نقد و بررسی Darkest Dungeon |نبردی درآغوش تاریکی مطلق

نام بازی از همان ابتدا بیان گر بخش های بسیاری از بازی است. Darkest Dungeon که تاریک ترین سیاه چال معنا می شود زمانی نقش پر رنگی می گیرد که انسان به دلیل حس کنجکاوی بسیاری که در خود دارد راهی برای ورود به آن پیدا می کند.

این راه ورود کم کم نمی تواند مانع از این شود که موجودات اهریمنی محبوس شده در این سیاه چال خوفناک و تاریک به دنیای ما راه پیدا نکنند.

در این بین است که ضمیرخودآگاه ما فعال شده و هشدار می دهد که هم اکنون وقت مبارزه فرا رسیده و برای زنده ماندن و تجربه ی آرامشی همانند گذشته باید تمام این شیاطین را از بین برد.

اما چه کسی باور دارد که رو به رو شدن با مشکلی به این بزرگی آسان است؟ بنابراین به این نتیجه می رسیم که برای موفقیت در این نبرد نیاز به گروهی قدرتمند است که کاراکتر های درون بازی را می سازند و آن را آغاز می کنند.

داستان بازی ۸٫۸ از ۱۰

از آن جایی که بازی بیشتر بر روی گیم پلی آن می چرخد و شما با معماها و دشمنان بسیاری رو به رو هستید که باید با استفاده از روش های مختلف و گذشتن از راه های دشوار و گیج کننده آن ها را پشت سر بگذارید, داستان خاصی برای بازی در نظر گرفته نشده است.

چیزی که از روایت داستانی بازی به چشم می خورد شروع کننده ی بازی است و سعی می کند اتفاقاتی منطقی را رقم بزند تا گیم پلی و داستان بازی را با یکدیگر هماهنگ کند.

roadtohell-noscale

این هماهنگی در ابتدای بازی بسیار عالی انجام شده و قدم به قدم با گیم پلی به جلو پیش می رود, کم کم شما دلایلی برای ورود به مکانی جدید پیدا می کنید.

در کنار آن می فهمید که برای مبارزه با سرنوشتی که خودتان ساخته اید باید همراهانی داشته باشید و همین امر کم کم شما را مسئول می کند به شرایط روحی و جسمی هم رزمان خود نظارت داشته باشید.

در Darkest Dungeon شما عمارتی بسیار بزرگ را به عنوان ارثیه ای گرانبها دریافت می کنید و برای بازدید آن پا به قلعه ای بزرگ و خوفناک می اندازید. در ابتدا همه چیز به این گونه است که فکر می کنید چون این عمارت خیلی سال دست نخورده باقی مانده این شکل دلهره آور و تاریک به نظر می رسد, غافل از این که تمام این تارکی زیاد به دلیل وجود اهریمن هایی است که در دل آن حضور دارند.

حس کنجکاوری انسان همواره باعث می شود که سعی کنیم مدام به دنبال ناشناخته ها برویم و بخواهیم با چیز های جدید آشنا شویم. همین امر نیز باعث می شود شما اعماق این عمارت را پیدا کنید و پا به دنیای دیگری بگذارید, دنیایی که هیچ وقت انتظار دیدن آن را نداشته اید.

اینجاست که بازی آغاز می شود, همین داستان ساده به راحتی شما را درون مخمصه ای بزرگ می اندازد و حالا که دری به روی شیاطین سیاه چال درون عمارت خود باز کرده اید, باید یا جلوی ن ها را برای خروج از آن جا بگیرید که خب با وجود قدرتی که دارند غیرممکن است.

در مقابل می توانید به نابودی تمامی آن ها اقدام کنید تا عمارت بزرگ خود را از وجود آن ها پاک کنید, که این کار هم آسان نیست و به تنهایی امکان پذیر نخواهد بود.

darkest-dungeon-art-1

همین بین است که یاران خود را فرا می خوانید تا در این راه به شما کمک کنند و همین امر باعث می شود شما با گروهی چهار نفره گیم پلی اصلی بازی را آغاز کنید.

داستان بازی به زیبایی با گیم پلی آن تلفیق شده و روندی هیجان انگیز را می سازد که هر قسمت آن پر از اتفاقات غیرقابل پیش بینی و جدید می باشد. کم کم شما نمی توانید به عنوان یک انسان عادی به دشمنان بسیار خود مقابله کنید و همین امر تک تک اعضای گروه را به مبارزانی توانا با قدرت ها و سلاح های گوناگون تبدیل می کند که قدرتمند در مقابل دشمنان قرار گرفته و آن ها را از بین می برند.

گیم پلی ۹ از ۱۰

حال که داستان بازی ما را وارد یک ماجرای پرخطر و هیجان انگیز کرده وقت این است که قدم به گیم پلی دشوار بازی بگذاریم و با سرنوشت خود رو به رو شویم.

در ابتدا باید بدانید که یکی از ویژگی های بازی این است که شما در قسمتی از آن می توانید آیتم های مورد نیاز خاصی ذخیره کنید تا در مواقع نیاز از آن ها استفاده کنید.

834afb_5578589

حال این محل ذخیره اندازه ی مشخصی دارد که اگر پر شود دیگر امکان اضافه شدن آیتم به آن وجود ندارد, به همین دلیل شما باید آن را خالی کنید تا بتوانید آیتم مورد نظر را درون آن جای گذاری کنید.

در کنار آن هر آیتم بسته به نوع, وزن و یا حجم آن مقدار فضای مشخصی را اشغال می کند که شما با توجه به این نکته هم می توانید آن ها را درون این بخش از بازی ذخیره کنید.

هدف شما در دنیای تاریک  این است که ارثیه ی خود را پس بگیرید و شیاطین را بیرون بیندازید, اما این بیرون کردن به این معنی نیست که باعث شوید آن ها به دیگران آسیب بزنند.

darkest-dungeon-main

شما باید تمام آن ها را از بین ببرید و برای این کار باید قدم به قدم قسمت های مختلف از این سیاه چال را بگردید و تمام دشمنان را نابود سازید.

حال مهم ترین چیز این است که شما همیشه محل ذخیره ی خود را جوری نگه دارید که آیتم های مورد نیازتان در آن جا بگیرد.این قسمت از بازی اولین قابلیتی است که مدام باعث عذاب شما می شود و باید همیشه دقت داشته باشید تا لوازم به درد نخور را نزد خود نگه ندارید.

در این بین شما برای به دست آوردن بسیاری از آیتم های درون بازی نیاز به پول و طلا دارید که می توانید از گنج های مختلفی که درون گیم پلی بازی قرار دارد آن ها را به دست بیاورید.

1433045048_DarkestArkham_MasBoardingHouse_v01

اما خب بدی موضوع این است که این طلاها را باید جایی ذخیره کنید و همین امر باز هم در محل ذخیره ی شما جا اشغال می کند. دارایی شما درون بازی خیلی مهم است چرا که کمک می کند در مواقع مورد نیاز بتوانید آِتم هایی که لازم دارید را خریداری کنید.

اما باید بادبگیرید که بر روی بخش ذخیره ی بازی مدیریت کامل داشته باشید تا بتوانید درست و حسابی هم از پول خود استفاده کنید و هم آیتم های مهم را نزد خود نگه دارید.

تاریکی تنها ویژگی این سیاه چال است که مدت زمان زیادی موندن در آن باعث می شود انسان کم کم تغییر کند و همین امر درون Darkest Dungeon نیز وجود دارد.

darkest-dungeon-gameplay

مهم تر از همه این که در این بازی تنها تارگی منشا تغیبر در کاراکتر ها نیست بلکه نیرویی عظیم از شیاطین و اهریمن هایی که مدت ها در این سیاه چال زندگی کرده اند بر اتمسفر بازی حاکم است و همین امر خود بازی را دشوار تر می سازد.

Darkest Dungeon عنوانی است که سطح سختی آن شما را شگفت زده می کند و زمانی که گیم پلی را آغاز می کنید هیچ وقت انتظار ندارید که یک بازی سه بعدی دراین حد شما را محسور خود کند.

ارزش اصلی این بازی همین سخت بودن آن است و همین امر بوده که باعث شده طرفداران بسیاری به آن جذب شوند ولی همین سختی است که آنقدر بر روی ذهن شما تاثیر می گذارد که ممکن است با کمی بازی کردن احساس سنگینی کنید.

Darkest-Dungeon-4-1280x720

بنابراین باید کمی به مغز خود استراحت دهید و پس از آن دوباره شروع کنید, بدانید که Darkest Dungeon را هیچ گونه نمی توان مدت طولانی تجربه کرد چون آلمان های بسیاری برای خسته کردن مغز انسان دارد.

تاریکی مهم ترین قدرت درون بازی است وهرچه محیط تاریک تر باشد دشمنان شما بزرگ تر و قدرتمند تر می شوند به گونه ای که حتی ممکن است در یک چشم به هم زدن شما را از بین ببرید.

البته دشمنان بزرگ و کوچک در بازی هستند که در دو گروه ضعیف و قوی قرار می گیرند و قدرت هر یک از آن ها نسبت به هم متفاوت است. در کنار آن هر مرحله که به بالاتر می روید اغین دشمنان قوی تر هم خواهند شد پس باید حسابی مراقب باشید و در این بین سعی کنید خودتان و دوستانتان نیز طی گیم پلی بازی قدرتمند تر و با تجربه تر از قبل باشید.

در Darkest Dungeon همه چیز فقط بازی کردن نیست, شماب ه عنوان یکی از کاراکتر ها باید یاد بگیرید, تجربه کسب کنید, مهارت جدید به دست بیاورید و به خود کمک کنید تا قدرتمند تر شوید.

DarkestDungeon_Stairs_Heroes

این کار باعث می شود در آینده راحت تر بتوانید با دشمنان درون بازی مبارزه کنید چرا که استفاده از هر سلاحی می تواند مقدار مشخصی به دشمن مقابل آسیب وارد کند.

همین امر است که شما را مجاب می کند هم قدرت خود را بیشتر کنید هم دشمنانتان را بهتر بشناید و هم این که یاد بگیرید چطور باید از سلاح های مختلف استفاده کنید تا بیشتری آسیب به دشمنان مقابل وارد شود.

هرچند به این نکته هم باید دقت داشته باشید که بسته به بزرگی و قدرت دشمنان شما سلاح های مختلف بر روی آن ها تاثیر می گذارند, بنابراین همیشه سعی کنید حواس و دقت خود را به تمام قابلیت های درون بازی بدهید.

شا باید یادبگیرید که چه سلاحی به کدام دشمن چه قدر آسیب می زند, همین امر باعث می شود تجربه کسب کنید تا بفهمید با دشمنان ضعیف تر از او و حتی قوی تر از او چگونه باید رو به رو شده و مبارزه کنید.

d45644_5578589

داشتن یک استراتژی خاص درون بازی نیز می تواند کمک بزرگی برای شما محسوب شود و با توجه به این که تیمی چهار نفره را در بازی هدایت می کنید می توانید از این قابلیت نیز به خوبی استفاده کنید.

شما باید حواستان به شرایط روحی و جسمی تمام کارکتر هیا بازی باشد و سعی کنید تا جایی که ممکن است در نبرد های مختلف از کاراکتر های گوناگونی استفاده کنید.

این امر سبب می شود که شما بتوانید هر یک از اعضای تیم خود را قدرتمند تر ساخته و کاری کنید تا به مرور زمان مهارت های بیشتری پیدا کنند.

ممکن است هر کاراکتر بتواند بادشمن خاصی مبارزه کندو در این کار موفق تر باشد, شما با فهمیدن این موضوع می توانید در صورت امکان در هر نبرد کاراکتری را برای مبارزه انتخاب کنید که قدرت مقابله و ایستادگی در برابر دشمن را دارد.

319212-darkest-dungeon

البته ممکن است بازی این اجازه را به شما ندهد اما خب باز هم اگر بتوانید توانایی های مختص به هر یک از کاراکتر ها را بشناسید کمک بزرگی به حساب می آید.

در مقابل شاید بخواهید دشمنان درون بازی را هم بشناسید, خب تعداد آن ها که خیلی زیاد است اما شناختن تعدادی که قدرتمند هستند ضرری ندارد . حتی کمک می کند نقاط ضعف او را پیدا کرده و راحت تر بتوانید در مبارزه به او آسیب وارد کنید.

همانطور که ذکر شد تاریکی قدرت مطلق درون سیاه چال محسوب می شود پس تا جایی که ممکن است سعی کنید در قسمت هایی از محیط که روشن است به مبارزه بپردازید.

این را بدانید که دشمنان شما چه ضعیف و چه قوی در تاریکی قدرتی دارند که تصور آن را هم نمی توانید بکنید.بنابراین در صورتی که می توانید شمع بخرید تا در محیط های مختلف گذاشته و نور موجود درون بازی را بیشتر کنید, این امر از قدرت دشمنان شما کاسته و مبارزه را برای شما آسان تر می کند.

darkest-dungeon

در این جنگ بزرگ شما تنها نیستید بلکه همراهانی دارید که با استفاده از مهارت های بسیاری که دارند به شما کمک کرده و بازیکن در واقع رهبر تمامی آن ها محسوب می شود.

حال شما ماموریت های بسیاری پیش رو دارید که باید سعی کنید با تکیه بر مهارت های خود آن ها را با موفقیت پشت سر بگذارید تا در انتها بتوانید این شیاطین را از بین ببرید.

این عمل نیاز به نقشه هایی حساب شده دارد تا شما بتوانید به نتیجه ی دلخواه و پیش بینی شده ی خود برسید, بنابراین هیچ کاری قرار نیست در Darkest Dungeon به راحتی انجام شود.

11736961_10206901304674869_243775582_n

هرچند این ویژگی در بعضی از قسمت های بازی ممکن است کمی باعث اذیت شدن بازیکن بشود چرا که همه ی ما افراد آموزش دیده نیستیم که بتوانیم استراتژی های جنگی خاص طرح کنیم تا گیم پلی بدون مشکل تجربه شود.

اما خب همین امر است که باعث می شود اتفاق های ناگهانی بسیاری درون هر ماموریت شما رخ دهد که باعث هیجان انگیزتر شدن آن شده و هم چنین گیم پلی بازی را از یک نواخت بودن خارج می کند.

از آن جایی که درجه ی سختی در بازی خارج از حد تصور ماست می توانیم لااقل سعی کنیم تا با نقشه ی درست به جلو پیش برویم. در این راه ممکن است افراد خود را نیز از دست بدهیم اما خب بای درون آن مبارزان بسیاری دارد که به شما می پیوندد و در این راه در کنار شما می باشند.

Darkest-Dungeon-6

این ویژگی کمک می کند نتوانیم آینده را در Darkest Dungeon تصور کنیم و هر قدمی که بر می داریم مراقب اوضاع باشیم, همین امر خود از تکراری شدن بازی جلوگیری کرده و باعث می شود بازیکن از تجربه ی آن خسته نشود.

در این بین باید از هم تیمی های خود محافظت کنید و در این بین تصمیم هایی بگیرید که در انتها به نتیجه ای مثبت ختم شوند. حال در این بین همیشه همه چی آنطور که می خواهید پیش نمی رود و ممکن است یک تصمیم در انتها به هدف مورد نظر ختم نشود.

بنابراین هیچ اتفاقی در Darkest Dungeon قابل پیش بینی کردن نیست و شما باید همیشه منتظر هر چیزی باشید و آماده برای دفاع و مقابله با دشمنان خود, که این امر به راحتی هم قابل انجام نیست.

502750

دقت داشته باشید که اگر در حین بازی کی از یاران شما بمیرد , دیگر امکان بازگشت او وجود ندارد و شما باید یک مبارز جدید جایگزین کنید. از آن جایی که در طول گیم پلی بازی شما مبارزان خود را ارتقاء می دهید این که بعد از کلی زحمت ناگهان در یک نبرد بمیرند خیلی عذاب آور است.

شما باید حواستان را به تمام قسمت های بازی از جمله, خودتان, محل ذخیره, دشمنان, هم رزمان و آیتم های موردنیاز آن بدهید و سعی کنید اوضاع را تحت کنترل خود داشته باشید.

این ویژگی نیز یکی دیگر از ویژگی های دشوار بازی Darkest Dungeon محسوب می شود. به دلیل وجود اتفاق های خیلی ناگهانی و پیش بینی نشده در این بخش مشکل ایجاد می شود و شما ممکن است به راحتی هم رزمان خود را نیز از دست بدهید.

darkest-2015-02-08-21-21-14-69

شما در کنار این که هدفتان از بین بردن تمامی دشمنان موجود در این سیاه چال تاریک است باید از افراد خود هم محافظت کنید, در Darkest Dungeon اینطور نیست که شما فقط حساب جان و مهمات خود را داشته باشید و به این فکر کنید که به خودشان باید مراقب باشند که نمیرند.

نه خب در Darkest Dungeon این تفکر کاملا اشتباه است و اگر بخواهید اینطور پیش بروید کلا به نتیجه ی دلخواه خود نمی رسید, بنابراین شما باید همیشه به افراد خود توجه کنید و در صورتی که متوجه شدید یارانتان به کمک احتیاج دارند با آیتم های شفا دهند و مواردی از این قبیل سعی کنید به آن ها کمک کنید.

خیلی موارد هم هست که این مبارزان به دلیل ماندن در تاریکی از نظر روحی دچار مشکل می شوند و کار های غیرممکنی از آن ها سر می زند. در این مواقع شما باید سعی کنید رنج آن ها را از بین برده و کاری کنید تا دوباره به یک مبارز قدرتمند تبدیل شوند.

692431

در Darkest Dungeon شما باید سعی کنید تا یک رهبر قدرتمند باشید تا بتوانید از افراد خود محافظت کرده و در عین حال سعی کنید ماموریت های خود را با کمک اعضای تیم با موفقیت به پایان برسانید.

با این وجود میدان جنگی بسیار بزرگ در این بازی پیش روی شما قرار دارد که در آن باید حواس خود را به همه چیز جمع کنید و دقت بسیاری داشته باشید تا خودتان صدمه ببینید و نه افرادتان را از دست بدهید.

البته ناگفته نماند که در این سبک بازی امکان ندارد هیچ وقت افرادتان نمیرند بنابراین شما فقط باید تا جایی که ممکن است سعی کنید تا از آن ها محافظت کنید.

darkestdungeonpsych5

شما و یارانتان علاوه بر سلاح و پول و آیتم های مختلف نیاز به غذا دارید, در طول گیم پلی خسته می شوید, گرسنه می شوید و حتی ممکن است افسرده هم بشوید.

پس باید همیشه نوار سلامتی خود و افرادتان را مد نظر داشته باشید و با استفاده از پول و طلا غذا بخرید و نیاز های آنان را برطرف سازید.در انتها شما می تواند با گذشت زمان خود و افراد خود را قدرتمند کرده و سلاح های آن ها را ارتقاء دهید.

مراحل و مامویت های درون بازی مدام سخت تر از قبل می شوند و در این بین دشمنن هستند که مدامن بزرگ تر می شوند و سازندهه در تمام زمانی که Darkest Dungeon را توسعه می داده هیچ وقت به این موضوع فکر نکرده که بازیکن چه گناهی کرده که هرچه قدرتمند تر می شود دشمنانش چهار برابر بزرگ تر می شوند.

maxresdefault

بنابراین باید به خاطر داشته باشید که هرچه شما توانایی های بیشتری پیدا کنید, در مقابل دشمنان هم مدام قدرتمند تر می شوند پس بدون هیچ گونه معطلی باید مهارت های جدید کسب کرده و در کنار آن افراد خود را هم قدرتمند تر سازید.

هر قسمت از Darkest Dungeon را سختی های بسیاری تشکیل داده اند که آوار آن ها در هر مرحله از بازی بیشتر از قبل بر روی سر بازیکن فرو می ریزد و تنها راهی که پیش روست قبول شرایط و مقابله با دشمنان است.

در غیر این صورت به سرعت از دست می روید و این شیاطین سیاه چال هستند که ارث شما را به غارت می برند و در این عمارت بزرگ ساکن می شوند.

Darkest-Dungeon-Shot-01

ارثیه هم چیزی نیست که به راحتی بتوان آن را از دست داد به همین دلیل است که باید تا جایی که برای شما مقدور است دوام بیاورید تا در انتها همه ی دشمنان را نابود کرده, سیاه چال را تخریک کنید و یک دستی به سر و روی عمارت خود بکشید.

آن زمان است که می توانید راحتی بر روی کاناپه ی خود نشسته و در حالی که تلویزیون تماشا می کنید قهوه بنوشید. این کار بدون از بین بردن دشمنان Darkest Dungeon امکان پذیر نیست پس نهایت سعی خود را بکنید.

گرافیک ۹٫۳ از ۱۰

بازی Darkest Dungeon دارای گرافیکی دو بعدی با طراحی بسیر جالب توجه می باشد که به دلیل داستان و سبک بازی به نظر خیلی عالی و متناسب می آید. شاید در ابتدا فکر کنیم کاش بازی دارای گرافیک بهتری بود اما پس از این که بخشی از گیم پلی آن را تجربه کردید به این نتیجه می رسید که این بهترین طراحی ممکن بود که با موضوع و اتمسفر بازی هم خوانی داشت.

این که زاویه ی دوربین از کنار می باشد و ما می توانیم تمام فضای ممکنی که در هر مرحله از بازی در اختیار داریم را مشاهده کنیم خود خیلی عالی است و در بسیاری از مبارزات به بازیکن کمک می کند.

با استفاده از این ویژگی می توان به راحتی فاصله ی خود را با دشمن مقابل حفظ کرده و از فضای خالی که در اطراف خود دارید برای مبارزه ای بهتر استفاده کنید.

TownEventMockup

گرافی دو بعدی و طراحی جالب بازی به خوبی می تواند اهریمنی بودن محیط و هم چنین دشمنان تاریکی را نشان بدهد, در مقابل این تاریکی مطلق که مظهر قدرت شیاطین موجود در آن به حساب می آید آنقدر با این مدل طراحی بازی بزرگ شده است که به خوبی می توان فهمید مهم ترین بخش در این سیاه چال چیست.

همین که یک گرافیک دو بعدی در این حد می تواند شرایط و هم چنین سنگینی فضای مختلف درون بازی را به بازیکن القا کند خود یکی از مهم ترین ویژگی های Darkest Dungeon محسوب می شود.

علاوه بر آن احساس ین که درون یک سیاه چال قدیمی حضور داریم به خوبی حس می شود, به وضوح می توان لجن را بر روی دیوار های مرطوب آن مشاهده کرد, در هنگام مبارزه با دشمن خون آن ها خیلی جالب به اطراف پاشیده می شود و روی زمین و یا دیوار می ریزد.

big_thumb_0a9cdec5f5bde1c3c3cb2e547740bcee

تنها مشکلی که در این بخش می بینیم این است که محیط های مختلف درون بازی به هم شباهت ها یبسیاری دارند و گوناگونی در آن ها خیلی کم است. از آن جایی که هر بار به مراحل مختلف می رویم, انظترا می رود که با محیط های خوفناک تر و جدید تری رو به رو شویم اما به غیر از تغییراتی کوچک, محیط های جدید تر و بهتر از مراحل قبلی در بازی مشاهده نمی کنیم.

با این حال این دلیل بر این نیست که چنین گرافیک جالب و متفاوتی را کنار بگذاریم, بلکه بسیار از تجربه ی گیم پلی بازی با چنین طراحی متفاوت و خاصی لذت می بریم.

موسیقی ۱۰ از ۱۰

اتفاقات پیش بینی نشده و ناگهانی مختلفی که در بازی رخ می دهد و شرایطی که بازیکن در آن ها قرار می گیرند همراه با موسیقی زیبای Darkest Dungeon احساس بسیار جالب و هیجان انگیزی را القاء می کند که باعث می شود بخشی از خاطرات ما از بازی هیچ وقت فراموش نشود.

شاید موسیقی در یک بازی قسمتی باشد که کم تر به آن توجه می شود اما در کنار آن بسیاری از بازیکنان هستند که به موسیقی یک بازی اهمیت بسیاری می دهند.

هر بازی چه بزرگ و چه کوچک به جز تصاویر خیره کننده, دوستان و دشمنان به قطعه ی دیگر برای کامل شدن نیاز دارد و آن هم موسیقی است. در نهایت در هنگام مبارزات و دیگر کار های درون بازی این  موسیقی است که انرژی بیشتری به آن می دهد این ویژگی در Darkest Dungeon نیز بسیار عالی می باشد و می توان گفت به صورت کامل با شرایط گیم پلی و داستان آن مطابقت دارد.

collector-noscale

زمانی که موسیقی با گیم پلی یک بازی تلفیق می شود به صورت هم زمان می تواند به بهتر بودن آن کمک کند و بازیکن را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد آن هم اگر بازی مورد نظر سبکی همانند Darkest Dungeon داشته باشد و پر از مکان های خوفناک و استرس زا باشد.

هم اکنون در Darkest Dungeon نیز موسیقی تاثیر گذار, متناسب با شرایط و هماهنگ با زمانی که بازی در آن انجام می گیرد, طراحی شده است.موسیقی خاصی که در چنین محیط مرموز و تاریکی نواخته می شود خیلی عالی ست مخصوصا وقتی با یکی از باس های مهم درون آن رو به رو می شویم.

موسیقی در بازی های مختلف در کنار دیگر امکانات و قابلیت هایی که یک بازی دارد, به عنوان یک ویژگی مهم شمرده می شود.هم اکنون در بازی Darkest Dungeon نیز در هر یک از بخش های گیم پلی بازی و با توجه به شرایط موجود در آن موسیقی شنیدنی و متناسبی می شنویم.

موسیقی در کنار دیگر قابلیت هایی که در Darkest Dungeon وجود دارد باعث می شود حد و منزلت بازی خیلی بالاتر برود و بازیکن وقتی آن را تجربه می کند بفهمد که تمام قسمت های آن عالی طراحی شده اند.

community_image_1424812055

این که سازنده توجه و تمرکز خود را فقط روی یک بخش از بازی بگذارد و به دیگر قسمت های آن توجهی نکند, هیچ وقت کمک نمی کند که بازی مورد قبول کاربران قرار بگیرد.

اما خب در Darkest Dungeon به همه چیز به اندازه توجه شده است و تک تک قسمت های تشکیل دهنده ی بازی بدون نقص و عالی طراحی شده اند که موسیقی نیز جزوی از آن محسوب می شود.

نتیجه گیری ۹ از ۱۰

این که تمام قابلیت های موجود در Darkest Dungeon با هم تناسب دارند و برای توسعه ی تک تک آن ها زمان گذاشته شده خود نشانگر قدرتمند بودن این بازی است.

اگر شما هم به دنبال تجربه ی عناوین سخت هم چون سری Dark Souls هستید, مطمئن باشید با دیدن Darkest Dungeon حتما شگفت زده خواهید شد. این بازی شاید خیلی کوچک تر باشد اما آنقدر قابلیت درون خود دارد که پس از تجربه ی آن ها ممکن است در بزرگی بازی گم شوید.

263c02_5578589

بنابراین پیشنهاد می کنیم برای رویارویی با دشمنانی جهنمی و تجربه ی یک بازی دشوار بسیار متفاوت حتما یک بار Darkest Dungeon را تجربه کنید.

هم چنان با بازی تاک همراه باشید.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار