آموزش ساخت بالن آرزوها با الگوی تصویری

ساخت یک بالن آروزهای زیبا کار زیاد سختی نیست. تنها دقت و البته مرکز در طراحی و برش الگوها به شما این اجازه را خواهد داد تا در خانه یک بالن کاغذی زیبا بسازید.فانوس های هوایی مانند بالن های هوای گرم هستند که از کاغذ و یک منبع حرارتی ساده ساخته شده اند. اکثر وسایل برای ساخت آن ها در خانه پیدا و فقط چند ساعت از وقت شما صرف ساخت آن می شود. این بالن ها را می توان به عنوان سرگرمی یا در مراسمی خاص به پرواز درآورد. بعضی مردم دنیا بر این باورند که پرواز دادن این بالن ها خوش شانسی می آورد. می توانید آرزوها و نگرانی هایتان را روی بالن بنویسید و آن را به آسمان بفرستید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت بالن آروزها

ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزو ، آموزش ساخت بالن آرزو

مهم ترین موضوع سلامتی شما و سالم ماندن بالن آرزوها است، برای این کار می توانید روی کاغذ بالن اسپری ضد حریق بپاشید. این اسپری را می توانید از ابزار فروشی ها تهیه کنید.
هر یک از کاغذها را از بند لباس آویزان کرده و به آن ها ضد حریق اسپری کنید. به قسمت آویزان شده زیاد نپاشید چون کاغذ شل شده و پاره می شود. اجازه دهید تا خشک شوند.

 ساخت بالن آرزوها ، آموزش ساخت بالن آرزو ، روش ساخت بالن آرزو

دو ورق کاغذ را به هم بچسبانید تا نتیجه، کاغذی به ابعاد 90 سانت در 55 سانت شود. کاغذ اولی را افقی قرار داده و کاغذ دوم را زیر آن به اندازه 0.5 سانت بچسبانید. می توانید از رنگ های مختلف استفاده کنید. 4 عدد از این کاغذها را به طوری که گفته شده به هم بچسبانید.

 ساخت بالن آرزوها ، روش ساخت بالن آرزو ، طرز ساخت بالن آرزوها

می توانید برای بالن آرزوها با مقوا یا پوسترها و روزنامه های به درد نخور الگو بسازید. اندازه ها در عکس نشان داده شده است (در عکس بالن آرزوها به پهلو برگشته است، یعنی سمت راست، زیر بالن می شود). زیر الگو باید 15 سانت باشد و مرکز آن 30 سانت که در کل ارتفاع آن 90 سانت می شود.

 ساخت بالن آرزوها ، طرز ساخت بالن آرزوها ، نحوه ساخت بالن آرزو

یکی از برگه ها را به صورت عمودی تا کرده و الگو را روی آن، طوری که گوشه های صاف آن همسو با گوشه های تا شده ی برگه ها باشد قرار دهید. از روی الگو آن را ببرید. برای سه برگه ی دیگر هم همین کار را انجام دهید تا 4 دیواره ی بالن آرزوها آماده شود.

 ساخت بالن آرزوها ، نحوه ساخت بالن آرزو ، آموزش تصویری ساخت بالن آرزوها

یکی از دیواره ها را پهن کنید. یک سمت دیواره را از بالا تا پایین چسب بزنید. دیواره دوم را روی آن پهن کنید. بدین ترتیب دو دیواره از یک سمت به هم چسبیده اند.

 ساخت بالن آرزوها ، آموزش تصویری ساخت بالن آرزوها ، چگونه بالن آرزوها بسازیم

دیواره رویین را تا کنید، طوری که روی تقارن برگه ی زیرین قرار گیرد.

 ساخت بالن آرزوها ، چگونه بالن آرزوها بسازیم ، آموزش ساخت کاردستی

روی گوشه تا شده مقداری چسب بزنید. برگه ی سوم را روی آن پهن کنید، طوری که دیوار دوم و سوم از یک سمت به هم بچسبند.

 ساخت بالن آرزوها ، آموزش ساخت کاردستی ، بالن کاغذی

مثل کاری که با برگه دوم در مرحله ی 7 انجام دادید، برگه ی سوم را تا کنید، طوری که روی تقارن دو برگه ی زیرین قرار بگیرد. مثل قبل روی قسمت تا شده چسب زده و برگه ی آخری را روی آن پهن کنید. اجازه دهید تا به خوبی خشک شوند.

 ساخت بالن آرزوها ، بالن کاغذی ، آموزش ساخت بالن کوچک

یک حلقه ی چوبی به ضخامت 3 سانت بسازید. با استفاده از کارد دو نوار، هرکدام به عرض 3.5 سانت و به طول 61 سانت ببرید.

 ساخت بالن آرزوها ، آموزش ساخت بالن کوچک ، ساخت بالن آرزوها

دو سر حلقه ی چوبی را به هم رسانده و بچسبانید تا به صورت دایره شود.

 ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزو

با استفاده از دو عدد سیم یک X روی حلقه درست کنید. سر سیم ها را دور حلقه بپیچانید تا محکم شوند.

 ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزو

برگه ها را به حلقه وصل کنید. حاشیه ی برگه ها را چسب زده و حلقه را با انگشت خود به برگه ها بچسبانید. انگشت خود را روی حلقه جلو ببرید تا در یک لحظه به برگه بچسبد. مطمئن شوید سوراخ و شکافی نباشد.

 ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزو

منبع نوری باید به اندازه ی کافی نور و گرما داشته باشد نا بتواند بالن را به پرواز دربیاورد. یک نوار 25 سانتی از پارچه پنبه ای ببرید. آن را از وسط تا کرده و گره بزنید تا به صورت پاپیون درآید. آن را روی یک در مثل در شیشه ی مربا قرار دهید. موم شمع را روی پارچه بریزید. ممکن است به 2 یا 3 شمع برای پوشش کامل پارچه نیاز داشته باشید.

 ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزو

یک تکه سیم بلند را دور پاپیون، چند بار بپیچانید، طوری که سیم به اندازه ی 15 سانت از دو طرف باقی بماند. بعد آن را به سیم دیگری متصل کنید تا دو تکه سیم به شکل X شوند.

 ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزو

هنگام روشن کردن بالن آرزوها خیلی احتیاط کنید. از فضای خشک و سیم های برق فاصله بگیرید. در حالی که 2 نفر پایین بالن را گرفته اند، پارچه را روشن کنید. چند دقیقه ای طول می کشد تا کل بالن آرزوها از هوای گرم پر شود. وقتی که آماده شد، خودتان احساس می کنید که رفته رفته بی وزن می شود و می خواهد از دستان تان بلند شود. رهایش کرده و تماشایش کنید.

ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزوها ، ساخت بالن آرزو

نکات و هشدارها

ماده ی اشتعال زای جایگزین می تواند اتانول باشد. پارچه را در اتانول فرو برده و به سیم وصل کنید. الکل سریع می پرد، پس باید عجله کرده و زود روشنش کنید.

می توانید یک نخ یا طناب هم به بالن آرزوها وصل کنید تا بعد از اینکه به پرواز درآمد قابل تشخیص باشد.

بالن را داخل خانه یا در فضاهای خشک روشن نکنید.

بالن آرزوها را در فضای آزاد و به دور از درخت و سیم برق پرواز دهید.

بالن آرزوها را نباید در روزهای بارانی یا بادی پرواز دهید.

ساخت بالن آرزوها ، آموزش تصویری کامل ساخت بالن آرزوها

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار