روحانی بدون پیشرفت اقتصادی باید از انتخابات خداحافظی کند

مجله اقتصادی اکونومیست نوشت: روحانی رئیس‌جمهور ایران اگر نتواند پیشرفت اقتصادی ایجاد کند، ممکن است در انتخابات بعدی ناکام بماند.

روزنامه کیهان: اکونومیست رمز موفقیت حسن روحانی در انتخابات بعدی را ایجاد تحولات سریع اقتصادی دانست و نوشت: آقای روحانی اگر نتواند پیشرفت سریعی ایجاد کند، در انتخابات بعدی ممکن است رای نیاورد.

این مجله نوشت: وقتی تحریم‌ها در تاریخ 16 ژانویه (26 دی) لغو شد، این جشن‌های خیابانی نبود که برگزار شد، بلکه بدبینی عمیق ایرانی‌ها نسبت به درست شدن اوضاع اقتصادی بود که آشکار شد. برخی طنزها در شبکه‌های اجتماعی آمدن توریست‌ها به ایران را مسخره کردند. حسن روحانی نیز نتوانست از شیرینی لغو تحریم‌ها بهره‌مند شود.

18 ژانویه (28 دی) نیز آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه اشخاص و نهادهایی که درگیر برنامه موشکی ایران هستند، وضع کرد.

بانک‌های خارجی که برخی از آنها به دلیل ارائه تسهیلات تجاری به ایران جریمه‌های سنگینی پرداخته‌اند، از تناقضات در فهرست تحریم‌های رسمی منتشره توسط کشورهای مختلف شکایت دارند و می‌گویند که ممکن است آنها دوباره به جرم نقض تحریم‌هایی که هنوز پابرجا هستند یا تحریم‌های جدید، تحت پیگرد قانونی قرار گیرند

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار