نکات مهم سفر امن و لذت بخش

زمانی که برای بررسی نهایی سفر اقدام می کنیم که آیا همه چیز بدرستی در جای خود قرار گرفته است ،درست زمانی است که استرس سفر را درک می کنیم

زمانی که برای بررسی نهایی سفر اقدام می کنیم که آیا همه چیز بدرستی در جای خود قرار گرفته است ،درست زمانی است که استرس سفر را درک می کنیم.رزرو پرواز و هتل و بسته بندی درست از اقدامات اولیه می باشد.بقیه موارد را باید طبق برنامه ریزی پیش رفت تا در طول سفرمشکلی پیش نیاید.

1.یک کپی از تمامی اسناد تهیه کنید:
کپی از پاسپورت ،ویزا ،بلیط هواپیما ،کارت های هویت و دیگر اسناد تهیه کنید و در جای مناسب از آن نگهداری کنید.این مورد همیشه به کار می آید و بسیار مهم است.

 سفر

2.با پزشک خود مشورت کنید:
در صورتی که در دوره ی درمانی به سر می برید،قبل از سفر رفتن  به پزشک خود مراجعه کنید.برخی از بیماری ها نیاز به بررسی مکرر دارد.اما برخی نیاز به مصرف دارو به صورت مکرر در یک دوره ی زمانی دارند.این اشخاص برای سفر رفتن  حتما باید با پزشکشان مشورت کنند و اگر او صلاح دید به مسافرت بروند.

3.لباسهایتان را رول کنید:
همیشه به یاد داشته باشید که لباسهایتان را به جای تا کردن ،رول کنید.این کار باعث می شود که لباس ها فضای کمتری را اشغال کنند.هرچقدر فضای بیشتری در چمدان داشته باشید ،راحتر می توانید برای برداشتن وسایل دیگر برنامه ریزی کنید.

4.مراقب چمدانهایتان باشید:
چمدان خود را به حال خود رها نکنید و آنها را در دید قرار دهید.هنگامی که در فرودگاه و یا ترمینال هستید تا تحویل چمدان ها، آنها را از دید خود خارج نکنید.گم کردن ،دزدیده شدن و یا جا گذاشتن وسایل می تواند یک تجربه ی فراموش نشدنی تلخ باشد که با کمی هوشیاری می توانید آنرا تحت کنترل در آورید.

5.مراقب سلامتی خود باشید:
در سفر رفتن باید چندین برابر مراقب ابتلا به بیماری بود.ضدعفونی کردن و شستن دست ها امری کاملا ضروری است.دستانتان را همیشه به خوبی با آب و صابون بشویید و از آب بطری استفاده کنید.با رعایت این دو مورد  ،می توانید از ابتلا به بیماری های زیادی جلوگیری کنید.

نکته:همه چیز معمولا خیلی ساده به نظر می رسد اما با رعایت همین نکات ساده می توانید سفر راحت و شیرینی داشته باشید.

دالاه

اخبار مرتبط:

سفر رفتن یا نرفتن ، مساله این نیست ، وسوسه این است!

چیزهایی که برای رفتن به سفر جاده ای لازم دارید+ تصاویر

آداب سفر و شناخت یکدیگر در سفر

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار