ارث بردند, پس از مدتی متوجه شدند که قدرت کنترل کردن یخ را نیز دارند.

همین امر بود که قدرتی دیگر به مهارت های بسیار آن ها اضافه کرد و این توانایی به عنوان مهم ترین ویژگی این دو برادر محسوب شد.

mortal_kombat_x-sub_zero-art-by_h1fey-1920x1080

پدر آن ها به عنوان نفوذی وارد گروه قاتلین Lin Kuei در ایلات متحده شده بود و پس از مدتی با زنی آمریکایی آشنا شد.همین آشنایی سبب شد آن دو به صورت ناخواسته و اتفاقی بخواهند یک زندگی جدید را با هم آغاز کنند.

همین امر باعث شد آن دو با هم ازدواج کرده و کوان لیانگ و بی هان به عنوان پسران آن ها به دنیای بیایند.این اتفاق بود که باعث شد این دو برادر قدرت های مختلفی داشته و دو رگه محسوب شوند.

در زندگی نامه این دو برادر این به خوبی مشخص است که پدر آن ها یک Cryomancer چینی و مادرشان یه انسان معمولی بوده است.

subzero-mk9port

پس از آن که کوان لیانگ و بی هان به سنی رسیدند که قدرت محافظت از خود را داشتند, پدرشان بر خلاف مخالفت های مادر آن ها را به همراه خود به Lin Kuei برد تا در آن جا زیر نظر بهترین استادان آموزش دیده و به قاتلینی زبده تبدیل شوند.

پس از گذشت مدت زمانی تقریبا طولانی, این دو برادر فنون رزمی مختلفی را آموختند و در کنار آن روش هایی برای استفاده از قدرت یخی خود در مبارزات یاد گرفتند.

پس از این که تشخیص داده شد هر دو آماده ی مبارزه هستند, لقبی دریافت کرده و در ابتدا برادر بزرگ تر بی هان با لقب ساب زیرو وارد مسابقات مرگ شد.

sub_zero-high_resolution-wallpaper-MKX-1920x1200

کوان لیانگ نیز به عنوان برادر کوچک تر مدتی بعد با لقب Tundra شناخته شد و این دو برادر در کنار هم شروع به نشان دادن مهارت های خود کردند.ویژگی های مختلف آن ها تا حدودی شبیه به یکدیگر بود, آن دو همیشه سرد و خشک بوده و بدون هیچ گونه دوستی و یا صمیمیت خاصی بر روی قابلیت های خود تمرکز کرده و به مبارزه با حریفان می پرداختند.

با این حال با گذشت زمان تجربه های بیشتری در مسابقات مرگ کسب کرده و یاد گرفتد یک مبارزه باید روحیه ی جوانمردی داشته باشد تا بتواند به عنوان یک جنگجوی واقعی شناخته شود.

همین امر بود که باعث شد آن ها کمی تغییر کنند و علاوه بر تمرکز بر روی مبارزات, به دوستی و احساس برادری به هم رزمان خود مسابقات را ادامه دهند.

2485111-sub_zero_8

علاوه بر آن این تغییر بزرگ باعث می شد آن ها از قاتلینی که در ابتدا بودند فاصله بگیرند و کم کم به جنگجویانی با اراده و محکم تبدیل گردند, همین موضوع آن ها را از قاتلین گروه Lin Kuei جدا کرد و باعث شد دوستانی جدید پیدا کنند.

Raiden و Liu Kang اولین کسانی بودند که از آن ها کمک خواستند تا به مبارزه با Sektor پرداخته و سعی کنند او را شکست دهند. پس از این مبارزه بود که رایدن به عنوان یکی از صمیمی ترین دوستان این دو برادر محسوب می شد.

265465465 Liu_Kang_(MK_Shaolin_Monks)

Sektor که حالا رهبری گروه قاتلین را بر عهده گرفته بود ادعای بسیاری داشته و رقیب بزرگ و پر قدرتی برای آن ها محسوب می شد, با این حال آن ها با اتحاد و پر قدرت موفق به شکست دادن او شدند.

MK9_Sektor

پس از آن در یکی از این مسابقات بی هان توسط Scorpion کشته شد و همین امر سبب شد تا کوان لیانگ در قسمت بعد از دور مسابقات مرگ نام برادرش را بگیرد و به عنوان ساب زیرو قدم در Mortal Kombat بگذارد.

lwNKRDP

پس از این که ساب زیرو توانست از مبارزات دشوار بسیاری بگذرد به کمک دوستان خود مدال اژدها را به دست آورد و با این اتفاق قدرت های او چند برابر شد و تغییر بسیاری در او صورت گرفت.چهره ی او هم نسبت به گذشته کمی تغییر کرد و همین موضوع به اندازه ی کافی نشان می داد که ساب زیرو دیگر همانند گذشته نیست.

او حالا که تجربیات بیشتری به دست آورده بود و در کنار آن دوستان خوبی هم داشت, تصمیم گرفت گروه قاتلان را دوباره از نو بسازد و در آنجا مبارزانی بهتر تربیت کند.

او نیروهای جدیدی آموزش می داد تا بتواند جنگجویانی با ارده و قدرتمند بسازد, او خود استادی بزرگ بود که حرکات ویژه و فنون رزمی مختلفی را به مبارزان خود یاد می داد.

او عقیده داشت ساختن قاتلانی بی رحم هیچ وقت نمی تواند به هدف درستی منتها شود بنابراین در کنار تمامی این مهارت های رزمی جوانمردی و کمک به هم رزمان را هم به نیروهای خود یاد می داد.

4727264-7245520943-could

پس از این که او زحمات بسیاری در این زمینه کشید مسابقه ای برگزار کرد تا از بین کارآموزان خود قوی ترین را برگزیند و کار خود را کمتر کند. او قصد داشت نیمی از وظایفش را بر عهده ی کسی بگذارد که خود به او آموزش داده است.

البته این کار ساب زیرو دلیل دیگری هم داشت, او می خواست ببیند افرادی که تاکنون آموزش داده چه قدر توانسته اند یاد بگیرند چگونه باید یک جنگجوی واقعی باشند.

در انتها در این مبارزه ی بزرگ یکی از مبارزان زن با نام Frost قهرمان شد او نیز همانند ساب زیرو قدرت استفاده از یخ را داشت و جنگجوی ماهری بود.اما مشکل او این بود که غرور زیادش مانع از رسیدن به هدف اصلی اش می شد و همین امر بود که او را از راه درست منحرف کرد.

sFrost_mortal_kombat_wallpaper

او مدال اژدها را از ساب زیرو دزدید اما برا این که نتوانست آن را به درستی کنترل کند توسط قدرت یخی خود از پای درآمد و این امر برای ساب زیرو یک شکست محسوب می شد.

اما با این حال او فراست را بخشید و سعی کرد از این به بعد کارآموزان خود را بهتر آموزش دهد تا در انتها بتواند جنگجویان قدرتمند و درستکار بسازد.

او خود جنگجوی بسیار ماهری است که هیچ وقت از کمک کردن به دوستان خود دریغ نکرد, در این بین شاید با شکست هایی هم رو به رو شد اما این شکست ها خود به هزاران پیروزی بزرگ برای او تبدیل شدند.

او توانست از هر یک از آن ها تجربیات بسیاری به دستارد و در انتها علاوه بر یافتن متحدانی عالی و دوستانی همیشگی , نیروهایی استوار و جنگجویانی جوانمرد تربیت کرد.

mortal-kombat-x-subzero_big2

نام ساب زیرو هیچ وقت از یاد دوست داراین مسابقات مرگ محو نشد و او هم چنان به عنوان قدرتمند ترین و محبوب ترین کاراکتر سری Mortal Kombat محسوب می شود.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار