X بستن تبلیغات
5. Fixed

واکنش کمیسیون اصل نود به طرح شکایت برنامه 90

به گزارش پارس به  نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل نود با بیان اینکه محتوای گزارش فساد در فوتبال مشمول شرط بندی، فرار مالیاتی، سواستفاده اخلاقی و... بود گفت: صد جلسه که بیش از دو سال وقت گرفت برای تهیه این گزارش برگزار شد.

این نماینده مردم اردبیل تصریح کرد: مکاتباتی با تمامی مقامات اطلاعاتی، امنیتی، نظارتی و تمام ارکان فوتبالی داشتیم و جلساتی را نیز برگزار کردیم.

وی ادامه داد: تمام موارد آورده شده در این گزارش مستند و در هفتاد صفحه تهیه شد که در نهایت برای قرائت در صحن علنی مجلس به 30 صفحه خلاصه شد.

وی در واکنش به برخی ادعاها از سوی برخی که اعلام کرده‌اند جلساتی را با کمیسیون اصل نود مجلس نداشته‌اند، اظهار داشت: تمامی مکاتبات انجام شده و براساس قانون هر مسئول و یا سازمانی که پاسخ مکاتبات کمیسیون اصل نود مجلس را ندهد جرم است.

همچنین وی با اشاره به سخنان معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان که اعلام کرده جلساتی با این وزارتخانه در مورد تهیه گزارش فساد در فوتبال برگزار نشده نیز بیان داشت: این سخن صحت ندارد زیرا بنده در جلساتی با تمام ارکان وزارت ورزش حضور داشته‌‌ام بویژه با شخص گودرزی وزیر ورزش و معاونان وی که البته مستندات جلسات به صورت مکتوب و همچنین ضبط شده موجود است و به هیچ عنوان قابل انکار نیست.

افضلی‌فرد با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات اصلی در ایجاد فساد در فوتبال معضلات ساختاری اساس‌نامه فدراسیون فوتبال است، افزود: اصلاحیه اساس‌نامه فدراسیون فوتبال باید به تصویب فیفا می‌رسید و حتی این اساس‌نامه را هیئت وزیران نیز مصوب نکرده است.

وی ادامه داد: براساس قانون اساس‌نامه فدراسیون فوتبال اصلاح‌ می‌شود و در نهایت باید به تصویب هیئت وزیران برسد تا اجرا شود که متاسفانه این اساس‌نامه بدون تصویب اجرا می‌شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اینکه سهم خواهی جریانات سیاسی بر روی فوتبال تاثیر گذار است، گفت: این امر سلامت فوتبال را به خطر انداخته لذا باید از جریانات سیاسی به دور باشد.

نماینده مردم اردبیل همچنین در واکنش به اظهارات مجری برنامه نود که بیان داشته که سخنان ایراد شده در این گزارش صحت ندارد و ما شکایت خواهیم کرد، اذعان داشت: مواردی در متن گزارش فساد در فوتبال در مورد یک برنامه مشخص در رسانه ملی گفته شده و حتی در مورد سایر رسانه‌ها، مطبوعات و یا مطبوعات زرد، آنها اگر فکر می‌کنند حقی از ایشان ضایع شده مستندات خود را به کمیسیون اصل نود ارائه کنند.

افضلی‌فرد خاطرنشان کرد: کمیسیون اصل نود مجلس تمامی مستنداتی که خلاف اظهارات موجود در گزارش فساد در فوتبال را ثابت کند مورد بررسی قرار خواهد داد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار