ممنوعیت نقل و انتقال فرهنگیان در سال تحصیلی جدید

باشگاه خبرنگاران جوان  : معاون شورای عالی آموزش و پرورش رویکرد اصلی این نهاد را تثبیت حضور معلمان در یک دوره تحصیلی سه ساله در مدرسه عنوان کرد.
احمد عابدینی معاون شورای عالی آموزش و پرورش در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص ساماندهی نیروی انسانی در این وزارتخانه و نقل و انتقال فرهنگیان گفت: بخش مطالعاتی برای ساماندهی نیروی انسانی  آغاز شده و عمدتا تلاش بر این است که بنابر تاکید وزیر آموزش و پرورش ساماندهی بر مبنای ملاک دقیق و ثابتی انجام شود.
وی ادامه داد:‌ بحث تجربه کاری، عملکرد و سابقه معلمان بسیار مهم و تلاش بر تثبیت نیروی انسانی مورد توجه است.
عابدینی بیان کرد:‌ رویکرد شورای عالی حداقل حضور معلمان در یک دوره تحصیلی سه ساله در مدرسه است در واقع از جابجایی های غیر ضروری که باعث لطمه زدن به روند تربیتی دانش آموزان است،‌ خودداری شود.
معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در طی جابجایی‌هایی که انجام می‌شود معلم بیش از آنکه به طور کامل با فضای آموزشی دانش‌آموزان، مناسبات و فرهنگ آشنا باشد مدرسه را ترک می‌کند؛ بنابراین باید از این روند جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه به جز در موارد استثنا از نقل و انتقال غیر ضروری جلوگیری می‌شود؛ عنوان کرد: معلمان حداقل برای یک دوره تحصیلی که ماموریت آموزشی دارند باید در مدرسه حضور داشته باشند مگر آنکه در شرایط ویژه‌ای نظیر بیماری، تبعیت از همسر و غیره قرار بگیرند.
عابدینی اظهار کرد: به طور کلی رویکرد آموزش و پرورش در سال تحصیلی آینده مبتنی بر سابقه و تجربه و همچنین تثبیت نیروی انسانی در محیط آموزشی است.

برای مشاهده صفحه اصلی اخبار نقل و انتقال فرهنگیان اینجا کلیک کنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار