ادامه تجمع بازنشستگان فولاد مقابل مجلس/ حضور یک نماینده زن در بین معترضان

جامعه > مشکلات مردم - سومین روز اعتراض بازنشستگان صنعت فولاد مقابل مجلس آغاز شد. دیروز هم نماینده منتخب یکی از شهرستانها در بین این اشخاص حاضر شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سومین روز اعتراض بازنشستگان صنعت فولاد که از صندوق بازنشستگی صنعت فولاد حقوق میگیرند در مقابل مجلس آغاز شد.
امروز تعداد بازنشستگان افزایش محسوسی داشت که نشان می دهد معترضان خیال ندارند به تجمعات خود پایان دهند. آنها می گویند حقوقشان اندک است و پرداخت حقوق نیز به آنها به صورت نامرتب صورت می گیرد. دیروز هم نماینده منتخب شهرستان مبارکه واقع در استان اصفهان که با داشتن کارخانه بزرگ فولاد مبارکه بیشترین تعداد بازنشستگان صنعت فولاد را دارد، در بین معترضان حاضر شد. زهرا سعیدی مبارکه که خود کارشناس ارشد صنایع است قول داد موضوع را در مجلس دهم پیگیری کند.
پیش از این، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پاسخ به سرویس مشکلات مردم درباره مشکل بازنشستگان فولاد گفته بود: متاسفانه صندوقهای بازنشستگی در وضعیت بحران و ورشکستگی قرار دارند. دولت برای پرداخت حقوق بازنشستگان هر ماهه مبلغی را برای کمک به این صندوقها اختصاص می دهد که در اسفندماه گذشته دولت مجبور شد صددرصد حقوق و عیدی این بازنشستگان را پرداخت کند.
نوبخت با اشاره به بحران عمیقی که صندوقهای بازنشستگی در آن گرفتار شده اند گفت: در برنامه ششم توسعه، به سه موضوع صندوقهای بازنشستگی، آب و محیط زیست به صورت ویژه و مسئله محور توجه شده است و امیدواریم با اجرای برنامه ششم، بحران در سه حوزه یاد شده، رفع شود.


45231

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار