‫بررسی تخصصی اسمارت فون Apple iPhone SE ا&am

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

‫بررسی تخصصی اسمارت فون Apple iPhone SE اپل‬ -آکابررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE

آکاایران: ‫بررسی تخصصی اسمارت فون Apple iPhone SE اپل‬

آکاایران: دستگاههای سایز بزرگی همچون iPhone 6 ،One M9 ،Galaxy S6 گرچه برخی اوقات نارضایتی هایی را به دنبال دارند، اما خوشایند می باشند، شاید دلیل ان وجود نمایشگر سایز بزرگ باشد. اکثریت دستگاههای بالاتر از 5 اینچ نسبتا بدقواره بنظر می ایند، اما دستگاههای در سایز حول و حوش 5 اینچ برای مدیریت نسبتا اسان هستند.

به گزارش آکاایران: اپل به تازگی از گوشی جدید خود به نام iPhone SE پرده برداشته که از لحاظ نگه داشتن و کار کاملا مشابه با iPhone 5 و 5s می باشد. این دستگاه دارای سایز نمایشگر 4 اینچ است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

درون جعبه

دستگاه Apple iPhone SEشارژر دیواریکابل Lightningایرفون های ایرپادابزار دراورنده سیم کارتدفترچه راهنماعکس برگردان های اپل,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


طراحی

برای اولین بار که دستگاه جدید ایفون را از جعبه دراورده و در دست خود گرفته ایم، دو چیز ذهن ما را دگرگون کرد، اول اینکه چه تلفن زیبایی است و دوم اینکه لبه های تیز ان انگشتان ما را زخمی می کند.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

گرچه ممکن است Apple iPhone SE بسیار جمع و جور باشد، اما شکل جعبه ای و لبه های تیز ان مطمئنا خیلی ارگونومیک نیست. زیبا بنظر می اید، اما اینطور احساس نمی شود، که به همان اندازه مساله مهمی است. می توان از قاب برای حل این مشکل استفاده کرد، اما راه حل ایده الی نیست. تصور ما این است که اگر اپل از نسخه کوچک شده طراحی iPhone 6 استفاده می کرد، انگاه دستگاه جدیدش بسیار راحت تر بود، سوای اینکه بسیار تازه بنظر می رسید.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

این گوشی ساختار بسیار خوبی دارد، بدنه فلزی که توسط قطعات شیشه ای متضاد در پشت تزئین شده، دکمه هایی مانند ولوم و هوم و همچنین سوئیچ قطع نیز کلیک خوب و رضایت بخشی را ارائه می دهند.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

در مورد ابعاد بایستی بگوییم که SE بشدت جمع و جور و سبک برای استانداردهای امروزی می باشد و با توجه به سایز خود در مقایسه با صفحه فول سایزهای امروزی نیز تجربه بی دردسری را فراهم می آورد، البته کوچک هم بنظر نمی اید. این گوشی از لحاظ سایز بدنه و نمایشگر متعادل بنظر نمی اید، و دلیل ان حاشیه قابل توجه پیرامون صفحه است، و بخصوص زمانی که درون قاب قرار می گیرد اینطور بنظر می اید که iPhone SE تا حدودی قدیمی است. اپل با بکار گرفتن طراحی جدید زرق و برق داری می توانست نمای مدرن تری به دستگاهش بدهد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


صفحه نمایش

صفحه نمایش 4 اینچی IPS LCD گوشی iPhone SE نیز عالی است. با رزولوشن 640x1136 خود نیز تراکم پیکسل 326ppi را ارائه می دهد. خواندن متون و تشخیص جزئیات ریز بر روی نمایشگر فوق نیازی به اخم کردن یا تمرکز بیش از حد معمول ندارد، چرا که iOS به درستی برای نمایش آیتم ها در سایز کافی متناسب شده است. مهمتر از همه اینکه اکثریت عناصر رابط کاربری دارای همان ابعاد استفاده شده بر روی نمایشگر 4.7 اینچی iPhone 6 است. البته محتویات کمتری بر روی SE دیده می شود، اما نسبتا خوب است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

میزان روشنایی این نمایشگر 600 نیت است که یک خروجی فوق العاده بوده و اجازه می دهد تا استفاده دستگاه در زیر نور خورشید نسبتا راحت باشد. حداقل روشنایی، 6 نیت است که براحتی دید مناسبی را در شب هنگام فراهم می آورد، اما می توانست بهتر از این باشد.

تصاویر، ویدئوها و دیگر محتویات بر روی iPhone SE عالی بنظر می ایند، چرا که تعادل رنگ عالی است. دمای رنگ ذره ای سرد 7000 کلوین است (رنگ ابی اندکی بر صفحه غالب شده است)، اما در کل رنگ ها بسیار دقیق بوده و متناسب با واقعیت است. مقدار درستی از کنتراست و وضوح وجود دارد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

تصور بزرگ یا کوچک بودن نمایشگر 4 اینچی به نحوه استفاده شما بستگی دارد. متاسفانه، فاقد 3D Touch است. حقیقت این است که شما می توانید براحتی به تمامی گوشه های صفحه بدون دردسری دسترسی داشته باشد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]حداکثر روشنایی (nit)
مقدار بیشتر، بهتر استحداقل روشنایی (nit)
مقدار کمتر، بهتر استکنتراست
مقدار بالاتر، بهتر استدمای رنگ (کلوین)گاماDelta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر استApple iPhone SE606
(عالی)6
(خوب)1:898
(متوسط)7039
(خوب)2.181.62
(عالی)3.16
(خوب)Apple iPhone 5s587
(عالی)5
(عالی)1:960
(متوسط)7351
(خوب)2.183.41
(خوب)3.44
(خوب)Apple iPhone 6s554
(عالی)6
(خوب)1:1593
(عالی)7056
(خوب)2.211.47
(عالی)3.23
(خوب)Samsung Galaxy S7484
(خوب)2
(عالی)غیرقابل اندازه گیری
(عالی)6852
(عالی)2.071.26
(عالی)2.09
(خوب)حداکثر روشنایی
مقدار کمتر، بهتر استحداقل روشنایی
مقدار کمتر، بهتر استکنتراست
مقدار کمتر، بهتر استدمای رنگ
مقدار کمتر، بهتر استگاما
مقدار کمتر، بهتر استDelta E rgbcmy مقدار کمتر، بهتر استDelta E grayscale مقدار کمتر، بهتر استSamsung Galaxy S755.2%50%غیرقابل اندازه گیری5.2%0%254%109.1%Apple iPhone 6s82.9%83.3%79.8%5.1%10.9%56.5%53.9%Apple iPhone 5s86.7%88%78.9%0.6%6.4%7%24.1%Apple iPhone SE86.8%88.3%78.3%4.8%6.4%12.3%62.7%


رابط کاربری و قابلیت ها

نرم افزار iOS 9.3 اجرا شده بر روی SE متفاوت از ان چیزی که در حال حاضر بر روی دستگاههای بزرگتر iPhone 6s و iPhone 6s Plus یافت می شود نمی باشد. سیستم عامل بصورت هوشمندانه کوچکتر شده، و تجربه کاربری عالی بر روی SE بواقع بسیار خوب است. نمایشگر کوچکتر گوشی با محتویات اندکی کمتر درون قاب 4 اینچی متناسب شده، اما سایز متون یا دیگر آیتم ها با انچه بر روی iPhone 6s پیدا می شود نیز تقریبا مشابه است. این خیلی مهم است، از انجا که قطعا به اسکرول و پیمایش بیشتری با iPhone SE نیاز است، اما خواندن و مشاهده محتویات بطور قابل توجهی سخت نیست. فرایند کار با iPhone SE بسیار ساده و سرراست است. رابط کاربری منظم بوده و بسیار بصری و قابل اعتماد است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


تلفن

اپلیکیشن تلفن iPhone SE یا هر گوشی دیگر iOS 9.3 نیز بسیار ساده و تمیز بوده و قطعا برتری های خود را دارد، اما برخی اپشن های جدید بصری به ان افزوده شده، مثلا افزودن برخی انیمیشن های زنده همانند امکان سوئیچ میان تب ها در اندروید یا تسلط بیشتر رنگ خاکستری بر هسته اپلیکیشن هایی همچون تلفن.

تنها با یک ضربه از تب علاقه مندی ها (جایی که انتخاب مخاطبین با یک تصویر کوچک همراه شده) یا تب Recents می توانید شماره شخصی را بسرعت شماره گیری کنید. روش دیگر، استفاده از تب Contacts با لیست کافی و ساده بدون هیچ تصویری است که می توانید با تایپ نام شخص مورد نظر یا با اسلاید انگشت خود در امتداد حروف در لبه راست نمایشگر نیز ان را جستجو کنید. پیدا کردن یک مخاطب از درون این لیست بطور معمول ساده و سریع است، اما شماره گیری سبک T9 مستقیما از صفحه اعداد امکان پذیر می باشد که خوب است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


پیام رسان و ایمیل

درواقع اپلیکیشن پیام رسان شامل کاراکترهای کمی بیشتری است. همچنان دارای تم سیاه و سفید است، اما لیست مکالمات تصویر یک شخص را در کنار هر موضوع نشان می دهد. گرچه ممکن است ساده بنظر اید، اما نسبتا هوشمند است، برای مثال زمانی که شروع به نوشتن یک پیام جدید می کنید یک مخاطب را می افزاید، کسی که با وی چت کرده بودید، فورا لیستی از تمامی پیام های قبلی شما را باز خواهد کرد. افزودن تصویر، ویدئو یا صوت به پیام تنها با یک ضربه امکان پذیر است. با این حال از انجایی که این گوشی فاقد 3D Touch است، شما نمی توانید از ژست Peek برای پیش نمایش تردها مستقیما از لیست مکالمات استفاده کنید.

اپلیکیشن ایمیل به همان اندازه ساده بوده، اما بطور قابل ملاحضه ای قابل اعتماد و خوب قالب بندی شده است. مرور ایمیل ها در اینباکس بسیار راحت و بصری است.

همانطور که انتظار می رود صفحه نمایش کوچکتر موجب شده تا کیبورد تنگ تر باشد، اما به لطف طراحی تمیز و سرعت پاسخگویی عالی نیز تایپ بر روی نمایشگر 4 اینچی درواقع وحشتناک نبوده و راحت است. گرچه مطمئنا نسبت به iPhone 6s نیز ضربه های بیشتری از دست می رود، اما در کل تجربه تایپ بر روی گوشی جدید ایفون قابل تحمل است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


ابزارهای سازمان دهنده

گوشی فوق با پلتفرم iOS 9.3 شامل مجموعه ای از ابزارهای بسیار کاربردی سازمان دهنده می باشد. اول از همه از نرم افزار تقویم شروع می کنیم که برای کار بسیار اسان است. ایجاد رویدادهای جدید فرایند بسیار سریعی انجام می شود. یک مورد تاسف اور، نمایش هفته تنها در حالت لنداسکیپ کار می کند. مورد دیگر کاربردی پیش بینی وضع هوا برای هر روز در حالت نمایش روز یا هفته است، مشابه با چیزی که در دستگاههای اندرویدی شاهد هستیم.

اپلیکیشن Notes با iOS 9.3 تغییر کرده، چنانکه به کاربر اجازه ایمن کردن یادداشت های شخصی با تعیین یک رمز عبور یا Touch ID را می دهد که بواقع بسیار کاربردی است، گرچه به زمان برای راحت تر کار کردن با ان نیاز است. رمز عبور ساخته شده برای کار با یادداشت ها و قفل ان قابل همگام سازی با اکانت iCloud می باشد، بنابراین پس از ان بطور خودکار برای تمامی دستگاههای iOS اعمال می شود.

غیر از مساله امنیتی، نرم افزار یادداشت بسیار عالی بوده، سریع، ساده، راحت و برای یادداشت برداری تمیز است.


اسکنر اثرانگشت Touch ID

اسکنر اثرانگشت Touch ID استفاده شده در دکمه هوم SE همان اسکنر بکار رفته در iPhone 5s و iPhone 6 است، اما سرعت این اسکنر در iPhone 6s نیز دو برابر سریعتر شده است. با این حال، اولین نسل این اسکنر بشدت سریع و قابل اعتماد است. ما در واقع دریافتیم که iPhone 6s بیش از حد سریع است، چنانکه حتی اجازه نمی دهد تا کاربر صفحه قفل را مشاهده کند، چرا که فورا تلفن را باز می کند.

سنسور فوق در iPhone SE برای راه اندازی بسیار سریع است و عالی کار می کند، البته مشکلاتی از برخی کاربران گزارش شده، اما در تجربه کاری ما تاکنون که عالی ظاهر شده است، بر روی هر دو iPhone 6 و iPhone SE.

غیر از ایمن کردن و باز کردن اسان قفل گوشی، از Touch ID ایفون SE می توانید برای احراز هویت به منظور خرید از iTunes با سرویس پرداخت اپل استفاده کرد که در حال حاضر در ایالات متحده، انگلستان، کانادا، استرالیا و چین در دسترس می باشد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]عملکرد سیستم

با توجه به استفاده ار بهترین موبایل اپل و داشتن رزولوشن نمایشگر کم و نمای خوشایند، iPhone SE از لحاظ قدرت عملیاتی بواقع بسیار خوب است و فکر نمی کنیم که با استفاده ان شاهد کندی سرعت یا تاخیر باشیم.

تراشه دو هسته ای 64 بیتی Twister با سرعت کلاک 1.8 گیگاهرتز عملکرد عالی را برای عملیات سیستمی نرمال و اپلیکیشن های سوم شخص همچون بازی ها ارائه می دهد، بعلاوه اینکه GT7600 GPU by PowerVR دارای سرعت فریم ریت قابل اطمینانی است. شما می توانید حتی بازی های سطح دسکتاپ همچون Hearthstone را بر روی این ایفون رده میانی اجرا کنید، اما نمایشگر 4 اینچی ان تا حدودی برای چنین حالاتی تنگ است. برای عناوین بازی های سطحی تر با گرافیک بالاتر و متون کمتر برای مطالعه نیز سایز نمایشگر مناسب است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]اینترنت و اتصالات

بزرگترین عامل محدود کننده برای تجربه وبگردی بر روی آیفون SE نیز نمایشگر 4 اینچی است. در حالی که گرافیک های رابط iOS بخوبی متناسب با سایز نمایشگر کوچک شده، اما به همان اندازه برای وبگردی از لحاظ بصری با مرورگر سافاری عالی نیست. با توجه به نمای نمایش اشیا بر روی نمایشگر بسیار بزرگ ایفون6S، وبگردی بر روی Se خیلی راحت نیست، البته این مشکلات در مورد وبسایت های طراحی شده برای موبایل مطرح نبوده و تجربه ویوی بدون زحمتی را فراهم می آورد.

در حال حاضر SE از تمامی استاندارد اتصالات فعلی پشتیبانی می کند. با باندهای مختلف 3G و LTE کار کرده و همچنین شامل VoLTE و HD Voice می باشد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


دوربین

دستگاه مورد بررسی به همان دوربین مشابه 12 مگاپیکسلی iPhone 6s مجهز شده، این دوربین دارای سنسور 1/3 اینچی با سایز پیکسل 1.22 میکرون و دیافراگم F2.2 و فاصله کانونی 29 میلیمتر می باشد. بهتر از همه اینکه با کریستال یاقوت کبود پوشانده شده تا خراش ان به اسانی انجام نشود.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

راه اندازی نرم افزار دوربین بشدت سریع است، و مستقیما از صفحه قفل با کشیدن ایکون کوچک دوربین در گوشه چپ صفحه امکان پذیر می باشد. خود دوربین فوق العاده سریع است، و با تغییر حالت های عکسبرداری، انتخاب نقطه فوکوس یا ضربه بر روی دکمه شاتر نیز هرگز لحظه را از دست نخواهید داد. ضبط تصاویر انی است.

زمان گرفتن یک تصویر به ثانیه
زمان کمتر، بهتر استزمان گرفتن یک تصویر HDR به ثانیه
زمان کمتر، بهتر استامتیاز CamSpeed
مقدار بالاتر، بهتر استامتیاز CamSpeed همراه با فلاش
مقدار بالاتر، بهتر استSamsung Galaxy S71.51.6315281Apple iPhone 6s1.71.9485293Apple iPhone SE2.22.5720399Apple iPhone 5s33.5582316

رابط نرم افزاری دوربین بسیار تمیز است، فاقد هیچ اپشن دستی پیشرفته همچون فوکوس دستی، تعادل سفید یا تنظیمات ایزو می باشد. در عوض، SE ترجیح می دهد تا همه چیز را بطور خودکار مدیریت کند، گرچه اجازه تغییر نوردهی را می دهد. در کل، تنظیمات خودکار این رابط نسبتا دقیق و مناسب است، و بنابراین حداقل اصلاحات مورد نیاز از لحاظ فوکوس و نوردهی را انجام می دهد.

سوای از بهبود رزولوشن و سنسور، بزرگترین مشخصه جدید دوربین، Live Photos است که ابتدا با iPhone 6s سال پیش ارائه شده بود. برخلاف ان زمان، Live Photos در شرایط فعلی بصورت پیشفرض غیرفعال است، اما پس از فعالسازی نیز اساسا یک ویدئوی بسیار کوتاه از لحظه کلیک دکمه شاتر دوربین ثبت می کند.


کیفیت تصاویر و ویدئوها

بطور کلی کیفیت تصاویر با iPhone SE بسیار خوب است. تصاویر پویا و طبیعی بوده، رنگ ها زنده و عمدتا واقعی می باشند، البته همیشه اینطور نیست. سطح جزئیات بسیار بالا است، گرچه در حین عکسبرداری در شب برخلاف برخی دوربین های پیشرفته دیگر موجود اوضاع بشدت وخیم می شود.

تصاویر روز دستگاه ایفون اپل تقریبا با تصاویر S7 و G5 برابری می کند. رنگ تصاویر در فضای باز با SE و گاهی اوقات S7 نیز گرمتر از حد نیاز است، که یکی از شکایت های اصلی ما با این دوربین ها می باشد. از سوی دیگر، G5 از لحاظ ارائه رنگ های طبیعی متعادل کار کرده و ظاهرا رویکرد بهتری را در پیش گرفته است. از لحاظ نمایش جزئیات نیز هر سه دوربین به یکدیگر بسیار نزدیک هستند. البته S7 جزئیات کمی بیشتری را به تصویر می کشد، اما دلیل عمده ان اشباع بیش از حد تصاویر می باشد. از لحاظ پویایی، دوربین iPhone SE احتمالا بهترین است، احساس ما این است که تعادل خوبی را نسبت به رقبا برقرار کرده، چنانکه تصاویر S7 تصنعی تر شده و رنگ های واقعی G5 دارای جزئیات ضعیف تری است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

در فضای بسته، iPhone SE تقریبا به همان اندازه دوربین دیگر اسمارت فون های رده بالا خوب ظاهر شده است و براحتی می تواند پابه پای رقبایی مانند Galaxy S7 یا G5 پیش برود، در حالی که فاقد لرزشگیر اپتیکال است. در محیط های واقعا تاریک نیز دوربین های دارای لرزشگیر اپتیکال با دیافراگم عریض تر مانند Galaxy S7 برتری خود را نشان می دهند، اما این مساله عمدتا در محیط های عکسبرداری همچون کلوپ های شبانه، کافه ها و دیگر محیط های مشابه مطرح است. در اتاقی با نور نرمال آیفون جدید اپل بد ظاهر نمی شود.

استفاده از دوربین جلو 1.2 مگاپیکسل در عوض 5 مگاپیکسل بکار رفته در پرچمداران فعلی این شرکت نیز ناامیدکننده است، اما با این حال در اکثریت شرایط نسبت به رقبا از لحاظ کیفیت کلی خیلی ضعیف ظاهر نشده است.

ضبط ویدئو طبق انتظار ما با SE است، رزولوشن های (1920x1080 (30 or 60 fps) or 4K / 3840 x 2160 (30 fps برای فیلم برداری با این گوشی ارائه شده است. بعلاوه شامل حالت اسلوموشن در رزولوشن 1080p at 120 fps یا 720p at 240 fps می باشد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

ویدئوهای ضبط شده دارای رنگ های اندکی گرم هستند که موجب می شود تا برای برخی مشتریان بهتر بنظر ایند، اما ما دریافتیم که این غیرضروری است و ورژن طبیعی صحنه را بیشتر ترجیح می دهیم. میزان جزئیات در سطح بالا بوده، گرچه می توانست بهتر باشد، اما بخش مورد علاقه ما ویدئوهای صاف و فارغ از تصنعی ضبط شده با iPhone SE می باشد. بهتر از همه اینکه، لرزشگیر ویدئویی نرم افزاری دستگاه برای ثبات ویدئوها بسیار خوب کار کرده است.


چندرسانه ای

واضح است که iPhone SE برای استفاده مصارف مدیا ساخته نشده است، حداقل در مورد پخش ویدئو می توانیم اینطور فکر کنیم. در هر صورت اگر نمایشگر کوچک مهم نبوده و نیازی به نمایش کلیپ ها همچون تماشای تلویزیون بر روی Se را ندارید، این دستگاه می بایست کافی باشد. نمایشگر همچنان با رنگ های زنده و طبیعی خود نیز پرزرق و برق است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy],بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

اسپیکر داخلی دستگاه مناسب است، گرچه کمی تن صدای ضعیفی دارد. ایرفون ایرپادهای گنجانده شده نیز فوق العاده است. گرچه داشتن یک ایرپاد فرم فاکتور سنتی شما را کاملا از محیط جدا نمی کند، اما برای استفاده بسیار سبک و راحت است و فاقد لاستیک برای قرار گرفتن درون گوش می باشد. با این حال، کیفیت صدای ایرپادها فوق العاده است، بسیار خوب متعادل شده، پروضوح و پرطنین می باشد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


کیفیت تماس

گوشی (earpiece) دستگاه ایفون بلندای صدای مناسبی را ارائه می دهد، اما کیفیت صدای واقعی نسبت به دیگر تلفن ها در حین مکالمه بشدت متفاوت است. مکالمات انجام شده در یک اتاق خوب است، اما در اتاق های کنار هم نیز بسختی می توان هر چیزی را شنید. بنابراین خروجی به کیفیت شبکه، پوشش و تراکم و موارد دیگر در هر دو سمت مکالمه بستگی دارد. درصورتی که earpiece قادر به تولید صدای خوب در برخی مکالمات است، بنابراین با اطمینان می توانیم بگوییم که سخت افزار به اندازه کافی خوب است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

همین مساله برای میکروفون مطرح است. اپل طبق معمول میکروفون ها و کامپوننت های باکیفیت خود را درون آیفون ها گنجانده و SE از این مساله مستثنی نیست. میکروفون ها عالی کار کرده و می توانید از ان برای رکورد صدای های با کیفیت با کمی نویز و ولوم قوی استفاده کنید. شنیدن خوب صدا در دو سوی مکالمه به فاکتورهای زیادی بستگی دارد، اما پیش نیازها برای داشتن یک تجربه خوب وجود دارد.


باتری

دستگاه آیفون جدید اپل دارای باتری به ظرفیت 1624mAh می باشد که نسبت به ظرفیت 1560mAh باتری iPhone 5s افزایش یافته است، بنابراین امیدواریم که عمر باتری کمی بهتر از حد معمول داشته باشد.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

این باتری در تست های ما برای 7 ساعت و 41 دقیقه دوام اورده و بعلاوه 155 دقیقه برای شارژ کامل ان نیاز است. اگر از دستگاه بصورت واقعا سنگین استفاده کنید، یعنی قابلیت هایی مانند GPS یا 3G/4G video streaming را استفاده نمایید، نبایستی انتظار دوام بیشتر از یک روز را داشته باشید.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]


نتیجه گیری

یکی از چیزهایی که Apple iPhone SE را در کلاس خود منحصر کرده است این می باشد که هیچ تلفن دیگر قدرتمندی در چنین سایزی وجود ندارد. این دستگاه تنها تلفن مینی پیشرفته است که می توانید در بازار پیدا کنید، فارغ از Sony Xperia Z5 Compact.

این گوشی با برچسب قیمت 399 دلار وارد بازار می شود و انتظار داریم که در بازارهای در حال توسعه فروش خوبی را برای اپل رقم بزند.

ترکیبی از طراحی قدیمی و غیرارگونومیک همراه با نمایشگر نسبتا کوچک و بدنه ضخیم تر موجب می شود تا iPhone SE در کنار iPhone 6/6s نیز منسوخ شده باشد. البته حفظ طراحی قدیمی موجب می شود تا لوازم جانبی و قاب های iPhone 5/5s با دستگاه جدید سازگار باشد.

در کل، iPhone SE همچنان تلفن خیلی خوبی بوده، عملکرد عالی و قابل اطمینانی را در بخشهای مختلف ارائه می دهد. اگر به فکر یک ایفون بزرگ هستید، پس iPhone SE مناسب نخواهد بود، و پیشنهاد می کنیم که iPhone 6 قدیمی تر اما براق تر یا گزینه های مرمت شده iPhone 6 یا iPhone 6s را نگاهی بیاندازید.

Xperia Z5 Compact، تنها اسمارت فون اندرویدی مینی پیشرفته بازار فعلی است که به همان اندازه ایفون SE کامل است.

,بررسی،موبایل،آیفون،اپل،iPhone SE،Apple ،Apple iPhone SE,[categoriy]

نسخه نرم افزار دستگاه مورد بررسی ما: iOS 9.3.1


نقاط قوت

ساختار فوق العاده جمع و جور و سبکنمایشگر پرزرق و برقعملکرد خیلی خوبتجربه نرم افزاری ساده، کارآمد و قابل اعتمادارائه بهترین ایرفون ها در کلاس خود


نقاط ضعف

طراحی قدیمی و غیرارگونومیکعمق ناکافی اسپیکرمدل پایه تنها دارای 16 گیگابایت حافظه است

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار