استان مرکزی دومین استان از نظر پایین بودن نرخ بیکاری

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: جمعیت فعال این استان 481 هزار نفر و نرخ بیکاری استان 7.9 دهم درصد است، استان مرکزی دومین استان از نظر پایین بودن نرخ بیکاری به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه مرکزی- ناصر شیخی به مناسبت گرامیداشت هفته کارگر در جمع خبرنگاران افزود: پیش‌بینی می‌شود که جمعیت بیکار این استان در پایان سال گذشته، 39 هزار و 41 نفر باشد.

وی با اشاره به سهم اشتغال در سه بخش عمده اقتصادی استان گفت: کشاورزی 17.2 دهم درصد با 84 هزار و 359 نفر شاغل، صنعت 42.6 دهم درصد با 171 هزار و 188 نفر شاغل و خدمات با 40.1 دهم درصد دارای 155 هزار و 550 نفر شاغل است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی همچنین به وضعیت مجوزهای صنعتی صادره تا پایان سال 94 در این استان اشاره کرد و افزود: استان مرکزی قطب چهارم صنعت کشور، قطب چهارم توسعه‌یافتگی کشور و قطب دوم صنعت مادر در کشور است و تا پایان سال 94 تعداد چهار هزار و 267 جواز تاسیس در این استان صادر شده است که پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی این واحدها 150 هزار شغل ایجاد شود.

وی گفت: دو هزار و 911 پروانه بهره‌برداری صنعتی در این استان صادر شده است که در این واحدها 107 هزار نفر مشغول به کار هستند.

شیخی با اشاره به صدور 384 پروانه بهره‌برداری معدن در استان با فعالیت 19 هزار و 401 نفر در این بخش، تعداد بیمه‌شدگان استان را 294 هزار نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 199 هزار و 580 نفر بیمه‌شدگان اجباری هستند.

5 تا 11 اردیبهشت به عنوان هفته کارگر نامگذاری شده است و استان مرکزی با سه هزار واحد صنعتی و بیش از 330 هزار نفر کارگر مشمول قانون کار جایگاه ویژه‌ای در سطوح کارگری کشور دارد.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار