افشای فیلم شکنجه و قتل یک زندانی با شوکر بعد از 5 سال/تبرئه پلییس قاتل/تهدید خانواده مقتول برای سکوت +تصاویر

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، انتشار ویدیوی بدرفتاری پلیس آمریکا با یک مجرم و قتل وی، خشم سازمان های حقوق بشری را برانگیخت.

این ویدیو که در آن تصاویر دوربین های امنیتی مرکز پلیس آمریکا در کارولینای شمالی را نشان می دهد، بعد از 5 سال از طبقه بندی محرمانه خارج و منتشر شده است.

طبق گفته اسپوتنیک، براندون بتا ( Brandon Bethea ) که جرایم متعددی در پرونده خود داشته است، بعد از انتقال به سلولی در مرکز پلیس، به دست یکی از ماموران با یک شوکر الکتریکی قوی از ناحیه سینه به مدت 13 ثانیه مورد آسیب قرار می گیرد. این در حالی است که در دستور العمل این شوکر ها آمده است که هرگز در ناحیه سینه شلیک نشود چون موجب حملات قلبی و مرگ می گردد.

در کلیپ دیده می شود که بعد از شلیک شوکر به براندون، وی به مدت 20 دقیقه در سلول رها می شود و ماموران بعد از این مدت متوجه بی حرکتی این مجرم می شوند. بعد از آمدن اورژانس، معلوم می شود که براندون به قتل رسیده است.

نکته جالب توجه این است که مامور متهم در قتل این مجرم، در دادگاه تبرئه می شود و خانواده مجرم مجبور به سکوت می شوند. به طوری که پلیس از آن ها تعهد می گیرد که در صورت پرسش رسانه ها در مورد قتل براندون، فقط یک جمله بگویند: موضوع حل شده است.

این واقعه در سال 2011 اتفاق افتاده است و ویدیوی آن تنها بعد از توقف جریان پرونده و تبرئه مامور پلیس، منتشر شده است.

طبق تحقیقات انجام شده، تعداد افرادی که در آمریکا به دست ماموران پلیس و یا در اثر استفاده از سلاح های آزاد به قتل می رسند، بسیار بیشتر از قربانیان عملیات تروریستی در این کشور است.

786

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار