X بستن تبلیغات
5. Fixed

جشن بهاریِ عاشیق ها و موسیقی عاشیقی برگزار شد

عاشیق محمد حسین دهقان- ارومیه

عاشیق محمد حسین دهقان- ارومیه

جشن بهاریِ عاشیق ها و موسیقی عاشیقی سی ام فروردین ببا حضور علاقه مندان و بزرگان موسیقی عاشیقی از استان های مختلف ایران در شهر زنجان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، مراسم «عاشیقلار بایرامی» که هر ساله، فروردین ماه، در زنجان برقرار است با حضور علاقه مندان و بزرگان موسیقی عاشیقی از استان های مختلف ایران برگزار شد. امسال در این برنامه اجرای موسیقی عاشیقی علوی – بکتاشی های ترکیه توسط هادی سپهری (باغلاما و آواز) و بهرنگ نیک آیین (بَندیر) انجام شد.

عید عاشیق‌ها، به عنوان میراث معنوی، در روز ۲۲ دی‌ماه سال ۱۳۸۸ به شماره پرونده ۸۰ به ثبت ملی شده است. حوزه ی موسیقی عاشیقی زنجان با برگزاری این مراسم در بین هفت حوزه داخل کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. این مراسم از سال ۱۳۸۵ برگزار شده و امسال نیز یازدهمین سال آن برگزار شد.

از جمله عاشیق های پیشکسوت و جوان که در این مراسم به اجرا پرداختند می توان به عاشیق محمد حسین دهقان از ارومیه، عاشیق غفار ابراهیمی از تبریز، عاشیق ستار از زنجان، عاشیق عباس ستاری از میانه، عاشیق مهدی نجفی از زنجان، عاشیق یارمحمد از قیدار اشاره کرد. همچنین به عنوان یکی از برگزارکنندکان و بزرگ موسیقی عاشیقی زنجان عاشیق مسلم عسکری در ابتدای مراسم به سخنرانی پرداخت.

سال گذشته نیز مراسم «عاشیق‌لار بایرامی» با حضور هنرمندانی از استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، تهران، البرز، قم، قزوین، آذربایجان شرقی و همدان در استان زنجان برگزار شده بود.

در ادامه می توانید عکسهایی از این مراسم ببینید.

عاشیق ستار عاشیق ستار عاشیق عباس ستاری- میانه عاشیق عباس ستاری- میانه عاشیق محمد حسین دهقان عاشیق محمد حسین دهقان
عاشیق محمد حسین دهقان- ارومیه عاشیق محمد حسین دهقان- ارومیه عاشیق مسلم عسگری- زنجان عاشیق مسلم عسگری- زنجان عاشیق مهدی نجفی- زنجان عاشیق مهدی نجفی- زنجان
عاشیق یارمحمد- قیدار عاشیق یارمحمد- قیدار هادی سپهری و بهرنگ نیک آیین هادی سپهری و بهرنگ نیک آیین

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار