صلاحیت رسول منتجب نیا در انتخابات خبرگان تایید شد؟

سیاست > انتخابات - کانال تلگرامی حزب اعتماد ملی از تایید صلاحیت رسول منتجب نیا در انتخابات مجلس خبرگان خبر داد. این در حالی است که او در انتخابات مجلس، رد صلاحیت شده است.

به گزارش خبرآنلاین، رسول منتجب نیا؛ قائم مقام حزب اعتماد ملی که از غائبین در آزمون اجتهاد شورای نگهبان بود پیش از این در اظهاراتی دراین باره گفته بود: «من در خبرگان دوم یا سوم در آزمون کتبی شورای نگهبان شرکت کردم. اما شورای نگهبان اعلام نکرد که قبول شده ام یا نه. بعدا در تماسی که با شورای نگهبان داشتم، گفتند نتیجه را می گوییم، اما غیرمستقیم اعلام کردند نمره قبولی دریافت کرده ام. همچنین آقای افتخار جهرمی که از جمله حقوقدانان شورای نگهبان بودند، اعلام کردند، من برگه شما را دیدم که نمره بالایی آوردید».

او همچنین اظهار داشت: «من در این دوره برای شورای نگهبان سه اجازه اجتهاد فرستادم. یکی از طرف آیت الله فاضل لنکرانی و یکی از طرف آیت الله نوری همدانی و یکی هم از طرف آیت الله یوسف صانعی. علاوه بر این، بنده هشت جلد کتاب در زمینه های تخصصی فقه و اصول تألیف کردم و اسامی اساتیدی که شاگرد آنها بودم را هم برای شورای نگهبان فرستادم، اساتیدی که حتی اعضای شورای نگهبان هم شاگرد آنها بودند، مثل آیت الله وحید خراسانی، آیت الله مرتضی حائری و آیت الله گلپایگانی. بنده حداقل دو دوره مکاسب شیخ انصاری و کفایه آخوند خراسانی را تدریس کرده ام که نوارهای درسی من موجود است. کسی که کفایه را بفهمد مجتهد است. من تقریرات درس آیت الله گلپایگانی و هاشم آملی و وحید خراسانی و مرتضی حائری را به زبان عربی نوشتم و قابل ارائه است. بنابراین دیگر نیازی نیست که در جلسه آزمون به چند سؤال جواب بدهم».

در حالي امروز کانال تلگرامي حزب اعتماد ملي از تاييد صلاحيت نايب رئيس اين حزب در انتخابات خبرگان خبر داده که هیات های نظارت بر انتخابات مجلس شوراي اسلامي صلاحیت او را برای شرکت در انتخابات مجلس احراز نکردند. 

27214

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار