بحث روز؛ چه بلایی بر سر ستایش آمد؟

«ستایش» دختر 6 ساله ی افغانی به شنیع ترین شکل کشته شد و قبل از آن مورد آزار و اذیت قرار گرفت، ان جنس اتفاقات خشن و غیر قابل باور، از کجا ریشه می گیرد؟

برترین ها: «ستایش» دختر 6 ساله ی افغانی به شنیع ترین شکل کشته شد و قبل از آن مورد آزار و اذیت قرار گرفت، ان جنس اتفاقات خشن و غیر قابل باور، از کجا ریشه می گیرد؟

 آیا رسیدن به این همه رذالت در یک لحظه اتفاق می افتد؟ آیا بافت ناهمگون و مهاجر پذیر شهرهایی نظیر ورامین ریشه ی این اتفاقات است؟ فراموش نکرده ایم که بیشترین جرم و جنایت در مناطق مهاجر پذیر است، آیا ریشه در بافت همین شهرهای مهاجر پذیر ناهمگون است؟

یا که نه! شهرهای مهاجر پذیر فقط شرایط را آماده تر می کنند؟ آیا می توان میان این جنس جنایات و مسائل غریزی ارتباطی پیدا کرد؟ اصلا چرا اتفاق به این تلخی با مباحث بیهوده قومیتی خلط می شود؟

اشکال کار کجاست؟ ما که این همه چهارچوب های عرفی و مذهبی  برای اخلاقی تر زیستن داریم، نداریم؟ گناه نهادهای فرهنگ ساز نظیر: صداو سیما و آموزش و پرورش در این میان چقدر است؟

آیا اگر آگاهی خانوده قربانی از فضای جامعه بیشتر بود، احتمال وقوع کمتر می شد؟ اگر آن پسر 17 ساله شرایط دیگری داشت، باز هم این اتفاق می افتاد؟ چه کسی و در کدام نهاد مسئول رسیدگی به خرید و فروش آزادانه اسید است؟

آیا اسید فروشی مخل امنیت عمومی نیست؟ چه شد که این شد؟

نظر شما چیست؟ مشارکت کنید، شاید گفت و گو فردای کم خطری را بسازد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار