حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس(ع) بازگشایی شد +عکس

سرویس دینی جام نیـوز؛ پس از اتمام مراحل مختلف نصب ضریح مرقد مطهر و ملکوتی علمدار کربلا، حضرت عباس(ع) که به‌طور کامل در عراق و به دست هنرمندان عراقی ساخته شده است، شب گذشته، ۲۸ فروردین متولی شرعی آستان با بازگشائی محدود حرم مطهر به سوی زائران موافقت کرد.

 زائران در بدو ورود و با چشمانی پر از اشک هر یک به نحوی به ابراز احساسات پرداخته و به زبان دل خویش اجرای این پروژه ارزشمند را تبریک گفتند.


 
یکی از زائران با گویش محلی خود حضرت عباس(ع) را شایسته بیش از این و حتی شایسته آب چشم تک تک زائران دانست. یکی دیگر از زائران این پروژه را دستاوردی بزرگ توصیف نمود و دیگری به دست اندرکاران اجرای این پروژه که چنین توفیق ویژه‌ای نصیبشان گردیده شادباش می‌گفت. برخی دیگر این پروژه را شادی ‌خش دل امام حسین(ع) دانستند چرا که ایشان علاقه وافری به بردارشان حضرت عباس داشتند و آنگاه که ایشان شهید شدند در حقشان فرمودند «اکنون کمرم شکست».


 
لازم به ذکر است نصب تمامی اجزای ضریح جدید مرقد مطهر و منور حضرت عباس(ع) چند روز پیش به اتمام رسید و اکنون آستان مقدس عباسی خود را برای برپائی مراسم باشکوه رونمائی از ضریح جدید در شام ۱۲ رجب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء آماده می‌کند.


 
در این مراسم میهمانانی از داخل و خارج عراق حضور خواهند داشت.


 

ایکنا

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار