رفع موانع و رونق «ته‌لنجی»/ ساماندهی قایق‌های بی‌هویت استان بوشهر

به گزارش خبرنگار مهر، فتح الله حقیقی صبح یکشنبه در نشست مشترك معاونان سیاسی، امنیتی فرمانداری‌ها و بخشداران استان بوشهر اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم برای برنامه‌ریزی مناسب در استان بوشهر، ایجاد ۱۲ اتاق فکر بوده که گامی مهم در تصمیم گیری بهتر است.

وی به توسعه فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد و حمایت از برنامه های مردم‌محور اشاره کرد و ادامه داد: تعداد سمن‌های استان بوشهر از ۱۲ سمن به ۱۱۲ رسیده است که امیدواریم این سمن‌ها زمینه‌ساز توسعه مشارکت‌های اجتماعی باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ضمن تبریک به مناسبت روز معلم، تصریح کرد: همه مسئولان در سطح استان برای پاسداشت روز معلم و مقام معلمان برنامه ریزی مناسب داشته باشند.

کاهش ۲۶ درصدی جرایم خشن

وی به برخی از موفقیت‌های سال گذشته در استان بوشهر اشاره کرد و افزود: در سال ۹۴ با همكاری و هماهنگی اعضای شورای تامین جرایم خشن ۲۶ درصد كاهش یافت.

حقیقی همچنین به کشف بالای ۹۰ درصدی سرقت‌های استان بوشهر در دو سال اخیر اشاره کرد و افزود: میزان کشفیات مواد مخدر استان بوشهر در سال ۹۴ نسبت به سال قبل از آن ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی به برپایی ۱۳۵ مورد نمایشگاه فرهنگی و پیشگیری در امر اعتیاد و مواد مخدر در سه سال اخیر اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری دو هزار و ۴۵ برنامه ارتقای امنیت اجتماعی نیز در این مدت انجام شده است.

تدوین سند امنیت استان بوشهر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از ایجاد بانك جامع آمار جی‌آی‌اس به عنوان یکی از برنامه‌های مهم سال جاری در استان بوشهر نام برد و گفت: از دیگر برنامه‌های مهم ما در سال جاری رفع موانع و رونق ته لنجی و ساماندهی قایق های بدون هویت است.

وی از اجرای برنامه پایش تصویری و تدوین سند امنیت استان به تفكیك هر شهرستان خبر داد و اضافه کرد: برنامه‌های مهمی نیز برای كیفیت بخشی به سمن‌ها در سال جاری خواهیم داشت.

اجرای طرح ساماندهی اتباع خارجه

حقیقی از اجرای طرح ساماندهی اتباع خارجه خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال برای استمرار و تقویت طرح های اجتماعی ۱۱ طرح جدید در زمینه‌های مختلف اجرا خواهد شد.

وی از تدوین سند جامع امنیت استان در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: ساماندهی اماكن تاریخی در استان را در دستور کار داریم شرایط مناسبی برای بازدید از این اماکن فراهم می شود.

رفع مشکلات کارگران استان بوشهر

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از تلاش ویژه برای رفع مشکلات کارگران استان بوشهر به ویژه در پارس جنوبی و شرکت صدرا خبر داد و گفت: این مشكلات توسط كمیسیون كارگری زیر مجموعه شورای تامین استان در سال گذشته پیگیری و تا حدی حل شد.

وی اضافه کرد: امیدواریم در سال جاری با تلاش ویژه کارفرمایان و پیمانکاران طرح‌ها صنعتی در استان بوشهر شاهد کمترین اختلافات بوده و مشکلات کارگری کاهش یابد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار