X بستن تبلیغات
5. Fixed

شبیه ترین ربات زن به انسان در چین + تصاویر

این زن زیبا یک ربات است؟!

با پیشرف علم و تکنولوژی هر چیزی امکان پذیر است تا جایی که دیگر فرق انسان و ربات را به راحتی نتوان تفکیک کرد،جیا جیا که لقب الهه رباتها را یدک میکشد، به تازگی توسط مخترعین چینی رو نمایی شد.آنگونه که آقای ژیائوپینگ، سرپرست این پروژه ادعا میکند ، این ربات شبیه ترین ربات به انسان است.جیا جیا توانایی صحبت کردن و گفتن عبارات کوتاه و نیز انجام برخی حرکات را داراست. الهه ربات ها برای شناخت برخی تعاملات انسانی و ماشینی برنامه ریزی شده و می تواند به صورت خودکار حرکت و مسیریابی نموده و بر اساس برنامه های داده شده وظایف محوله را انجام دهد. 

این ربات اگرچه ظاهری زنانه با گیسوان بلند و رنگ پوستی طبیعی دارد، اما از برنامه ریزی گسترده و دقیقی برای صحبت کردن ، تناسب حرکات لب با حرف زدن ، پلک زدن و حرکت دادن طبیعی چشم برخوردار است طوری که هنگام پاسخ گویی به خالقش، وی را "سرورم " خطاب می کند.

ربات زن ، ربات انسان نما ، شبیه ترین ربات به انسان

حالا تخیل دوران کودکی آقای ژیائوپینگ و همکلاس هایش در دانشگاه علم و صنعت چین به واقعیت پیوسته و از این فن آوری رباتیک پیچیده در شهر هفای چین پرده برداری شده است.

در مراسم رونمایی از این فن آوری ، ابتدا ژیائوپینگ به الهه ربات ها سلام میکند و جیا جیا در پاسخ می گوید : سلام سرورم ! این پاسخ همگام با حرکات لب داده میشود و ادامه میدهد: چه خدمتی انجام دهم ؟!! که این عبارت با حرکت سر به گونه ای که حالت فرمانبرداری را القا میکند ، ادا می شود. سپس جیا جیا به همه حضار که از رسانه های مختلف چین بودند، خوش آمد می گوید.

ربات زن ، شبیه ترین ربات به انسان ، ربات زن

مهندس ارشد این پروژه می گوید در مقایسه با دیگر ربات های انسان نما که تا کنون طراحی و ساخته شده اند، جیا جیا از حرکات طبیعی تر چشم ها برخوردار بوده و در فن آوری آن بین حرکات بدن و لب حین صحبت کردن ، تناسب بیشتری لحاظ شده است. 

محققین این پروژه اعلام کرده اند که فعلا برنامه ای برای تولید انبوه این ربات ندارند و در صدد توسعه این فن آوری هستند . آنها امیدوارند با برنامه ریزی های دقیق تر، جیا جیا بتواند برای ارتباط بیشتر با انسانها مهارت یافته و بتواند تغییرات احساسی را از طریق چهره تشخیص دهد.

شبیه ترین ربات زن به انسان در چین + تصاویر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار