مضرات صفحه نمایش ال سی دی موبایل که بی خبرید!

اکثر کاربران از مضرات صفحه نمایش ال سی دی موبایل خبر ندارند، ما در این گزارش به یکی از رایج ترین مضرات استفاده مداوم از تلفن همراه می پردازیم.

رایج ترین مضرات استفاده مداوم از تلفن همراه

اگر به طور مداوم و طولانی به صفحه نمایش خیره شوید ممکن است، آسیب جدی به چشم شما وارد شود. سختی کار می تواند ما را از چشم درد و سوزش بی اطلاع کند و همین امر باعث می شود که چشم ما برا اثر نگاه طولانی و مداوم ضعیف شود.

اکثر کاربرانی که معتاد به گوشی هستند این مشکل را دارند، حتی روزی 9 ساعت هم به موبایل خیره می شوند آن قدر غرق در مطالب می شوند که درد چشم از یادشان می رود. این مسئله شاید در حال حاظر چشم شما را ضعیف نکند اما در آینده شما را با مشکل مواجه می کند. اندازه قلم نوشته ها در صفحه نمایش، نور صفحه و نور محیط، فاصله مناسب گوشی با چشم، اندازه تصویر و... می تواند عوامل زیان آور مهمی را برای چشم ما فراهم کند.

سردرد، تاری دید، سوزش، اشک، خشکی چشم ها، سرخی چشم، تار شدن، دو بینی...

اگر به کلمات بالا نگاهی بیاندازیم، این جملات زیاد به گوش ما خورده است، اکثر کاربران فکر می کنند، یا حساسیت دارند یا چشمشان آلوده به میکروب شده، اما میکروب های روی بدنه گوشی از طریق تماس دست با چشم منتقل می شوند.

راهکار ها

شدت نور ها را کمتر کنید
شما می خواهید صفحه مانیتورتان روشن ترین نور در اتاق باشد، یعنی لامپ های بالای سرتان را خاموش کنید. اطمینان حاصل کنید از روی میزتان نور غیر مستقیم به چشمتان تابیده شود. به هرحال باید در اتاق جاهایی هم روشن باشد.


رنگ مناسب برای تصویر زمینه
پس زمینه صفحه نمایش را تغییر دهید و به جای رنگ سفید خیره کننده، از خاکستری استفاده کنید. زیرا رنگ سیاه یا سفید در صفحه نمایش گوشی، باعث خستگی چشم می شود.


نور صفحه را مناسب کنید
نور صفحه یا اندازه قلم کوچک باعث می شود تا کاربران موقع استفاده با دقت بیشتری به صفحه گوشی نگاه کنند یا آن را بیش از حد به چشم نزدیک کنند.


در اتاق تاریک به مانیتور نگاه نکنید
خیلی‌ها متأسفانه عادت دارند برق اتاق را خاموش کنند و با کامپیوتر کار کنند و یا در رختخواب با گوشی خود بازی کنند. این بدترین کار ممکن است. در مورد نور اطراف، پیشنهاد کرده‌اند که نور مهتابی در اطراف طوری باشد که مستقیماً به چشم شما نتابد و همچنین در مانیتور بازتاب نداشته باشد.


اگر چشمانتان ضعیف شده است عینک بزنید
اگر احساس می‌کنید که چشمانتان ضعیف شده است، حتماً به چشم‌پزشک مراجعه کنید و اگر لازم است، عینک بزنید. خیلی از افرادی که عینک زده‌اند معتقدند روال ضعیف شدن چشمشان بسیار کندتر شده است.


هیچ گاه دست را به چشم نزنید
زمانی که شما از موبایل استفاده می کنید، دست شما عرق می کند، و در نتیجه جا برای رشد انواع و اقسام ویروس ها روی ال سی دی موبایل باز می شود، اگر شما متوجه نباشید و دست شما با چشمتان تماس داشته باشد، ویروس ها و میکروب ها به پلک و لایه رویی چشم نفوذ می کنند و باعث سوزش، اشک، سرخی چشم ها ومشکالات بسیاری از این قبیل می شوند.

رنگ مناسب برای صفحه نمایش گوشی
با رسیدن شب و زمانی که شما باید نور صفحه را تیره‌تر کنید، نرم افزار flux به طور خودکار دمای صفحه نمایش شما را کمتر می‌کند و به 3400K یا کمتر می‌رساند. این یعنی صفحه شما کمتر آبی یا قرمز می‌شود و از درد چشم جلوگیری می‌کند که در پی آن روی خواب شما هم تاثیر بدی نمی‌گذارد.


توصیه
در ضمن اگر زمان زیادی را در روز با رایانه و گوشی می گذرانید قانون ۲۰ ۲۰ ۲۰ را رعایت کنید. به ازای هر ۲۰ دقیقه کار، ۲۰ ثانیه به چشم تان استراحت دهید سپس به چیزهایی که در فاصله ۲۰ فوتی(حدود ۶ متری) شما قرار دارند، نگاه کنید. این عمل از ضعیف شدن چشم ها جلوگیری می کند.

باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط:

اشتباهی که چشم را کور می کند!

صفحه LCD آسیب کمتری به چشم وارد می‌کند

موبایل و تبلت تا چه اندازه به سلامتی آسیب می زنند؟

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار