حل مشکل پرداخت عیدی بازنشستگان راه‌آهن تا چند روز آینده

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»به نقل از صدا و سیما ؛ محسن پورسید آقایی درباره پرداخت عیدی بازنشستگان راه‌آهن تاکید کرد : پرداخت بموقع عیدی بازنشستگان حق مسلم آنهاست و ما از اینکه پرداخت این وجوه به تاخیر به افتاده است واقعا متاسفیم.

وی گفت : اصولا هر فردی که بازنشسته است حدود 30 سال خدمت داشته و در این مدت سازمان مربوط به آنها کسورات پرداخت کرده تا در دوران بازنشستگی در شرایط آسوده‌ای زندگی کنند.

مدیرعامل شرکت راه آهن با یادآوری اینکه راه آهن جمهوری اسلامی ایران 56 هزار بازنشسته دارد گفت: 15 هزار نفر از این بازنشستگان، بازنشسته تامین اجتماعی هستند و 41 هزار نفر بازنشسته کشوری هستند که در پرداخت عیدی بخش اول که 15هزار نفر هستند هیچ مشکلی وجود ندارد چراکه سازمان تامین اجتماعی خود عیدی و بیمه تمام بازنشستگان را پرداخت می‌کند.

وی افزود: اما برای بازنشستگان کشوری سازمان بازنشستگی کشوری اعتقاد دارد که حق اولاد، عایله‌مندی، حق بیمه و عیدی بازنشستگان رسمی کشوری را دستگاه‌ها خود باید پرداخت کنند در صورتی که این حرف نه قانونی به نظر می‌رسد و نه یک حرف اصولی است چراکه هیچ قانونی نداریم که در آن قید شده باشد دستگاه‌ها باید عیدی بازنشستگان را پرداخت کنند.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه بازنشسته پس از بازنشستگی با سازمانی که کسورات را از آن گرفته باید طرف باشد، نه دستگاهی که در آن کار کرده گفت: دقیقا به همین دلیل عیدی بازنشستگان مخابرات نیز پرداخت نشده است چراکه مخابرات امروز به بخش خصوصی واگذار شده و دستگاه مربوط زیر بار عائله‌مندی و عیدی بازنشستگان نمی‌رود.

پورسیدآقایی با بیان اینکه البته صندوق بازنشستگی هم منبعی برای پرداخت عیدی بازنشستگان ندارد گفت: راه‌آهن نیز به دلیل اینکه فقط 36 درصد اعتبارات هدفمندی را در سال گذشته دریافت کرده است اعتباری برای پرداخت این وجوه ندارد.

وی اظهار کرد: نامه‌هایی به سازمان مدیریت در این خصوص نوشته شد که ویژه بازنشتگان عزیز کشوری راه‌آهن رقمی به میزان 50 میلیارد تومان اختصاص پیدا کند تا بتوانیم عیدی بازنشستگان را پرداخت کنیم ولی متأسفانه به دلیل خالی بودن خزانه در شب عید این تخصیص لغو شد و با شروع سال جدید نیز دکتر آخوندی این موضوع را دو بار در دولت طرح کرده است که تکلیف بازنشستگان کشوری مشخص شود.

پورسیدآقایی تأکید کرد: همه ما در تلاش هستیم که این مشکل برطرف شود و احساس می‌کنم سازمان مدیریت در چند روز آینده پولی را در اختیار راه‌آهن یا سازمان بازنشستگان کشوری قرار می‌دهد تا این مشکل حل شود.

وی اظهار کرد: البته ما پیشنهادی نیز در این خصوص به سازمان مدیریت داشته‌ایم که این سازمان رأسا خود وارد عمل شود و عیدی بازنشستگان راه‌آهن را پرداخت کند و اینکه این مسئله به شرکت‌های زیان‌ده دولتی واگذار شود بازنشستگان را دچار مشکل می‌کند.

پورسیدآقایی با یادآوری اینکه راه‌‌آهن یک شرکت دولتی است و سود و درآمد ناشی از این شرکت برای دولت است ، افزود: انصاف نیست دستگاهی که خود در اقتصاد ملی کشور دچار زیان است بار چنین هزینه‌ای را هم به دوش بکشد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن اضافه کرد: این رقم در سال در مجموع نزدیک به 100 میلیارد تومان است و قطعا در سال جاری این هزینه اضافه خواهد شد و نزدیک به 1290 میلیارد تومان راه‌آهن باید پول بپردازد که اصلا راه‌آهن توان پرداخت چنین بودجه‌ای را ندارد.

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار ( http://telegram.me/asretebar) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار