X بستن تبلیغات
5. Fixed

كشف معمای جسد زن بی سر در تهران

«عمو، شهاب مادرم را كشت»؛ شايان هشت ساله كه گردنش چاقو خورده بود، اين جمله را گفت و بيهوش شد. او كودك همان زني است كه چندي پيش جنازه بي‌سرش در خيابان ثارالله تهران پيدا شد. پليس عامل قتل را دستگير كرده است. او شهاب، خواهرزاده مقتول است.

 جسد زن بی سر در تهران

«عمو، شهاب مادرم را كشت»؛ شايان هشت ساله كه گردنش چاقو خورده بود، اين جمله را گفت و بيهوش شد. او كودك همان زني است كه چندي پيش جنازه بي‌سرش در خيابان ثارالله تهران پيدا شد. پليس عامل قتل را دستگير كرده است. او شهاب، خواهرزاده مقتول است.

ماجرا از صبح ٢١ دي امسال با اطلاع وقوع يك فقره درگيري منجر به قتل در زير زمين خانه‌اي مسكوني در خيابان ثارالله تهران به كلانتري ١٢٨ تهران نو آغاز شد. با حضور ماموران در محل مشخص شد فردي ناشناس با چاقو ضرباتي به گردن زني جوان و پسر هشت ساله او وارد كرده كه منجر به كشته شدن زن و جراحت شديد كودك او شده است. همزمان با انتقال كودك به بيمارستان، پرونده‌اي با موضوع «قتل عمد» تشكيل و براي رسيدگي در اختيار پايگاه دهم ويژه قتل پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقيقات مشخص شد مقتول زني ٣٦ ساله به نام سوسن است كه يك هفته پيش همراه پسرش شايان و خواهرزاده ٢٠ ساله‌اش شهاب به تهران آمده و همراه آنها در محل وقوع قتل زندگي مي‌كرد. ادامه بررسي‌ها نيز نشان مي‌داد شاگرد يكي از مشاور املاكي‌هاي اطراف محل كشف جسد، وقوع حادثه را به پليس اطلاع داده است. او به كارآگاهان گفت: «١٠ روز پيش مقتول همراه پسر و خواهرزاده‌اش به مشاور املاك آمدند و خواستند محل مناسبي براي‌شان پيدا كنم. پول‌شان كم بود و جايي هم براي زندگي نداشتند براي همين زير زمين خانه‌ام را در اختيارشان گذاشتم تا در فرصت مناسب جاي خوبي براي‌شان پيدا كنم.»

شاگرد مشاوراملاكي كه جسد مقتول را كشف كرده بود، در ادامه گفت: «پس از چند روز موفق شدم جاي مناسبي براي‌شان پيدا كنم. روز حادثه براي انجام كارهاي قرارداد به محل سكونت‌شان رفتم. چند بار صداي‌شان كردم اما جوابي ندادند. چون كفش‌هاي‌شان دم در بود ترسيدم اتفاقي براي‌شان افتاده باشد. به آرامي و در حالي كه همچنان صداي‌شان مي‌زدم، وارد خانه شدم.

ناگهان چشمم به پتويي افتاد كه روي مقتول و پسرش افتاده بود. اول فكر كردم درحال استراحتند اما وقتي خوب دقت كردم، لكه‌هاي خون را روي پتو ديدم. سريع آن را كنار زدم و با جسد زن كه از ناحيه گردن به‌شدت مجروح شده بود روبه‌رو شدم. شايان هم از ناحيه گلو دچار جراحت شديدي شده بود اما هنوز به هوش بود. او تنها توانست يك جمله بگويد: «عمو، شهاب مادرم را كشت.» و بعد بيهوش شد. سريع با پليس تماس گرفتم و خبرشان كردم.»

با شناسايي خواهرزاده مقتول به عنوان عامل قتل، اقدامات پليسي براي دستگيري او آغاز شد. تحقيقات نشان مي‌داد شهاب پس از كشتن خاله‌اش، در خانه يكي از بستگانش مخفي شده اما پس از شنيدن خبر زنده بودن شايان، بار ديگر متواري شده است. سرانجام، سوم بهمن، مخفيگاه متهم در خيابان ١٥ خرداد شناسايي و در عملياتي ضربتي دستگير شد.

شهاب در بازجويي‌ها، مصرف روانگردان شيشه را علت ارتكاب به قتل دانست و در شرح ماجرا گفت: «٢٠ روز قبل از قتل، برادر كوچكم در يك تصادف رانندگي فوت كرد و من از آن روز شروع به مصرف شيشه كردم. شب قتل، پس از مصرف شيشه به خانه آمدم. در اتاق دو نفر را به شكل حيوان ديدم كه از خود صداي عجيبي در مي‌آوردند. وقتي بالاي سرشان رسيدم، به سمت‌شان حمله كردم و با چاقويي كه همراه داشتم چند ضربه به آنها زدم. وقتي حالت عادي پيدا كردم ديدم خاله و پسرخاله‌ام را كشته‌ام. سريع بدن‌شان را با پتو پوشاندم و فرار كردم.»

سرهنگ كارآگاه آريا حاجي‌زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ با بيان جزييات پرونده از ادامه رسيدگي به آن تا كشف انگيزه اصلي متهم به قتل در پايگاه دهم ويژه قتل خبر داد.

روزنامه اعتماد

اخبار مرتبط:

کشف جسد زن در سطل زباله / او یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه موادمخدر است

کشف جسد زن در صندوق عقب خودرو / راننده خودرو متواری شد

معمای پیچیده کشف جسد زنی در شالیزار

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار