نگاهی جامع به Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 پیش از انتشار

دوست داران بازی های ویدئویی به خوبی می دانند که از زمان های گذشته تاکنون صنعت گیم پیشرفت های زیادی داشته و ما هم با بازی های بسیاری آشنا شده ایم که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند.

هر بازی سبکی خاص داشته و طرفداران متعددی دارد, در این بین از بازی های بسیاری که در این صنعت وجود داشتند نسخه های متعددی عرضه گردید که هر کدام دارای قابلیت های مخصوص به خود بودند.

بازی زیبای Plants vs. Zombies: Garden Warfare برای اولین بار در ژوئن سال ۲۰۱۴ عرضه شد و با این که سبکی کارتونی داشت باز هم توانست توجه کاربران بسیاری را به خود جلب کند.

2404412-trailer_plantsvzombiesgw_gardensgraveyards_20131217

در این بازی گیاهان پر قدرت و مختلفی در مقابل زامبی ها قرار گرفته و به مبارزه با یکدیگر می پردازند. شما می توانید در هر گروهی که دوست دارید قرار گرفته و از بین کلاس های متفاوتی که در اختیارتان قرار دارد یکی را برای مبارزه انتخاب کنید.

این بازی از زمان انتشار تاکنون توانسته بیش از ۸ میلیون کاربر جمع آوری کرده و به عنوان یکی از بازی های پرطرفدار شرکت EA شناخته شود.

همین امر سبب شد که این شرکت تصمیم بگیرد دنباله ای هیجان انگیز تر با امکاناتی بیشتر از این بازی توسعه دهد تا کاربران بیشتری را با Plants vs. Zombies: Garden Warfare آشنا سازد.

به همین دلیل بود که نسخه ای جدید از این بازی زیبا و محبوب با نام Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 در نمایشگاه Gamescom 2015 معرفی گردید.

Plants-vs.-Zombies-Garden-Warfare-2-760x428

در این نسخه از بازی نیز همانند گذشته می توانید در دو طرف زامبی ها و گیاهان قرار گرفته و با دشمن مقابل خود مبارزه کنید.این نسخه از بازی از حالت های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن ها ویژگی های مختص به خود را دارند.

در تعدادی از آن ها گیاهان حمله کرده و زامبی ها باید از خود و مقرشان دفاع کنند, در بعضی از مواقع هم ممکن است گیاهان مورد تهاجم زامبی ها قرار بگیرند و مجبور باشند از خود دفاع کنند.

در این نسخه از بازی قرار است شاهد نبردی بسیار بزرگ و هیجان انگیز بین زامبی ها و گیاهان باشیم, گویی این بار دیگر قرار نیست فقط شاهد حمله ی گیاهان باشیم بلکه برای نخستین بار در تاریخ این فرانچایز، زامبی ها بر Suburbia پیروز می شوند و گیاهان مورد حمله و تهاجم قرار می گیرند.

در Plants vs. Zombies: Garden Warfare اکثرا قدرت در دست گروه گیاهان است و آن ها همیشه شانس بیشتری برای پیروز شدن در نبرد ها دارند, اما این بار قرار است این روال تغییر کرده و بازی هیجان بیشتری به خود بگیرد.

هر چند تاکنون نه تنها بازیکنان Plants vs. Zombies: Garden Warfare از تجربه ی آن خسته نشده اند, بلکه از زمان عرضه تاکنون تعداد علاقه مندان به این بازی افزایش هم پیدا کرده است.

حال به نظر شما آیا Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 هم می توانند همانند نسخه ی پیشین خود مورد توجه کاربران قرار بگیرد؟این نسخه ی جدید دارای ویژگی های بیشتری می باشد که بدون شک می تواند کاربران را به خود جذب کند.

55456465

در این نسخه از بازی با وجود این که شما همانند گذشته می توانید در هر دو گروه زامبی ها و گیاهان بازی کنید اما این بار کلاس های بیشتری به بازی اضافه شده اند که شما پس از انتخاب آن ها می توانید آن گونه که می خواهید آن ها را شخصی سازی کنید.

البته این قابلیت زیاد زیر و جزئی انجام نمی شود اما آیتم های محافظتی و سلاح های جالبی در اختیار بازیکنان قرار می گیرد که با استفاده از آن ها می توان مبارزات هیجان انگیز تری را تجربه کرد.

هم اکنون دیگر زامبی ها و گیاهان با هم برابر شده اند نمی توان گفت کدام گروه قدرتمند تر است, هر کدام هم اکنون قابلیت های مختلفی دارند که با استفاده از آن ها می توانند از پس مبارزات بازی بر آیند.

کلاس های جدیدی به بازی اضافه شده اند و همچنین کلاس های اصلی در نسخه ی پیشین نیز هم اکنون در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 قابل دسترسی می باشند.

منتها این بار دارای قابلیت های بیشتر و هم چنین قدرتمند تر از گذشته می باشند, این کلاس ها به بازی بازگشته و هم اکنون تغییرات بسیاری کرده اند.

شما هم چنین نقشه های جدید بسیاری در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 در اختیار دارید که در آن ها می توانید مبارزات گسترده تری با حریف مقابل خود داشته باشید.

تعداد بازیکنانی که در مسابقات مختلف این نسخه از بازی شرکت می کند در هر حالت از آن متفاوت است برای مثال در یکی از حالت های بازی با نام Herbal Assault حدود ۲۴ بازیکن می توانند در دو گروه زامبی ها و گیاهان به مبارزه با یکدیگر بپردازند.

image

همین امر نشان می دهد این بازی هم اکنون نسبت به گذشته پیشرفت بسیاری داشته, اما با این حال عده ای بر این عقیده اند که تعداد بازیکنان اگر بیش از حد باشد گیم پلی بازی خیلی شلوغ می شود.

این شلوغ شدن بیش از حد ممکن است عده ای از طرفداران این بازی را دل زده کند, اما در این بین بسیار از بازیکنان هم هستند که دوست دارند در این شلوغی به بازی بپردازند و از این همه هیجان لذت ببرند.

با وجود این که این امر به علاقه و نظر کاربران بستگی دارد باز هم امیدواریم Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 بتواند مانند نسخه ی قبلی این فرانچایز به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند.

یکی از اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده ی Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 را جهانی توپی شکل با نام Backyard Battleground تشکیل می دهد که بیشتر نقشه ها و حالت های بازی را شامل می شود.

در اصل می توان به این جهان به عنوان هسته ی اصلی بازی نگاه کرد البته باید بدانید که به همین راحتی نمی توان از امکانات آن استفاده کرد.

شما مسلما با مبارزات مختلف و کسب امتیاز می توانید آیتم ها و امکانات بسیاری از بازی بگیرید, همین امر کمک می کند کم کم موفق شده و زمانی که به مراحل بالاتر بازی رفتید, بتوانید از اکثر قبلیت های موجود در Backyard Battleground استفاده کنید.

63645465

یکی دیگر از ویژگی های این نسخه از بازی وجود Stats Room می باشد که در آن وضعیت کاراکتر های شما نمایش داده می شود.علاوه بر آن دستاورد های مختلفی که تاکنون به دست آورده اید در این بخش از بازی قابل مشاهده است.

در اینجا همچنین یک کتاب استیکر وجود دارد که شما می توانید یک دید کلی به همه ی کاراکترها و همچنین لوازم جانبی باز شده داشته باشید.

علاوه بر آن شما بوردی در اختیار دارید که در آن امتیاز هایی که دریافت کرده اید نمایش داده می شود و علاوه بر آن باعث افزایش مقدار XP شما نیز می شود.

شما تنها باید سعی کنید رویداد ها و انواع بخش های بازی را با موفقیت پشت سر گذاشته و سعی کنید از تمامی مهارت ها و سلاح هایی که در اختیار دارید برای مبارزه با دشمن استفاده کنید.

همانطور که ذکر شد در این نسخه از بازی علاوه بر حالت ها, ویژگی ها و نقشه های جدید کلاس های جدیدی به هر دو گروه گیاهان و زامبی ها اضافه شده است.

desktopBackground.img

در ادامه با تعدادی از کلاس های جدید و مهمی که به گروه گیاهان اضافه شده اند آشنا شوید :

۱ – Citron

citron

این شخصیت جدید در گروه گیاهان قرار گرفته و در مقابل زامبی های قرار می گیرد, که صرفا نمی توان گفت گیاه می باشد چرا که این کلاس جدید پرتقالی بیش نیست.

اما همین پرتقال به خوبی می تواند زامبی های مقابل خود را از بین ببرد و با وجود سلاح های سنگین بسیاری که در اختیار دارد بدون شک به خوبی در مبارزات عمل می کند.

این پرتقال از آینده به زمان بازی ما سفر کرده و همین امر باعث شده که چنین ظاهری برای آن در نظر بگیرند. اگر کمی دقت کنید عینک آفتابی او را می بینید, خب دیگر لازم به ذکر نیست که او از آینده آمده و قابلیت های بسیاری دارد.

۲ – Rose

rose

رز یک کلاس قابل بازی در این نسخه ی جدید می باشد که به تازگی به گروه گیاهان اضافه شده است.این عفریته ی قدرتمند از گذشته برای کمک به هم نوعان خود و گیاهان به بازی آمده تا با استفاده ای جادوهای قدرتمندی که دارد زامبی ها را از بین ببرد.

۳ – Kernel Corn

kernel

ذرت هم یکی دیگر از کلاس های جدید این نسخه از بازی است که به گروه گیاهان اضافه شده و مهارت های بسیاری در مبارزه دارد.این ذرت پس از حوادثی که در سرزمین Garden Warfare رخ داد هم اکنون به Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 آمده تا مبارزات جدیدی را آغاز کند.

تنها هدف او این است که زامبی هایی که حومه را فتح کرده اند نابود کرده و پس از پس گرفتن سرزمین خود آن را به گیاهان بازگرداند.بنابراین او تصمیم گرفته تا با زامبی ها مبارزه کند.

این کلاس قابلیت های بسیاری دارد و با استفاده از شاخه های خود دانه ی ذرت به سمت دشمنان شلیک می کند, البته این دانه ها با تمام قدرت و به صورت انفجاری شلیک شده و دشمنان را از بین می برد.

صبر کنید هنوز راه زیادی تا انتها باقی مانده چرا که کلاس های جدید برای گروه زامبی هم در نظر گرفته شده است, در ادامه می توانید با آن ها آشنا شوید :

۱ – Super Brainz

brainz

Super Brainz یک کاراکتر جدید و قابل بازی در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 می باشد که به گروه زامبی ها اضافه شده است. او از کلاس melee گروه زامبی ها بوده و می تواند با مشت های پر قدرت و قهرمانانه ی خود دشمنان بسیاری را از بین ببرد.

او در واقع جزو کلاس هایی است که بیشتر برای مبارزات تن به تن از آن استفاده می شود و همین امر سبب شده تا این کاراکتر مشت بسیار قدرتمندی داشته باشد.

با این حال او می تواند سلاح های خود را تغییر داده و با توجه به محدوده ای که گیاهان در آن جا قرار دارد, از فاصله ی دور و با پرتو Heroic Beam به آن ها شلیک کند.

Super Brainz هم چنین قادر است پرش های بسیار بلندی انجام داده و بدون استفاده از پرتو و قابلیت های خود با لگد دشمنان خود را از پای در بیاورد.برای این کار شما باید تنها فاصله ی خود با دشمن را به خوبی حفظ کنید و با کنترل بر روی آن دشمن مورد نظر را از بین ببرید.

۲ – Captain Deadbeard

deadbeard

Captain Deadbeard یک کاراکتر جدید و قابل بازی در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 می باشد که به گروه زامبی ها اضافه شده است.با کمی دقت به ظاهر این کاراکتر می توان فهمید که او یک کاپیتان از گروه دزدان دریایی است که در برابر گیاهان می ایستد و با آن ها مبارزه می کند.او به عنوان اولین تک تیر انداز تیم زامبی به این نسخه از بازی اضافه شده و دارای قابلیت های بسیاری می باشد.

۳ – Imp and Z-Mech

mech

Imp and Z-Mech نیز به عنوان کاراکتر جدید به گروه زامبی های این نسخه از بازی افزوده شده است که دارای زره ی پر قدرت و سلاح های الکتریکی بسیاری می باشد.

همانطور که از نام این شخصیت مشخص است او از دو بخش تشکیل شده که یکی Imp نام داشته و دیگری Z-Mech نام دارد.البته Z-Mech صرفا نام زره ای است که او به تن می کند اما خب از آن جایی که هر یک از آن ها توانایی های مختص به خود را دارند نام Imp and Z-Mech برای این کاراکتر در نظر گرفته شده است.

شما با Imp می توانید از Z-Mech استفاده کنید و از قابلیت های آن برای از بین بردن گیاهان استفاده کنید. Imp می تواند پرش های دو برابر داشته و در هوا شناور شود, او اندازه ی خیلی کوچکی دارد به همین دلیل به راحتی و سلامت دوباره می تواند روی زمین بازگردد.

او با وجود اندازه ی کوچکی که دارد به عنوان سریع ترین و فرزترین کلاس بازی در گروه زامبی ها محسوب می شود اما خب زمانی که زره ی خود را می پوشد هم بزرگ است و هم سنگین اما در این حالت با استفاده از سلاح هایی که در اختیار دارد می توند به خوبی دشمنان را از بین ببرد.

3695695965

در این بین کاراکتر های دیگری هم در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.تعدادی از این کاراکتر ها در ادامه معرفی شده است :

گروه گیاهان

Toxic Gloom-shroom

Lightning Reed

Rock Pea

Electro Pea

Stuffy Sunflower

Vampire Sunflower

Disco Chomper

Yeti Chomper

Unicorn Chomper

Zen Cactus

Petrified Cactus

در این بین باس های جدیدی هم به گروه گیاهان اضافه شده اند که در ادامه نام برده شده است :

Giga Torchwood

Super Bean

Queen Sunflower

Big Stump

گروه زامبی ها

Park Ranger

Scuba Soldier

Roadie Z Engineer

AC Perry

Zoologist

Computer Scientist

Tennis Star

Moto-X Star

46447

چند ربات به بازی اضافه شده اند که در ادامه نام برده شده اند :

Mr. Toasty

Gatling Bot

Super Heal Bot

Mr. Freezy

Breaker Bot

Rocket Bot

Boxer Bot

Mr. Electro

Loudmouth Bot

Explody Bot

Mr. Toxic

Hide-n-Shoot Bot

Orbital Bot

هم چنین باس های جدید نیز به گروه زامبی ها اضافه شده اند که هر کدام مهارت های مختلف بسیاری دارند و در ادامه نام برده شده اند :

Zen Sensei

Gargantuar Prime

House Gargantuar

همانطور که ذکر کردیم علاوه بر کاراکتر های جدید, در این نسخه از بازی شاهد کاراکتر هایی هستیم که از نسخه ی پیشین به Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 بازگشته اند, اما این بار دارای قابلیت های بیشتری بوده و مهارت های متفاوت تری دارند.در ادامه این کاراکتر ها در دو گروه گیاهان و زامبی ها نام برده شده اند :

54168546854

گروه گیاهان

Garlic Drone

Artichoke Drone

Heal Flower

Spikeweed

Chili Bean Bomb

Bonk Choy

Gatling Pea

İce-shroom

Goop-shroom

Snap Dragon

Doom-shroom

Scaredy-shroom

Pea Cannon

Fume-shroom

Bamboo Shoot

گروه زامبی ها

Browncoat Zombie

Conehead Zombie

Buckethead Zombie

Flag Zombie

Newspaper Zombie

Screen Door Zombie

Coffin Zombie

Disco Zombie

Gargantuar

Giga Gargantuar

Outhouse Zombie

Baron von Bats

Vampire Zombie

Yeti Zombie

Yeti Imp

Berserker

Zombot Turret (Mark III تنها)

41546478

خب همانطور که مشاهده کردید کلاس های بسیاری در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 وجود دارد که هر دو گروه گیاهان و زامبی ها می توانید از آن ها استفاده کنید.

پس از آن به حالت های مختلف بازی می رسیم.همانطور که ذکر شد در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 حالت های مختلفی قرار دارد که در هر کدام از آن ها شما قوانین مختلفی پیش رو دارید و با شرایط مختلفی به مبارزه می پردازید.

هم اکنون چند حالت جدید به این نسخه از بازی اضافه شده که عبارت اند از :

Graveyard Ops

Herbal Assault

Solo Ops

در این بین تعدادی از حالت های نسخه ی پیشین این بازی که محبوب و پرطرفدار بودند نیز هم اکنون با قابلیت های بیشتر به Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 بازگشته اند که در ادامه می توانید آن ها را مشاهده کنید :

Garden Ops

Team Vanquish

Gardens & Graveyards

Gnome Bomb

Vanquish Confirmed!

Suburbination

در هر یک از این حالت ها شما می توانید با بازیکنان مختلفی به مبارزه پرداخته و در مسابقات و نبرد های گسترده ای که وجود دارد هیجان بسیاری را تجربه کنید.

در انتها نقشه های جدید و قدیمی مختلفی در هر یک از این حالت ها در دسترس بازیکنان قرار دارند که هر یک ویژگی ها مختص به خود را داشته و از قابلیت های منحصر به فرد زیادی تشکیل شده اند.

در ادامه می توانید با نقشه های موجود در Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 آشنا شوید.

Seeds of Time

 Time Park

Z-Tech Factory

Gw2render2

Frosty Creek

Frostycreek

Moon Base Z

GW2Maps

Lunar Landing

Colizeum

Zen Peak

Maxresdefault2

Boney Island

CPcbF4oU8AAC0dH

Sandy Sands

Backyard Battleground

5415454

خب همانطور که می بینید سبک اصلی بازی به خوبی حفظ شده و Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 به جز این که پیشرفت داشته و امکانات بیشتری درون خود جای داده, تفاوت چندانی با نسخه ی پیشین خود ندارد.

همین امر خود می تواند دلیل باشد که امیدوار باشیم Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 نیز پس از عرضه بتواند همچون نسخه ی ابتدایی این فرانچایز بین کاربران محبوب شده و به موفقیت های بسیاری دست پیدا کند.

البته نمی توان گفت که این نسخه ی جدید کلا تغییر نکرده, اتفاقا هم اکنون دارای ویژگی های بیشتر, امکانات بهتر و هم چنین کلاس های متفاوت تری می باشد.

همین امر خود باعث می شود کاربران به سمت بازی جذب شده و بخواهند هم اکنون این قابلیت های جدید را تجربه کرده و مسابقات هیجان انگیز تری را تجربه کنند.

آیا این نسخه نیز می تواند همانند Plants vs. Zombies: Garden Warfare مشهور شود؟ با وجود تمامی این امکاناتی که در خود دارد بازی تاک امیدوار است به نتایج خوبی برسد.

rendition1.img

EA هم چنین اخیرا یک نسخه ی بتا برای این بازی در نظر گرفته تا طرفدارانی که نمی توانند تا زمان عرضه ی آن صبر کنند، زودتر این بازی را تجربه کنند.

این نسخه ی بتا از تاریخ ۱۴ ژانویه بر روی دو پلتفرم PS4 و Xbox one آغاز شد و هم اکنون به پایان رسیده است.تعداد زیادی از طرفداران این فرانچایز این نسخه ی بتا را تجربه کردند و از آن جایی که برای شرکت در آن نیاز به پیش خرید نسخه ی اصلی بازی هم نبود, هیچ مشکلی برای تجربه ی این نسخه ی بتا وجود نداشت.

هم اکنون کاربرانی که موفق به تجربه ی گیم پلی Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 شدند و با بخش هایی از قابلیت های این نسخه ی جدید آشنایی پیدا کرده اند, به خوبی از آن راضی بوده اند.

همین امر خود می تواند نشانه ی این باشد که Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 پس از انتشار می تواند همانند نسخه ی پیشین خود مورد استقبال بازیکنان مختلف و علاقه مندان خود قرار بگیرد.

battle

نظر شما در این باره چیست؟ حالا که بهتر با ویژگی های Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2 آشنا شده اید به نظرتان این نسخه از بازی پس از عرضه به کجا می رسد؟ آیا می تواند انتظار طرفداران از خود را بر آورده کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

با بازی تاک همراه باشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار