ثبت‌نام اعتکاف در مساجد اصفهان به صورت الکترونیکی صورت می گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی پیش از ظهر دوشنبه در نشست توجیهی دست اندرکاران و رابطان مراسم معنوی اعتکاف در اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: با توجه به پیش بینی حضور ۱۲۰ هزار معتکف در مساجد کل استان اصفهان ساختار اجرایی و شرح وظایف ستادهای اعتکاف در کل استان تدوین شده است.

تدوین طرحی پژوهش‌محور با هدف افزایش کیفیت و کمیت اعتکاف

وی با اشاره به تدوین طرحی پژوهش‌محور با هدف رصد اعتکاف‌های پرجمعیت، شناسایی نقاط قوت و ضعف اعتکاف ها در سطح استان اصفهان و افزایش کیفیت و کمیت این فریضه الهی، افزود: امسال این طرح علمی به کمک ۱۰۰ پژوهشگر در بیش از ۸۰ مسجد استان اصفهان اجرایی می شود و از نتایج آن نقشه راهی برای اعتکاف سال آینده تدوین می‌شود و موارد احصا شده در جشنواره استانی اعتکاف ارائه می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در این راستا جمع‌آوری اطلاعات آماری مانند مشخصات معتکفان نیز ضرورت دارد، گفت: به زودی سامانه جامع اعتکاف استان که حاصل دو سال زحمات کارشناسی است رونمایی خواهد شد و از سال آینده ثبت نام در تمامی مساجد استان بصورت تمام الکترونیک انجام خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به اینکه سال گذشته اعتکاف با امتحانات دانش آموزی تداخل داشت اما امسال استقبال بیشتری را از این مراسم معنوی به ویژه توسط نوجوانان شاهد هستیم، ابراز داشت: بدین ترتیب امسال شاهد برگزاری اعتکاف در ۵۵۰ مسجد در سطح استان خواهیم بود در حالیکه این تعداد سال گذشته ۵۱۰ مسجد بوده است.

وی اضافه کرد: به طور معمول مطابق آموزه‌های دین اعتکاف در مساجد جامع دارای فضیلت است گرچه مانعی برای برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد دیگر وجود ندارد و با نیت رجاء برگزار می‌شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار