کالسکه هوشمند Smartbe مثل یک کودک به دنبال شما می‌آید!

این روزها به شنیدن نام محصولاتِ هوشمندِ جدید عادت کرده‌ایم و روزی نیست که خبری از محصول هوشمند جدیدی به گوش نرسد،‌ از قرار معلوم در این بین نوزادان نیز از فناوری‌های هوشمند بی‌نصیب نمانده‌اند و از این پس کالسکه‌ای هوشمند دارند که مانند کودک به دنبال والدین کودک می‌رود.

این کالسکه هوشمند، اسمارت‌بی (Smartbe) نام دارد و به لطف موتور الکتریکی تعبیه شده در آن قادر است بدون دخالت والدین حرکت کرده و آنها را در خیابان دنبال کند. جالب اینجاست که این کالسکه هوشمند حتی در سرازیری‌ها هم مشکلی ندارد و به لطف موتور قدرتمند خود به راحتی در سربالایی و سرپایینی بدون اینکه کنترل خود را از دست بدهد حرکت می‌کند.

Smartbe-01

بدون شک در ابتدا ممکن است والدین به سپردن نوزاد دلبند خود به این کالسکه هوشمند فکر نکنند؛ اما سنسورهای هوشمند تعبیه شده در این کالسکه باعث شده تا در فاصله مناسبی با پدر و مادر حرکت کند، به این ترتیب اگر والدین به جلو حرکت کنند کالسکه نیز به جلو حرکت می‌‌کند و اگر به عقب حرکت کنند کالسکه نیز حرکت آنها را شناسایی کرده و به عقب با حفظ فاصله مناسب حرکت می‌کند.

لازم به ذکر است که کالسکه اسمارت‌بی، توانسته تمامی استاندارد‌های امنیتی آمریکا و اروپا را کسب کند تا والدین هیچ نگرانی در خصوص فرزند دلبندشان نداشته باشند. همان‌گونه که اشاره شد در این کالسکه موتور الکتریکی تعبیه شده است، به لطف این موتور والدین قادر هستند در حین بالا رفتن از سرپالایی‌ها کالسکه را به راحتی و بدون زحمت حرکت دهند.

از طرف دیگر در حین خرید نیز‌ می‌توانند بسته‌های خریداری شده را در کالسکه گذاشته و از موتور الکتریکی آن استفاده کنند. ناگفته نماند که امکان هدایت کالسکه بدون استفاده از موتور الکتریکی و سیستم‌ هوشمند آن نیز ممکن است. کالسکه هوشمند اسمارت‌بی در کنار این امکانات به ویژگی‌های هوشمند دیگری نیز مجهز است که از طریق اپلیکیشن تدارک دیده شده قابل استفاده است.

Smartbe-03

امکان کنترل دمای هوای کالسکه، گرم‌کن الکتریکی شیشه شیر کودک، اسپیکر بی‌سیم و سنسور ضد سرقت از مواردی است که بوسیله اپلیکیشن هوشمند نصب شده بر روی گوشی قابل کنترل است. حتی اگر کالسکه هوشمند در اتاق دیگری است والدین بوسیله دوربین تعبیه شده قادر هستند کودک دلبند خود را از مکان دیگری توسط گوشی هوشمند مشاهده کنند.

طراحان این کالسکه سعی کرده‌اند چیزی را از قلم نیاندازند و در کنار امکانات هوشمند، از لحاظ حمل و نقل نیز طوری طراحی شده تا به سادگی قابل حمل باشد. از طرف دیگر نوزاد نیز داخل کالسکه احساس راحتی کاملی داشته باشد. برای نمونه می‌توان به محافظی اشاره کرد که نوزاد را از آفتاب، باران و حشرات حفظ می‌کند. کالسکه هوشمند اسمارت‌بی در حال حاضر قرار است به صورت پروژه استارت‌‌آپ و از طریق جمع‌آوری سرمایه مردمی ساخته شود. سرمایه مورد نیاز برای ساخت این کالسکه هوشمند ۸۰ هزار دلار برآورد شده است.

Smartbe-02

کالسکه اسمارت‌بی در دو مدل هوشمند و غیر هوشمند ساخته می‌شود، مدل غیر هوشمند این محصول قیمتی حدود ۳۹۹ تا ۱۰۹۹ دلار خواهد داشت در حالی که مدل هوشمند این کالسکه با قیمت گزاف ۲۷۵۰ دلار روانه بازار می‌شود. تیم سازنده این محصول برنامه دارد تا کالسکه اسمارت‌بی را در صورت جمع‌آوری سرمایه لازم تا زمستان سال آینده روانه بازار کند، البته گفته می‌شود نسخه پیشرفته این محصول تا دو سال دیگر آمادگی عرضه به بازار را نخواهد داشت.

بدون شک در میان سایر محصولاتِ جدیدِ هوشمندی که با آنها آشنا شده‌ایم کالسکه اسمارت‌بی بیشتر به چشم می‌آید و امیدواریم خلاقیت و فناوری در آینده هم تعامل خوبی با هم داشته باشند تا محصولاتی را شاهد باشیم که بیشتر در خدمت بشریت هستند.

digitaltrends.com

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار