X بستن تبلیغات
5. Fixed

نقد و بررسی Black Desert Online | صحرای سیاه

مقدمه

Bazitalk-_BDO_Cover

بازی های متعددی در زمینه ژانر MMORPG وجود دارند که بسیار مورد توجه واقع شدند . خیلی از آنها به خاطر گرافیک و برخی دیگر به علت گیم پلی مورد توجه گیمرها قرار گرفته اند . اما زمانی که یک بازی در چنین ژانری به علت گرافیک زیبا ، شخصیت پردازی و همچنین گیم پلی جذاب مورد توجه واقع می شود ، باید به سازندگان آن تبریک گفت !

Black Desert Online (12)

Black Desert Online در واقع دری را به روی بازیکن باز می کند که در جهت مخالف دنیای اوست و شما می توانید به راحتی در آن رشد کنید. استفاده کردن از چنین استراتژی در بازی بسیار عالی خواهد بود . علاوه بر این ، عنوانی که شما پیش روی خود دارید  ابزار ساخت کاراکتر خیلی عالی را درون خود دارد و با آن شما می توانید کاراکترهای بسیار شگفت انگیزی را خلق کنید . البته این ذهینت را از خود دور کنید که با یک ابزار Creation مثل Fallout 4 رو به رو باشید. نه هیچگاه چنین چیزی را در بازی نمیبینید . ابزار ساخت شخصیت Black Desert Online به نوعی خیلی کوچکتر از Fallout 4 است. درست است که Pearl Abyss آمده و یک ابزار خیلی کوچکتر خلق کرده ، ولی نمی توان از زیبای این المان در بازی چشم پوشی کرد . ویژگی های آنلاین عالی به همراه یک گرافیک و موتور بسیار خارق العاده ی گرافیکی

گیم پلی بازی ۸٫۵ از ۱۰

black_desert_online-20

گیم پلی این بازی بصورت Open World میباشد و در هیچ قسمتی از آن شما نیاز به بارگزاری مجدد نقشه ندارید حتی وقتی میخواهید وارد خانه ی یکی از بازیکنان دیگر شوید. در واقع گیم پلی به این صورت است که شما ابتدا کاراکتر خود را شخصی سازی کرده و سپس وارد دنیای بزرگ صحرای سیاه می شوید . ۱۲ کلاس کلی در بازی وجود دارد و در هر دو جنسیت مرد و زن موجود است . همچنین این کلاس ها سه نژاد غول ، انسان و پری تقسیم می شوند . مانند هر بازی MMO و یا MOBA دیگر ، هر کدام از کاراکترهای این کلاس ها یک نوع قدرت دارند . یک سری از آنها Melee ، تعدادی دیگر Range و برخی Magic هستند که هر کدام از این قابلیت ها در بازی به یک شکل است . ویژگی هایی که در گیم پلی بازی قرار داده شده ، باعت شده تا آن را از دیگر بازی ها متمایز بدانیم . مثلا همین سیستم پارکور مانند دارید که دقیقا شبیه همان چیزی است که در بازی هایی مثل Assassin’s Creed دیده اید.

Black Desert Online (1)

این سیستم به بازیکن اجازه می دهد تا از ساختمان ها و جاهای بلند بالا رفته و آنجا را جستجو کند و یا از آنجا به پایین بپرد . خانه های بازیکنان هم در این بازی یا سه صورت ساختمان و یا چادرهای مختلف است . شما می توانید خانه ی خود را با آیتم های مختلف تجهیز کنید و همچنین NPCها را استخدام کنید تا برای شما خانه سازی کنند و یا خانه ها را با آنها معامله کنید. نکته ی جالب دیگر این بازی در این است که تعداد زیادی از خانه هایی که آنها را در بازی میبینید ، خالی از سکنه هستند، به همین علت میتوانید آنها را خریده و استفاده کنید . همچنین نام افرادی که خانه را خریده اند نیز در بالای هریک از آنها قابل مشاهده است . اگر نیاز به خدمه داشتید نیز می توانید آنها را در بازی استخدام کنید . در مورد مخالفینی که شما در بازی بتا آنها رو به رو می شوید باید بدانید که افزایش سطح در ابتدای بازی آسان است و به سرعت انجام می شود و همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، این به علت قوی نبودن کاراکترهای ضد شما می باشد .

گرافیک ۹ از ۱۰

Black Desert Online (13)

از همه چیز که بگذریم ، قطعا نمی توانیم از گرافیک Black Desert Online بگذریم. همانطور که در مقدمه نیز اشاره شد ، مناظر و محسط طراحی شده در این بازی خیره کننده است. همچنین طبیعتی که شما در آن پا می گذارید بسیار عالی طراحی شده است . همچنین جزییاتی که شما در محیط مشاهده می کنید بسیار عالی جایگذاری شده است . علاوه بر این رنگ بندی درون بازی و وسعت آن  هم مطمئنا توجه شما را به خود جلب خواهد کرد .

Black Desert Online (7)

در این بازی همچنین سیستم آب و هوایی وجود دارد که رویدادهای بزرگ مانند طوفان در آنها وجود دارد و بر روی گیم پلی تاثیر مستقیم دارند. همچنین در این بازی مه هم دیده می شود که بازیکن می تواند از فرصت استفاده کرده و از آن بر علیه دشمنش استفاده کند. نکته ی جالب تر اینکه ، با تغییر فصول و آب و هوا شما باید خود را تجهیز کنید ، مثلا لباس گرم بپوشید که در وضعیت شما تاثیر گذار است . علاوه بر این سیستم آب و هوا در Black Desert یک چرخه ی خودکار روز و شب وجود دارد که شما به طور واضح آن را حس می کنید . برای رسیدن به شب، نور کم کم محو می شود و برای رسیدن به روز ، نور کم کم پدید می آید.زمانی که رو به شب می رویم ممکن است خیلی از کاراکترهای NPC به منزلشان رفته و استراحت کنند ! ولی شما با غول های زیادی رو به رو می شوید و باید با آنها مبارزه کنید .

Black Desert Online (2)

Black Desert Online که در واقع نسخه ی غربی بازی بلک دیزرت می باشد در مورد گرافیک سنگ تمام گذشته به طوری که این سری با پیشرفت هایی مواجه شده و ما در آن شاهد ویژگی های بصری بسیار خوبی هستیم.

هم اکنون که داریم این نقد را برای شما می نویسیم ، وارد دورانی از صنعت بازی سازی شدیم که در آن شاهد کارت های گرافیکی قوی بر روی پی سی ها هستیم که واقعا یک کیفیت عالی از گرافیک را به شما ارائه می دهند. هم اکنون بازی ها با انجین Unreal 4 ساخته می شوند که یکی از قدرتمند ترین موتورها در صنعت بازی سازی است ولی در Black Desert Online با موتور گرافیکی اختصاصی خود پیرل استفاده شده است. با وجود عالی بودنش در آن ضعف هایی هم قابل مشاهده است . در برخی از جاها کاراکتر در بافت های محیطی گیر می کند و یا موها به شکل دیگر نمایش داده می شوند که در بازی عادی است و با یک آپدیت رفع می شود . پس ما نمره ی ۹ را به گرافیک آن می دهیم . همانطور که در بالا اشاره کردیم ،نورپردازی بازی هم قابل قبول است ، مثلا وقتی نور بر روی سلاح شما می افتد به وضوح می توانید قدر ت در نورپردازی آن را ببینید .

صداگذاری و موسیقی ۸٫۵ از ۱۰

black_desert_online-13

شاید موسیقی در یک بازی قسمتی باشد که کم تر به آن توجه می شود اما در کنار آن بسیاری از بازیکنان هستند که به موسیقی یک بازی اهمیت بسیاری می دهند. یک عنوان در کنار یک گرافیک زیبا و گیم پلی روان نیاز دارد از نظر موسیقی نیز غنی باشد تا بتواند به عنوان یک بازی همه چیز تمام شناخته شود. بازی Black Desert Online دارای بخش های حماسی و آرام بسیاری است که هر کدام در مکان های متفاوت و گسترده ی این بازی اتفاق می افتد. موسیقی غنی آن نیز باعث شده بتوانیم تک تک این اتفاق ها را به خوبی درک کنیم و از تجربه ی این بازی لذت ببریم.

Black Desert Online (5)

در بالا هم اشاره کردیم که این بازی دارای محیط های بسیار زیبا و پهناوری است که هنگام گذر از میان آن ها در کنار گرافیک زیبا و خیره کننده ی بازی می توان احساس خوبی را تجربه کرد.حال اگر این زمان ها با موسیقی آرامش بخش این بازی تلفیق شود تجربه ی خارق العاده ای را به دست خواهید آورد و این به علت هماهنگی بین دنیای داخل این بازی و موسیقی داخل آن صورت می گیرد. تلفیقی که می تواند خاطرات زیبایی از تجربه ی Black Desert Online را برای ما ثبت کند.

نتیجه گیری ۸ از ۱۰

Black Desert Online (6)

با تجربه ی Black Desert Online می توان به این نتیجه رسید که فقط بیلیزارد در خلق چنین بازی هایی تبحر ندارد . بلکه خلاقانی در صنعت بازی هستند که می توانند برای ما عناوین خیلی عالی را به ارمغان آوردند . در کنار طراحی زیبا و آن گیم پلی به دل نشین می توانید وارد دنیای این بازی شده و به جستجو بپردازید . شاید مانند عناوینی چون وارکرفت ، نتوانیم قیاسی برای Black Desert Online در نظر بگیریم ، ولی می توانیم با تجربه ی آن یک سبک جدیدی از بازی های نقش آفرینی آنلاین را تجربه کنیم .

امیدواریم که این نقد برای شما مفید بوده باشد . با بازی تاک همراه باشید

برای دیدن خنده دار ترین مطالب بازی ، خلاصه خبرها، مقایسه ی تصویری و کلی مطالب خوب و جذاب دیگه به کانال تلگرام بازی تاک سربزنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار