X بستن تبلیغات
5. Fixed

گزارش فارس از مراسم ازدواج دانشجویی و سفر به مشهد مقدس زوج‌های دانشجوی دانشگاه تهران

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، کاروان بزرگ 270 زوج دانشجوی دانشگاه تهران که روز سه شنبه هفته گذشته 31 فروردین در فضایی معطر به نام و یاد شهدا و عطر خوش میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع) پس از میثاق و طواف بر گرد نگین سرخ دانشگاه شهدای گمنام به مشهد مقدس عزیمت کرده بودند به دانشگاه برگشتند.

 

در این مراسم که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار شد، خطبه عقد محرمیت و ازدواج یک زوج دانشجوی مقطع دکتری تربیت بدنی دانشگاه نیز که به سبک زندگی اسلامی و خارج از بدعت‌های موجود آسانی و سادگی و زیبایی معنوی را در مراسم عقد خود انتخاب کرده بودند، با حضور حجت الاسلام ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران قرائت شد و پنج شهد گمنام دانشگاه و 270 زوج دانشجو شاهدان این عقد آسمانی بودند.

مزدوجین پس آئین ویژه‌ای از دانشگاه به وسیله تاکسی‌هایی که با چند شاخه گل و پیام های فرهنگی تزئین شده بودند به سمت ایستگاه راه آهن حرکت کرده و پیام ازدواج آگاهانه و آسان را در شهر تهران منتشر کردند.

 

این زوج‌های دانشجو به وسیله یک دستگاه قطار که سراسر کوپه‌ها و واگن‌های آن نیز با گل و روبان‌های رنگی و پیام های فرهنگی تزئین شده بود (قطار عروس) به مشهد مقدس عزیمت نموده و در اولین ساعات حضور در مشهد دسته جمعی زائر کوی محبت و مهربانی امام هشتم شیعیان جهان شدند.

این مزدوجین پس از زیارت در رواق شیخ حر عاملی اجتماع کرده و از سخنان قرآنی و دینی حجت الاسلام محسن قرائتی بهره بردند و سپس پیمان‌نامه عشق و وفاداری خود را در محضر امام رضا (ع) با صدای بلند قرائت کردند.

در روز دوم سفر نیز در دوره آموزشی سبک زندگی اسلامی آئین همسرداری و فرزندآوری شرکت کردند و شب نیز مزدوجین در هتل‌های محل اقامت از حضور مشاورینی که توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه تهران به همراه کاروان اعزام شده بودند در اتاق های مشاوره با طعم شکلات بهره‌مند شدند.

 

زوج‌های دانشجو در روز پایانی سفر و بعد از زیارت وداع با امام رضا (ع) به بازار رفته و برای خانواده خود به سبک قدیم سوغات نقل و نبات خریداری کرده و با قطار نور الرضا (ع) عازم تهران شدند.

 

ابتکارات و نوآوری فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در بسیاری از فعالیت های معرفتی برای کل دانشگاه ها و مراکز فرهنگی الگو بوده و هم اکنون برخی از این گونه فعالیت ها شبیه ازدواج دانشجویی در کنار مزار شهدا در سایر دانشگاه ها نیز استمرار یافته است.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار