از بازگشت شکارچیان ارواح تا جدال در سیاره ای دور افتاده

از بازگشت شکارچیان ارواح تا جدال در سیاره ای دور افتاده

در مطلب پیش رو قادر به یافتن اطلاعات تازه ای در رابطه با دو بازی کامپیوتری جدید هستید که خبر ساخته شدن آن ها به تازگی توسط سازندگان شان اعلام شده است. بنا بر این اگر علاقه مند به دانستن نکات مرتبط با زیر و بم این دو بازی کامپیوتری جدید هستید پیشنهاد می کنیم که در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید. 

 

 

مجموعه بازی های Ghostbusters قدمتی بیش از ربع قرن دارند و نخستین حضور آن ها در دنیای بازی های کامپیوتری به دوران درخشش کنسول خانگی فامیکام (NES) در اوایل دهه ی نود میلادی باز می گردد. طی سال های اخیر شاهد جان گرفتن دوباره ی این مجموعه پس از گذشت چند سال و فراموشی نسبی آن بودیم. روندی که با ساخت بازی Ghostbusters: The video Game (با الهام از نخستین فیلم سینمایی این مجموعه) آغاز شد و در قالب بازی Ghostbusters: Sanctum of Slime ادامه یافت. حال شاهد خبر ساخته شدن نسخه ای جدید از این مجموعه هستیم که قرار است سبک و سیاقی نظیر سری Diablo داشته باشد. به عبارت بهتر نسخه ی جدید از مجموعه ی Ghostbusters اثری در سبک اکشن با مایه های نقش آفرینی خواهد بود که از نمای دوربین بالا به پایین بهره می برد و سبک سیاقی نزدیک به سایر شبه دیابلو ها خواهد داشت. در این بازی جدید که توسط  شرکت اکتیویژن منتشر خواهد شد چهار بازیباز به شکل هم زمان می توانند در مراحل این اثر حضور یافته و آن ها را به شکل گروهی به انجام برسانند. به نظر می رسد که داستان این بازی پس از رویداد های مربوط به فیلم سینمایی Ghostbusters رخ می دهد. فیلم سینمایی جدیدی از این مجموعه که قرار است طی ماه های آینده در سطح جهان اکران شود. در این بازی شما نقش یکی از چهار مامور تازه کار ایستگاه شکار ارواح را بر عهده دارید و هدف اصلی شما در طول بازی شکار ارواح مزاحمی است که در گوشه و کنار منطقه ی منهتن نیویورک پراکنده شده اند. هر کدام از این چهار نفر از قابلیت های متفاوتی نسبت به دیگران برخوردارند و در واقع نقش کلاس های مختلف موجود در آثار اکشن – نقش آفرینی را ایفا می نمایند. ضمن این که در طول مراحل این اثر می توان تراز هر کدام از این افراد را با کسب امتیاز تجربه ی لازم ارتقا بخشید و بر گستره ی قابلیت هایشان افزود. به نظر می رسد که نسخه ی جدید از مجموعه ی Ghostbusters قصد بهره گیری از تبلیغات گسترده ی مربوط به فیلم سینمایی جدید این مجموعه را دارد و برای موفقیت بیشتر در بحث فروش در همان حول و حوش اکران این فیلم یعنی در تاریخ پانزدهم ژوییه ی سال جاری در اختیار علاقه مندان به سه پلتفرم کامپیوتر های خانگی ، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 قرار خواهد گرفت. ضمن این که شرکت اکتیویژن در همان تاریخ اکران این فیلم قصد انتشار نسخه ای دیگر از سری Ghostbusters را برای پلتفرم های موبایل (اندروید ، iOS و Kindle آمازون) دارد که با نام Ghostbusters: Slime City شناخته می شود و قرار است مبتنی بر تجربه ی همکاری تیمی یا Co – Op باشد. علاوه بر آن در گیم پلی این بازی نیز می توان موارد مربوط به ارتقا یافتن ساز و برگ و بهبود ساختار مقر اصلی اعضای تیم را مشاهده نمود و در کل مبحث ارتقا یکی از بخش های مهم موجود در گیم پلی این بازی به شمار می رود.   

 ghostbusters

البته نسخه های جدید از سری Ghostbusters تنها بازی هایی به شمار نمی روند که به تازگی شاهد تایید خبر ساخته شدن آن ها بوده ایم. در این میان یکی دیگر از فعالان عرصه ی بازی سازی یعنی استودیو Mercury Steam نیز به معرفی بازی جدید ساخته شده توسط خود پرداخته است. اثری به نام Raiders of the Broken Planet که گیم پلی آن از ساختار چند نفره بر خوردار بوده و بر تجربه ای آنلاین استوار خواهد بود. اعضای استودیو Mercury Steam ظرف سال های اخیر بیش از هر چیز به عنوان سازندگان دو گانه ی Castlevania Lords of Shadow  شناخته می شوند. مجموعه ای که اگر چه در نسخه ی اول خود بسیار قدرتمند و پر صلابت ظاهر شده بود، اما به دلیل کم لطفی های صورت گرفته از سوی ناشر این بازی یعنی شرکت کونامی، نتوانست در نسخه ی دوم، آن شکوه و درخشش نسخه ی قبل را تکرار کند و کم و بیش (در قیاس با نسخه ی نخست) به یک شکست در دنیای بازی های کامپیوتری تبدیل شد. به نظر می رسد که سازندگان پیشین مجموعه ی Lords of Shadow به دلیل تجربات تلخ خود در نسخه ی دوم این مجموعه همچنان دل خوشی از ناشران حاضر در صنعت بازی سازی ندارند. چرا که در بازی Raiders of the Broken Planet هیچ نشانی از نام ناشران صاحب نام به چشم نمی خورد و وظیفه ی انتشار این بازی را خود اعضای استودیو Mercury Steam بر عهده گرفته اند. داستان این بازی در منظومه ای دور دست به نام Lira رخ می دهد که سیاره ای به نام Broken Planet را در دل خود جای داده است. سیاره ای که به مدتی طولانی جولانگاه تاخت و تاز تبهکاران بین سیاره ای قرار گرفته تا گنجینه ی پنهان شده در درون آن از سوی آنان مورد تصاحب قرار گیرد. گنجینه ای که Aleph نام دارد و از قدرت بی مانندی در درون خود بهره می برد. در این میان هسته ی اصلی گیم پلی بازی Raiders of the Broken Planet بر اساس همین کشمکش ها بنا نهاده شده است. به این ترتیب که هر کدام از تجربه کنندگان این بازی باید در نقش گروه های مختلف حاضر بر روی سیاره ی Broken Planet قرار گرفته و برای تصاحب Aleph با دیگر تبهکاران و مزد بگیران حاضر در این سیاره به مبارزه بر خیزند. از آن جایی که سازندگان بازی Raiders of the Broken Planet خود وظیفه ی انتشار این اثر را بر عهده گرفته اند، تصمیم آنان در امر تولید این بازی بر این بوده تا بازی Raiders of the Broken Planet را به چند قسمت مجزا تقسیم کرده و هر کدام از قسمت های جدا گانه ی این بازی را به شکل اپیزودیک و با قیمتی مناسب به بازار عرضه نمایند. در حال حاضر مراحل ثبت نام برای تجربه کردن نسخه ی بتای بازی Raiders of the Broken Planet بر روی پلتفرم PC آغاز شده است و به نظر می رسد که این بازی در نهایت علاوه بر این دو پلتفرم برای دو کنسول پلی استیشن 4 و اکس باکس وان نیز عرضه گردد. ضمن این که فرآیند انتشار این بازی برای عرضه در سال جاری میلادی برنامه ریزی شده است. به هر حال شاید برای علاقه مندان به تجربه ی بازی های آفلاین مبتنی بر کمپین داستانی بسیار مایه تاسف باشد که سازندگان بازی با کیفیتی نظیر Castlevania Lords of Shadow هم اکنون بنا به دلایل مختلف رو به ساخت بازی های آنلاین آورده اند. اما قطعاً خبر تولید این بازی برای هواداران بازی های چند نفره و آنلاین خبر بسیار خوبی خواهد بود.    

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار