دموکراسی در آمریکا وجود ندارد

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، پژوهشی که به تازگی از سوی دو دانشگاه معتبر آمریکا یعنی "پرینستون" (Princeton) و "نورث وسترن" (North Western) انجام شد نشان می دهد که ایالات متحده نه تنها دیگر دموکراسی نیست بلکه به حکومتی اولیگارکی (oligarchy یعنی حکومت عده ای سرمایه دار بر سایر مردم) تبدیل شده است و تنها منافع عده محدودی از سازمان ها را تامین می کند.

طبق این نظرسنجی میزان مقبولیت دولت مردان آمریکا در میان مردم این کشور به پایین ترین سطح یعنی 11 درصد رسیده است.

اما بر عکس این نتیجه در روسیه به دست آمده است به طوری که مقبولیت ولادیمیر پوتین در میان مردم روسیه 80 درصد می باشد.

نظرسنجی اخیر به این نتیجه می رسد که چگونه می شود مقبولیت دولتمردان در دو کشور به این میزان متفاوت باشد؟ در ادامه این نظرسنجی نتیجه می گیرد که دولت آمریکا نماینده اکثریت مردم این کشور نیست.

پژوهش دانشگاه های پرینستون و نورث وسترن، طبقات اجتماعی آمریکا یعنی نخبگان (Elites)، گروه های ذینفع (Interest Groups) و شهروندان معمولی را بین سال های 1981 تا 2002 مورد بررسی قرار داده است تا به صورت عینی وضعیت فعلی سیاست این کشور را تعیین کند.

بعد از بررسی آمار و داده ها، پژوهشگران این دو دانشگاه معتبر به این نتیجه رسیدند که آمریکا در دست غول های اقتصادی (یا همان اولیگارک ها) بوده و توسط این عده اندک اداره می شود و نماینده اکثریت جامعه نیست.

اساتید این دانشگاه ها اعلام کردند که نکته مهم این پژوهش این است که سیاست گذاری دولت آمریکا از سوی همین عده معدود نشأت می گیرد.

شایان ذکر است که نتایج این پژوهش از ماه سپتامبر آینده در دانشگاه های آمریکا تدریس خواهد شد.

786

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار