X بستن تبلیغات
5. Fixed

باران کوثری از عمو یدی گفت, بغض اصغر فرهادی شکست! +عکس

باران کوثری از جمله بازیگران سینمای ایران نیز سخنرانی از نسل جوان سینما در این مراسم بود که گفت: باور نمی‌کنم برای چه چیز اینجا هستم. از من خواستند تا به خاطر رابطه عمو یدی با جوانان و به نمایندگی از نسل جوان سینما در این مراسم صحبت کنم. 

تصاویر هنرمندان در مراسم تشییع جنازه یدالله نجفی

مراسم تشییع پیکر مرحوم یدالله نجفی صدابردار سینمای ایران ۶ بهمن ماه در ساختمان شماره ۲ خانه سینما برگزار شد و سپس پیکر این سینماگر به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران بدرقه شد تا کنار مسعود بهنام صدابردار و صداگذار به خاک سپارده شود. به دلیل توافق خانواده بهنام برای دو طبقه کردن قبر وی از آنها تشکر به عمل آمد.

yadolah-najafi_2.jpg

رخشان بنی اعتماد در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -1

این مراسم با حضور مدیران و هنرمندان سینمای کشور از جمله علیرضا رضاداد، رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، مجید مسچی، محمد حیدری دبیر سی ‌و چهارمین جشنواره فیلم فجر، حجت الاسلام رسول جعفریان، حجت‌الاسلام محمود دعایی، مجید مجیدی، احمدرضا درویش، رضا رمضانی، علی قائم مقامی، رخشان بنی‌اعتماد، همایون اسعدیان، باران کوثری،‌ رویا تیموریان، مسعود رایگان، محمدرضا صابری، مجتبی میرطهماسب، محمدرضا ورزی، فرهاد توحیدی، نظام‌الدین کیایی، رضا کیانیان، علیرضا شجاع ‌نوری، محمدرضا دلپاک، حسین پاکدل، امیرشهاب رضویان، اسحاق خانزادی، وحید و علی جلیلوند، محمدعلی قاسمی، محسن عبدالوهاب، نیکی کریمی، امیر اثباتی، محمد داوودی، حبیب اسماعیلی، نوید و جمشید محمودزاده، بهنام بهزادی، حمیدرضا قربانی، مهتاب کرامتی و ...برگزار شد.


مجید مجیدی در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -2

مجید مجیدی در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -2

رخشان بنی اعتماد: او سنبل آرمان‌ها و آرزوهای بزرگ انسانی بود

رخشان بنی‌اعتماد کارگردان سینمای ایران نیز در سخنانی بیان کرد: هولناک است که بی‌دفاع و بی‌سلاح، کت‌بسته مقابل تقدیر نشسته‌ایم و ستاره‌های بی‌بدیل لحظه به لحظه در مقابل چشمان ما خاموش و محو می‌شوند. یدالله نجفی یک صدابردار درجه یک بود و به حرفه‌اش اعتبار می‌بخشید. درست است که او مرد بزرگی بود، اما به بزرگی معنا می‌بخشید. درست است که او مردی با تعهد و مسئولیت بود، اما معنای مسئولیت و تعهد بود و بالاتر از اینها او سنبل آرمان‌ها و آرزوهای بزرگ انسانی بود. خوشا به سعادت او که مانند سرو ایستاده رفت.

dfb_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg  اگر می خواهید بیشتر بدانید :نیکی کریمی, اصغر فرهادی, باران کوثری و دیگر هنرمندان در مراسم تشییع یدالله نجفی

رویا تیموریان و مسعود رایگان در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -3

 رویا تیموریان و مسعود رایگان در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -3

مجید مجیدی: نجفی دلش برای مردم و کشورش می‌تپید

در ادامه این مراسم، مجید مجیدی کارگردان سینمای ایران گفت: توفیق داشتم که ۲۲ سال در کنار زنده‌یاد نجفی کار کنم. پیش از این دوستان گفتند که نجفی قبل از اینکه یک هنرمند باشد، یک انسان بزرگ و دردمند بود؛ انسانی که دلش برای مردم و کشورش می‌تپید. من خاطرات زیبایی از همکاری با او دارم. این هنرمند همواره به همه لحظه‌های بودن فکر می‌کرد.

کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)» بیان کرد: به خاطر دارم هنگام فیلمبرداری فیلم «رنگ خدا» پیرزن تنهایی در خانه‌ای در ارتفاعات محل فیلمبرداری زندگی می‌کرد که مستمند بود. خانه او آب لوله‌کشی نداشت و مسافت زیادی را برای به دست آوردن آب طی می‌کرد. در همان زمان نجفی پیش‌قدم شد تا با کمک عوامل فیلم، مسیر آب را که ۵۰۰ متر تا خانه این پیرزن فاصله داشت باز کند. یدالله رفت اما در دل‌های ما باقی می‌ماند. او با آثار و خوبی‌هایش همیشه در کنار ما می‌ماند.

اصغر فرهادی در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -4

 اصغر فرهادی در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -4

در ادامه، کامران ملکی با اشاره به حضور اصغر فرهادی در این مراسم بیان کرد: یدالله نجفی این روزها سر پروژه «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی حضور داشت. امروز از فرهادی خواستیم تا لحظاتی را درباره زنده‌یاد نجفی صحبت کند، اما متاسفانه شرایط روحی مناسبی ندارد.

 رویا تیموریان و مسعود رایگان در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -5

  رویا تیموریان و مسعود رایگان در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -5


رویا تیموریان: یدالله نجفی بی‌موقع ساعت ۵ عصر شنبه سوم بهمن رفت

رویا تیموریان نیز گفت: خیلی سخت است و فکر می‌کنم که یدالله باید این بالا بود و ما آن پایین. امسال روزهای سختی را می‌گذرانیم و شانه‌های ما از رفتنِ دوستانمان خسته است. این جهان پر از شگفتی است و انسان شگفت‌انگیزترین این شگفتی‌ها است. یدالله نجفی بی‌موقع ساعت ۵ عصر شنبه سوم بهمن رفت.

این بازیگر در ادامه یک متن ادبی به یاد یدالله نجفی خواند.


yadolah-najafi_8.jpg

 نیکی کریمی و آتیلا پسیانی در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -6

در ادامه این مراسم، هنرمندان سینمای ایران زنده‌یاد یدالله نجفی را برای تمام فیلم‌هایی که صدابرداری آن را برعهده داشت، تشویق کردند.

باران کوثری: او همیشه در اوج تنش ما را آرام می‌کرد

باران کوثری از جمله بازیگران سینمای ایران نیز سخنرانی از نسل جوان سینما در این مراسم بود که گفت: باور نمی‌کنم برای چه چیز اینجا هستم. از من خواستند تا به خاطر رابطه عمو یدی با جوانان و به نمایندگی از نسل جوان سینما در این مراسم صحبت کنم. عمو یدی به ما یاد داد که حضور یک صدابردار حرفه‌ای شرایطی را ایجاد می‌کند تا بازیگران احساس امنیت بیشتری کنند و می‌شود در پشت صحنه یک فیلم و با تمام تنش‌هایی که وجود دارد، آرام بود. من با او فیلم‌های بسیاری را کار کرده‌ام و او همیشه در اوج تنش ما را آرام می‌کرد.


باران کوثری و رخشان بنی اعتماد در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -7

باران کوثری و رخشان بنی اعتماد در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -7

وحید جلیلوند: عمو یدی با اخلاق خوب خود در آن دنیا زندگی می‌کند

وحید جلیلوند نیز درباره زنده یاد نجفی بیان کرد: امروز بیش از هر چیز دستیاران و شاگردان زنده‌یاد نجفی ناراحت هستند. من از دیروز و با شنیدن این خبر هنوز شوکه هستم. عمو یدی می‌گویند که صدای ما را می‌شنوی، پس من همین جا به تو سلام می‌کنم.

وی ادامه داد: شنیده‌‌ام که آدم‌ها با چیزهایی که در دنیا زندگی کرده‌اند در آن دنیا هم زندگی می‌کنند و من خوشحالم که عمو یدی با اخلاق خوب خود در آن دنیا زندگی می‌کند و با همه ویژگی‌های منحصر به فرد اخلاقی خود در آن دنیا محشور می‌شود.

این هنرمند در پایان صحبت‌های خود از همه سینماگران خواست تا برای اخلاق زنده‌یاد یدالله‌ نجفی دست بزنند.

dfb_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy.jpg  اگر می خواهید بیشتر بدانید : واکنش ترانه علیدوستی، باران کوثری، صابر ابر و مهدی پاکدل به درگذشت صدابردار بااخلاق سینما

مجید مجیدی، باران کوثری و رخشان بنی اعتماد در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -8

 مجید مجیدی، باران کوثری و رخشان بنی اعتماد در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -8

بهنام بهزادی نیز از جمله کارگردانان حاضر در این مراسم بود که متنی ادبی را در وصف زنده‌یاد نجفی خواند.

مسعود رایگان از دیگر بازیگران سینمای ایران تاکید کرد: باید برای روزنامه آگهی تسلیت بفرستیم. امروز صحبت از مردنِ یک برگ نیست.

گروه فیلم سینمایی «فروشنده»، روز پنج‎شنبه (8 بهمن ماه) مراسم یادبودی برای زنده‌یاد یدالله نجفی برگزار می‌کند. این مراسم یادبود، برای ادای احترام این گروه به صدابردار فقید سینمای ایران است که مشغول کار در این پروژه بود.

هنرمندان در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -9

 هنرمندان در مراسم خاکسپاری یدالله نجفی -9

مراسم یادبود زنده‌یاد یدالله نجفی روز پنج شنبه، هشتم بهمن ماه از ساعت 17 الی 18:30 در مجموعه فرهنگی پیامبر اعظم برگزار می‎شود.گروه فیلم سینمایی «فروشنده» از تمام اهالی و دوستداران سینمای ایران برای حضور در این مراسم یادبود، دعوت می‌کند.

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از چهارراه قدوسی (قصر)، روبروی پارک اندیشه، مجموعه فرهنگی پیامبر اعظم، درب شماره 11 مخابرات.یدالله نجفی فیلمبردار سینمای ایران شنبه 3 بهمن ماه به دلیل عارضه قلبی درگذشت

گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : isna.ir / mehrnews.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار