اعتصاب رانندگان تاکسی به خشونت کشیده شد

پلیس فرانسه به سوی رانندگان تاکسی که قصد داشتند یک بزرگراه مهم در شهر پاریس را مسدود کنند، گاز اشک آور شلیک کرد.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که رانندگان تاکسی فرانسه قصد داشتند با مسدود کردن یک بزرگراه مهم در پاریس به اعتصاب سراسری این کشور در اعتراض به وضعیت دستمزد و شرایط شغلی بپیوندند، پلیس با گاز اشک آور به آنها حمله ور شده است.

صدها راننده تاکسی فرانسوی به همراه تعدادی از رانندگان تاکسی بلژیک و اسپانیا قصد داشتند تا امروز سه شنبه بزرگراه مهمی در غرب پاریس را مسدود کنند و مانع از دسترسی مردم به 2 فرودگاه مهم این شهر شوند که با دخالت پلیس روبرو شده اند. پلیس فرانسه با استفاده از گاز اشک آور سعی در متفرق کردن رانندگان تاکسی کرده است.

اعتصاب رانندگان تاکسی فرانسه موجب اختلال در ترافیک در خیابان های منتهی به این بزرگراه شده است. رانندگان تاکسی نسبت به شرایط ناعادلانه و رقابت نابرابر اعتراض دارند. اعتراضات قبلی رانندگان تاکسی فرانسه نیز به خشونت کشیده شده بود.

سایر کارکنان بخش عمومی فرانسه از جمله کارمندان کنترل پرواز نیز در اعتراض به وضعیت دستمزد و شرایط شغلی دست به اعتصاب زده اند. پیش بینی می شود اعتصاب کارکنان فرودگاه‌های فرانسه به 20 درصد پروازهای این کشور لطمه وارد خواهد کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار