خرید ۱۳۰۰ تن دانه‌ روغنی کلزا

به گزارش گروه اقتصادی «خبرگزاری دانشجو»؛ به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه خرید دانه روغنی کلزا در مناطق گرمسیری کشور آغاز شده است، گفت: دانه روغنی کلزا کالایی استراتژیک است که وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید این محصول برنامه‌ای ویژه دارد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برداشت دانه روغنی کلزا از ابتدای سال‌جاری در استان‌های خوزستان، فارس و ایلام و سپس در کرمان و هرمزگان شروع شده و مراکز این شرکت، خرید تضمینی این محصول استراتژیک را آغاز کرده‌اند.

قنبری با بیان اینکه تاکنون 1300 تن دانه روغنی در 5 استان خریداری شده، افزود: امسال 65 هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی کشور به کشت کلزا اختصاص یافته و پیش بینی می‌شود 100 هزار تن از این محصول در کشور خریداری شود.

قنبری تاکید کرد: دانه روغنی کلزا در سراسر کشور کشت می شود و استان های برتر در زمینه تولید کلزا به ترتیب گلستان، خوزستان، اردبیل و خراسان رضوی است که پیش بینی می‌شود نیمی از خرید تضمینی کلزا در این 4 استان انجام شود.

وی تصریح کرد: دانه روغنی کلزا یک محصول استراتژیک و ماده اولیه تولید روغن خوراکی است و با توجه به برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه و ترویج بخش کشاورزی و اهمیت تولید دانه‌های روغنی در کشور، نگاه ویژه ای به خود اتکائی تولید این محصول در کشور شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برداشت کلزا از اولین روزهای سال‌جاری در استانهای جنوبی و کلزا خیز شروع شده و با گذشت زمان و رسیدن به ماه‌های گرم سال، برداشت آن سیر صعودی می گیرد و حدوداً تا اواسط مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

وی تشریح کرد: شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید وزیر جهاد کشاورزی، متولی خرید تضمینی این محصول شده و با انجام خرید تضمینی با کیفیت، عملیات خرید دانه روغنی کلزا را انجام خواهد داد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، قیمت خرید تضمینی کلزا را به ازای هر کیلوگرم 25 هزار و 300 ریال اعلام و تشریح کرد: مراکز خرید این شرکت در استان‌ها کلزای کشاورزان را تحویل می گیرند و بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل نسبت به پرداخت و واریز بهای کلزاهای خریداری شده اقدام می کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار