پشت صحنه قتل دختر افغان از نگاه زائری +عکس

حجت الاسلام محمدرضا زائری، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

این روزها ماجرای قتل فجیع دختر شش ساله را همه در فضای مجازی نقل می کنند و عکس لبخند معصومانه اش را برای هم می فرستند و بر قاتل نوجوان لعن و نفرین می نویسند ! 

اما به راستی آیا فاجعه ای چنین تلخ و دردناک به سادگی و در یک لحظه اتفاق افتاده است ؟ 

آیا نوجوان قاتل مثلا از سر کتاب و مشق مدرسه یا از سر تمرین فوتبال و والیبال مستقیما به سراغ مقتول رفته و به این جنایت وحشیانه دست زده است ؟ 

آیا وقوع چنین حادثه ای بیخ گوش ما ، در میان خانواده ما و حتى در خانه ما دور از انتظار است ؟

هر جنایتی پشت صحنه ای دارد ، پشت صحنه این جنایت چیست ؟ 

مسلما زمینه هایی به تدریج موقعیت چنین فاجعه ای را ایجاد کرده است. 

تک تک عکس هایی که بین این نوجوان و دوستانش در فضای مجازی گشته است ، یکایک فیلم هایی که به دست هم داده اند و همه موسیقی هایی که با هم گوش کرده اند در زمینه سازی برای چنین موقعیتی اثر داشته ، از این رو همه ما مقصر و مسؤولیم و بی جهت نباید دامان خود را از این لکه ننگ پاک بدانیم و فقط به آن نوجوان ناسزا بگوییم. 

خدا ما را ببخشد ! همه ما پایمان گیر است و دستمان آلوده ! من و شما! 

همان لحظه که رفیقمان عکس ناپسندی در اینستا گذاشت و لایک کردیم ، همان زمان که کلیپ زشتی در تلگرام فرستاد و خندیدیم ! همان وقت که در خیابان به دختری متلک گفت و همراهیش کردیم ! همان هنگام که یک موسیقی شیطانی را گوش کرد و به روی خودمان نیاوردیم ! همه این لحظه ها آرام آرام او را برای رسیدن به چنین موقعیتی کمک کرده ایم ! اگر به اندازه یک قدم با او برای زمینه سازی گناه همراهی کرده باشیم ما هم شریک جرم و همدست قاتلیم و بی خود نباید خود را مبرا و پاک بدانیم ! 

خدا در قرآن کریم نمی گوید:"لاتزنوا/زنا نکنید" بلکه می فرماید:
"لاتقربواالزّنا/به زِنا نزدیک نشوید" یعنی کارهایی را که زمینه ساز این فحشای وحشتناک است ترک کنید ! 

من و شما همه مقصریم ! به خاطر اینکه قبح و زشتی همین کارها را از بین بردیم و رفتارهای غیر اخلاقی را عادی جلوه دادیم ! پای فلان شوی شبکه های ماهواره ای و فلان تصویر برهنه و فلان موسیقی شیطانی و فلان فیلم پورنو را به مصرف عادی نوجوانان مان باز کردیم و وقتی صفحه صاف و پاک دلشان با مال حرام و ربا و رشوه آلوده شد و به گناه افتادند... خود را کنار کشیده ایم و آن نوجوان بیچاره را لعن و نفرین می کنیم ! ما هم اگر حتى یکبار ، فقط یکبار هم به عکس و فیلمی ناروا نگاه کرده و خودداری نکرده باشیم ، پایمان گیر است و دستمان آلوده ! خدا همه ما را ببخشد!

پشت صحنه قتل دختر افغان از نگاه زائری +عکس

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار