نگاهی که در جشنواره فجر امسال نیست؟

نگاهی که در جشنواره فجر امسال نیست؟

تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۳

نگاهی که در جشنواره فجر امسال نیست؟ به گزارش جهان به نقل از ایسنا، بهمن عبدی با اشاره به رویکرد تازه‌ی جشنواره تجسمی فجر در پذیرفتن آثاری با نگاه نو، اظهار کرد: امسال رویکرد جشنواره فجر با سال‌های گذشته تفاوت‌های اساسی دارد.

مسؤولان برگزاری جشنواره و شورای هنری روی هنر جدید تمرکز کرده‌اند و تصمیم گرفته‌اند از هنرمندان فعال در این عرصه حمایت و پشتیبانی کنند.

او ادامه داد: بسیاری از آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره به‌دلیل توجه به همین رویکرد و نداشتن نوگرایی، کنار گذاشته شدند.

این اتفاق یک شروع است و به نظر من اگر در سال‌های آینده پیگیری شود، جشنواره فجر را از سایر جشنواره‌های هنری داخلی متمایز خواهد کرد و می‌تواند در جشنواره‌های بین‌المللی هم حرفی برای گفتن داشته باشد.

این کاریکاتوریست همچنین بیان کرد: امسال به آثار، بیشتر با دید ارزش هنری نگاه شد، نه این‌که بخواهیم در هر بخش چند برنده داشته باشیم.

امسال حتی ممکن است برخی بخش‌های هنری برنده و برگزیده‌ای نداشته باشند.

عبدی گفت: امسال هنرمندان ما در بخش کاریکاتور پررنگ‌تر ظاهر شده‌اند.

البته تعداد آثاری که ارزیابی و پذیرفته شدند، خیلی زیاد نیست، چون به‌دلیل نداشتن همان نگاهی که گفتم، آثار در حوزه کارتون بالا نیامدند و چند پرتره و اثر دیگر تا داوری نهایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

این هنرمند اضافه کرد: فکر می‌کنم پیاده کردن این شیوه، اتفاق خوبی است.

این نگاه باعث می‌شود حداقل در برپایی جشنواره تجسمی فجر با آثار قابل توجهی مواجه باشیم.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار