مجلس مرجع حل اختلاف شورای نگهبان و وزارت کشور نیست

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم معتقد است: درخواست وزیر کشور برای ارائه استفساریه توسط مجلس درخصوص اعتبارنامه مینو خالقی قابل اجرا نیست چرا که قانون اساسی هیچ پیش‌بینی‌ برای دخالت مجلس شورای اسلامی در موارد اختلافی بین شورای نگهبان و وزارت کشور ندارد.

خبرگزاری ایسنا: کمال‌الدین پیرموذن گفت: مجلس شورای اسلامی قانونا اجازه دخالت در امور اختلاقی بین شورای نگهبان و وزارت کشور ندارد اما شاید مجمع تشخیص مصلحت نظام بتواند چنین کند.

وی افزود: اما قانون اساسی اختیاراتی به رییس‌جمهور داده که می‌تواند به وزیر کشور برای رعایت قانون و احقاق حق مورد استفاده قرار گیرد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم همچنین ورود علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی به موضوع ابطال اعتبارنامه مینو خالقی را بی‌اثر ندانست.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم در عین حال پیگیری‌های مراجع مختلف به جز شورای نگهبان را بی‌اثر دانست و افزود: به نظر بنده تنها مسیر قانونی استیفای حقوق مردم اصفهان و حل مشکل اعتبارنامه مینو خالقی این است که مجلس دهم در جهت حسن اجرای قانون و جلوگیری از نهادینه شدن چنین رفتاری، وزیر کشور را استیضاح کند.

پیرموذن یادآور شد: مشکل وزارت کشور افزون بر هیات نظارت، هیات اجرایی اصفهان است. به اذعان وزیر کشور برخی اعضای هیات اجرایی استان اصفهان حاضر به امضای اعتبارنامه مینو خالقی نیستند. رحمانی‌فضلی ابتدا باید به استانداری و فرمانداری اصفهان فشار بیاورد تا اعتبارنامه این کاندیدای منتخب مردم امضاء شود تا زمینه برای پیگیری موضوع در شورای نگهبان به وجود آید البته با شناختی که از اکثریت اعضای شورای نگهبان دارم، بعید می‌دانم مشکل منتخب مردم اصفهان در نهایت هم حل شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار