X بستن تبلیغات
5. Fixed

امضای ۹ تفاهمنامه بین المللی در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی ایران

به گزارش گروه اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»؛ سیدعلی حسینی در حاشیه دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جمع خبرنگاران با اشاره به این که این نمایشگاه در هر دوره پیشرفت قابل توجهی را نسبت به دور گذشته خود دارد، اظهار کرد: امیدوارم با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تمام مذاکراتی که با شرکتهای خارجی در حاشیه این نمایشگاه انجام می شود، به قراردادهای رسمی بدل شود.

وی با بیان این که بیشتر شرکتهای بزرگ دنیا در صنعت پتروشیمی در نمایشگاه ایران پلاست حضور دارند، افزود: شرکت پتروشیمی خلیج فارس نیز در حاشیه این نمایشگاه با شرکتهای خارجی بسیاری مذاکره کرده است.

مشاور مدیرعامل پتروشیمی خلیج فارس در امور سرمایه گذاری ادامه داد: با توجه به این که آغاز دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست همزمان با ورود هیئت ایتالیایی به ایران بود، نمایندگان زیادی از این کشور در این نمایشگاه حضور داشتند.

حسینی با بیان این که ایتالیا، نخستین کشوری است که می توان از آنها فاینانس گرفت، تصریح کرد: با تحقق این اتفاق، کشورهای اروپایی دیگر نیز به منظور همراه شدن و پیشی گرفت از ایتالیا، برای حضورشان در ایران تلاش خواهند کرد؛ البته شرکتهای آلمان نیز در این مسیر بسیار فعال هستند.

به گفته وی، شرکت پتروشیمی خلیج فارس تفاهمنامه هایی را با سه شرکت عظیم کره ای، یک شرکت بزرگ ژاپنی، ۲ شرکت آلمانی، یک شرکت بسیار بزرگ فرانسوی و ۲ شرکت ایتالیایی امضا کرده که به زودی به قرارداد منجر می شوند.

دهمین نمایشگاه ایران پلاست با رویکرد «کسب و کار جهانی» و با حضور ٥٠٠ شرکت خارجی و ٤٠٠ شرکت داخلی برگزار شده است؛ آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، اسپانیا، چک، سوئیس، هلند، دانمارک، روسیه، بلژیک، چین، کره جنوبی، تایوان، هند، سنگاپور، ترکیه، امارات متحده عربی، عراق، بحرین، پاکستان، آفریقای جنوبی و استرالیا از جمله کشورهای حاضر در این نمایشگاه هستند.

دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست که ۲۵ فروردین ماه در چهار حوزه مواد اولیه، ماشین آلات، محصولات ساخته و نیمه ساخته، خدمات فنی و مهندسی آغاز به کار کرده است، بعدازظهر امروز به کار خود پایان می دهد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار