جدید ترین خودروی جیمز باند به حراج گذاشته می شود

جدید ترین خودروی جیمز باند به حراج گذاشته می شود

یکی از محبوب ترین داستان های چند گانه سری داستان های مامور مخفی سازمان جاسوس انگلیس به نام مامور 007 یا همان جیمز باند معروف است. معمولا در داستان های چندگانه نکاتی هستند که از ارکان اصلی داستان حساب می شوند، در داستان های جیمز باند نیز خودرو های معروف این مامور مخفی همیشه مورد توجه بوده اند. در جدید ترین داستان این سری که در قالب فیلم تهیه شد و مدتیست منتشر شده است شرکت خودرو سازی انگلیسی استون مارتین که تهیه خودرو های چند نسخه اخیر فیلم های این مامور مخفی را بر عهده داشت با ساخت خودرویی بسیار خاص و ویژه بار دیگر جذابیت خاصی به سری جدید فراز و نشیب های داستان جیمز باند بخشیده بود که اکنون بعد از انتشار فیلم در سینما های جهان این شرکت تصمیم به فروش خودروی دی بی 10 (Aston Martin DB10) گرفته است.

استفاده از ماشین های خاص در ساخت فیلم های سینمایی سابقه طولانی دارد و چه بسا بسیاری از فیلم ها بخاطر خودرو های استفاده شده در آن هنوز هم شناخته شده و نام آشنا هستند. در ساخت فیلم های سینمایی کارگردان با کمک دستیاران خود خودرو هایی متناسب با شخصیت های داستان انتخاب میکنند و در مواردی نیز شرکت های خودرو سازی مختلف با پیشنهاد کمک مالی در ازای تبلیغات خودرو هایشان را در فیلم ها به نمایش میگذارند. سری فیلم های مامور 007 نیز از گذشته با خودرو های مشهوری شناخته شده اند و معروف ترین آنها نیز خودرو های شرکت استون مارتین بوده اند. این شرکت برای ساخت قسمت جدید فیلم جیمز باند با نام اسپکتر (Spectre) خودروی مفهومی و خاصی ساخته بود که اکنون بعد از اکران فیلم و کسب موفقیت های فراوان دست به فروش آن زده اند.

بر طبق اخبار پیرامون این موضوع تعدادی از لوازم استفاده شده برای ساخت فیلم اسپکتر در تاریخ 18 فوریه (29 بهمن سال جاری) در حراجی Médecins Sans Frontières واقع در لندن انگلستان به فروش گذاشته خواهند شد. از جمله این وسایل تنها نمونه صحیح و سالم باقیمانده از خودروی استون مارتین دی بی 10 است که بنا به اظهارات مسئولان این فیلم این نمونه تنها برای فیلم برداری در چند صحنه نمای نزدیک استفاده شده و 9 نمونه دیگر آن بدلیل استفاده در صحنه های اکشن و صحنه های تعقیب و گریز در فیلم نیازمند تغییراتی بودند و به همین دلیل یا در طول فیلمبرداری آسیب دیده اند یا برای فروش مناسب نبودند. از دیگر لوازمی که در این حراجی به فروش خواهد رسید میتوان به عینک آفتابی تام فورد (Tom Ford sunglasses) و ساعت مچی اومگا سی مستر 300 (Omega Seamaster 300) اشاره کرد که بازیگر اصلی فیلم در صحنه های مختلف از آنها استفاده کرده و همچنین لپتاپی که یکی دیگر از شخصیت ها در طول داستان فیلم از آن استفاده کرده است اشاره کرد.

استون مارتین دی بی 10 بر مبنای یکی دیگر از خودرو های تولیدی شرکت استون مارتین یعنی ونتیج (Aston Martin Vantage) طراحی شده است و از آنجایی که صرفا یک نمونه مفهومی برای استفاده در فیلم سینمایی مذکور بوده است تست های لازم برای کسب مجوز استفاده در خیابان را طی نکرده است در نتیجه خریدار آن تنها برای نمایش و یا کلکسیون میتواند از آن بهره ببرد. البته این خودرو تنها جهت نمایش نبوده و در سینه پیشرانه ای 8 سیلندر با آرایش V شکل و حجم 4.7 لیتر دارد که 420 اسب بخار قدرت تولید میکند و بر اساس ادعای استون مارتین این خودرو به یمن وجود جعبه دنده دستی 6 سرعته و این موتور قدرتمند قادر است تا به سرعت نهایی 305 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. بدنه این خودروی زیبا تماما از فیبر کربن ساخته شده است و در طراحی داخلی نیز از فیبر کربن و آلومینیوم و چرم استفاده شده است. اگرچه دی بی 10 هرگز به تولید انبوه نخواهد رسید اما با نگاهی دوباره به طراحی زیبای آن میتوان امیدوار بود که خودروی بعدی استون مارتین از زیبایی های دی بی 10 بی بهره نخواهد بود.

google

facebook

insta

twitter

telegram

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار